دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

برگزاری جلسه آموزشی پیشگیری از سوانح و حوادث رانندگی در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۸ | 

به مناسبت هفته ملی سلامت مردان ایران جلسه آموزشی پیشگیری از سوانح و حوادث رانندگی در تاریخ95/12/5 با هدف ارتقا سطح آگاهی پرسنل درخصوص خطرات جاده ها ، سوانح و حوادث در رانندگی جهت کلیه کارشناسان ستادی و اورژانس شبکه بهداشت و درمان رباط کریم در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت ودرمان شهرستان رباط کریم با حضور جناب سرهنگ عزیزی رئیس پلیس راهنمایی رانندگی و پلیس راهور شهرستان رباط کریم ، دکتر فرزانه مدیر شبکه و دکتر سعید لغوی رئیس مرکز بهداشت رباط کریم برگزار گردید.

در ابتدای جلسه دکتر فرزانه بر سلامت کلیه گروههای سنی تاکید کرد و اجرای برنامه های آموزشی در سطح شهرستان به منظور ارتقا سطح سلامت شهروندان را ضروری دانست. در ادامه دکتر در خصوص هفته سلامت مردان و شعار هفته با عنوان "آیا در مسابقه سلامت برنده ای"توضیحاتی را ارائه کرد و دومین روز هفته مذکور را با عنوان "پیشگیری از حوادث ترافیکی با محوریت مرگ ومیر،صدمات ومعلولیتهای جسمی ،عوارض روانی ناشی ازحوادث ترافیکی ،آثارزیانباراقتصادی،اجتماعی وخانوادگی حوادث ترافیکی ، ارتقای فرهنگ رانندگی واصلاح رفتاررانندگی، پرهیزازرفتارهای پرخطر،ماجراجویانه وغرورآمیزدررانندگی ،رعایت نکات ایمنی دررانندگی"بیان نمود.

در ادامه جناب سرهنگ عزیزی در خصوص آمار مرگ و میر در اثر حوادث ترافیکی در سال 90 در شهرستان،آموزش رعایت قوانین رانندگی ،سرعت مطمئنه در جاده ها و بزرگراه ها ،خطرات سرعت غیرمجاز وجدول کسر امتیاز از رانندگان مطالبی را عنوان کرد.

 و در انتها  کلیپ های آموزشی تاثیرگذار در خصوص چگونگی تصادفات به علت عدم رعایت قوانین را به نمایش گذاشت.

گفتنی است در انتهای جلسه شرکت کنندگان سوالات خود را در خصوص قوانین رانندگی مطرح نموده و به کلیه سوالات توسط رئیس پلیس راهور شهرستان پاسخ داده شد.

 

 کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 190 بار   |   دفعات چاپ: 72 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر