دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

برگزاری سومین جلسه سرپرستان مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستائی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۷/۱۸ | 

برگزاری سومین جلسه سرپرستان مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستائی

سومین جلسه سرپرستان مراکز بهداشتی درمانی با حضور معاون بهداشتی شبکه و کارشناس واحد گسترش روز پنجشنبه مورخ 94/7/16 راس ساعت 8:30 صبح در سالن اجتماعات شبکه برگزار گردید .

در ابتدای جلسه آقای دکتر دمیریان معاون بهداشتی شبکه هدف از تشکیل این جلسه را بررسی مشکلات مراکز بهداشتی درمانی و ارائه راه کارهای لازم با مشارکت سرپرستان مراکز عنوان نمودند ایشان همچنین درخصوص پایش وزارتخانه از مراکز بهداشتی درمانی تابعه دانشگاه ایران توسط جناب آقای دکتر سیاری معاون محترم بهداشت خبر دادند و تاکید نمودند باتوجه به اینکه پایش وزارتخانه دقیق تر خواهد بود آمادگی لازم و کامل سرپرستان مراکز و پرسنل شاغل در مراکز بهداشتی و درمانی جهت این پایش را خواستار شدند .

آقای دکتر دمیریان همچنین از واگذاری مرکز بهداشتی درمانی نصیر شهر به بخش خصوصی در راستای طرح تحول نظام سلامت در شهرهای زیر 50 هزار نفر در آینده نزدیک خبر داد  و یادآوری نمودند که کلیه خدمات بهداشتی در این مرکز بصورت اکتیو به مراجعین ارائه خواهد شد .  همچنین ایشان به تغییر الگوهای ارائه خدمات بهداشتی درمانی در مراکز شهری بعد از اجرای طرح وزارت بهداشت مبنی بر واگذاری خدمات بهداشتی در شهرهای 50 تا 500 هزار نفر در سال 95 اشاره نمود.

در ادامه جلسه سرپرستان مراکز بهداشتی درمانی با ارائه گزارشی به مشکلات موجود در مراکز بهداشتی درمانی پرداختند و آقای دکتر دمیریان به سوالات همکاران پاسخ گفتند و دستورات و تصمیمات مقتضی نیز صادر گردید .

از جمله مصوبات این جلسه می توان به موارد زیر اشاره نمود  :

1 –  فعال سازی هسته آموزشی رابطبن بهداشت و  معرفی رابطین توانمند جهت شرکت در کلاس های آموزشی

2 – ارزیابی برنامه عملیاتی مراکز بهداشتی درمانی و لزوم بررسی درصد تحقق اهداف برنامه عملیاتی در 6 ماهه اول در مراکز توسط سرپرستان مراکز

3– نظارت دقیق بر حضور و غیاب ( ورود و خروج ، مرخصی و استعلاجی ها و ماموریت ها) پرسنل زیر مجموعه در مراکز بهداشتی درمانی روستائی جهت جلوگیری از کسورات بیمه روستائی

 

 

 

 

 

 کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 129 بار   |   دفعات چاپ: 43 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر