دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

برگزاری جلسه کارشناس مسئولین ستادی حوزه معاونت بهداشتی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۶/۲۵ | 

برگزاری جلسه کارشناس مسئولین ستادی حوزه معاونت بهداشتی شبکه بهداشت رباط کریم در شهریور 94

در راستای برگزاری جلسات ماهیانه حوزه معاونت بهداشتی ، ششمین جلسه کارشناس مسئولین ستادی در روز سه شنبه مورخ 24/06/94  راس ساعت 9 صبح باحضور معاون بهداشتی شبکه و کارشناس مسئولان واحدهای ستادی در محل دفتر مدیریت برگزار گردید .

در ابتدای جلسه آقای دکتر دمیریان معاون بهداشتی شبکه هدف از تشکیل این جلسات را بررسی مشکلات موجود در واحدها عنوان نمودند و از همدردی و همدلی همکاران باتوجه به اتفاقات پیش آمده تقدیر و تشکر نمودند در ادامه جلسه معاون بهداشتی شبکه پیرامون واگذاری مراکز بهداشتی درمانی در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت درحوزه بهداشت و مصوبات شهرهای با جمعیت بین 20 تا 50 هزار نفر ، صحبت نمودند و افزودند این شبکه در صدد است مرکز بهداشتی درمانی نصیر شهر از مراکز تابعه خود را در قالب واگذاری مدیریتی خدمات به بخش خصوصی واگذار نماید که خدمات سلامت در نصیرشهر در قالب یک مرکز سلامت و 2 پایگاه بهداشتی یک پایگاه بهداشتی درحاشیه نصیرشهر بوده، اقدامات لازم جهت واگذاری خدمات بهداشتی درمانی و جذب نیرو از طریق خرید خدمت صورت پذیرفته است و با توجه به جذب نیروهای مورد نیار جهت پایگاه حاشیه نصیرشهر و آموزش آنها در مرکز نصیرشهر از مهرماه کلیه خدمات بهداشتی در پایگاه بهداشتی حاشیه نصیر شهر به مراجعین ارائه خواهد شد.ایشان خاطر نشان نمودند دستگاه نظارتی این پایگاهها واحد گسترش و متولی امر واحد بهداشت خانواده خواهد بود  همچنین از کارشناس مسئولین واحدهای ستادی تقاضای نظارت بر عملکرد نیروها و پایش دقیق این پایگاهها هماهند سایر مراکز و پایگاههای بهداشتی درمانی شهر ی و روستایی شدند . ایشان همچنین از بازبینی در طرح گسترش شهرستان و واگذاری همه مراکز بهداشتی درمانی شهری به بخش خصوصی براساس دستورالعمل در سال آینده خبر دادند.

در ادامه جلسه کارشناس مسئولین واحدها با ارائه مطالبی به مشکلات موجود در واحدها پرداختند. در حاشیه جلسه آقای یزدانی کارشناس واحد بیماریها از مشکلات این واحد از جمله تجهیز زنجیره سرما ، تهیه سامانه آلارم جهت زنجیره سرمای ستاد و تامین نیرو جهت راه اندازی مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری در شهر جدید پرند باتوجه به جمعیت روزافزون مسکن مهر و مشکلات شهر جدید پرند  مطرح نمودند .

سخنان پایانی رئیس مرکز بهداشت پیرامون اعتبارات اختصاصی جهت اجرای برنامه ها و طرح های اجرائی در واحدهای بهداشتی بوده و  ایشان تاکید نمودند با توجه به زمان اندک باقیمانده ، تا آخر بهمن ماه کارشناس مسئولین واحدها برنامه ریزی لازم جهت اجرای طرح ها و برنامه های از قبل پیش بینی شده انجام داده و از برگشت بودجه به دانشگاه خودداری  نمایند .

از جمله مصوبات این جلسه می توان به موارد زیر اشاره نمود  :

1 –  ارائه آمار گزارش مکتوب بازرسی های سرزده از واحدهای زیر مجموعه توسط واحدهای ستادی به واحد گسترش

2 – پیگیری قراردادهای مورد نیاز واحدهای بهداشتی توسط  همکاران همان واحد به عنوان متولی امر

3 – تشکیل کلاسهای آموزشی تربیت مربی توسط واحد آموزش و لزوم معرفی نماینده توسط واحدها بعنوان مدرس جهت حضور در این کلاس های آموزشی

4 – اعلام دوره های آموزشی  مجوز داری که نیاز به اخذ  مجوز  توسط واحد آموزش از دانشگاه می باشد .

 

 

 کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 145 بار   |   دفعات چاپ: 51 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر