دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • فرایندهای گردش کار
  • آئین نامه ها ودستورالعمل ها
  • رسانه های آموزشی
  • مراکز ارائه خدمات
  • تماس با ما
  • درباره مادفترچه تلفن
شماره نمابر 56423343
شماره تماس 3-56439990
robatkarim@iums.ac.ir

برگزاری اولین همایش مجمع خیرین سلامت شهرستان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۲/۱۳ | 

اولین همایش مجمع خیرین سلامت شهرستان رباط کریم در مورخ 11/2/96 در باغ تالار بزرگ شهر  برگزار شد.

این همایش با حضورآقای دکتر چاوشی معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران، آقای دکتر توانا مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان تهران، آقای مهندس سعید بیات فرماندار شهرستان رباط کریم ، آقای دکتر حسین فرزانه مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان و جمعی از خیرین شهرستان برگزار شد.

در ابتدا آقای مهندس سعید بیات ضمن خیر مقدم به حاضرین، تبریک اعیاد شعبانیه و تشکر از مجمع خیرین سلامت شهرستان، تصریح کرد: دولت به دلیل کمبود منابع مالی نیازمند کمک است و جامعه خیرین شهرستان تاکنون مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه نموده که البته این رقم در برابر 500 میلیارد ریال اعتبار تخصیصی دولت تدبیر و امید در شهرستان رباط کریم مشکل بزرگی را حل نمی کند اما در هر صورت دل گرم کننده است.

.درادامه معاون سیاسی استانداری تهران اظهار داشت: دو نعمت مجهول- سلامت و امنیت (الصحه و الامان) از نعمت های بزرگ الهی است که بدون آنها حیات بشری در معرض مخاطره قرار می گیرد. در قرآن بیش از 14 بار کلمه «بغته» بکار رفته است.یعنی ناگهانی.  عمر ما در مقابل عمر جهان هستی و زمین، آسمان و کهکشان بسیار ناچیز است آن هم در لحظه ای در معرض پایان قرار می گیرد. خوشا بحال کسانی که از عمر کوتاه شان بهره های بزرگ می برند.
 
سپس  تصریح کرد: از خیرین شهرستان درخواست می نمایم نام خود را در مجمع خیرین سلامت جاودانه کنند و در سلامتی و کاهش درد و آلام هموطنان منطقه خود مشارکت داشته باشند.

 سپس دکتر توانا مدیر مجمع خیرین سلامت استان تهران ضمن تقدیر وتشکر از فرماندار  محترم شهرستان و اعضای محترم مجمع خیرین سلامت رباط کریم ،آقای شاهچراغی رئیس هیئت مدیره شهرستان و دیگر مسئولین بیان کرد : امیدوارم با کمک های مسئولین و خیرین بتوانیم بهتر از گذشته در حوزه سلامت قدم برداریم.ایشان یادآور شدند که این همایش دوازدهمین  همایشی است که در استان تهران برگزار می شود.

آقای دکتر توانا  تصریح کردند :با توجه به افزایش جمعیت ،در شهرستان رباط کریم باز هم شاهد کمبود هایی در حوزه سلامت هستیم که انشاالله با همکاری و تلاش خیرین این کمبود ها نیزجبران شود.

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان تهران در ادامه ضمن تشکر از دکتر  قادی پاشا رئیس بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا(س)اظهار داشت: احداث و تجهیز مرکز دیالیز بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا(س)شهرستان رباط کریم نشان دهنده تحول بزرگی است ولی با این وجود باز هم شاهد کمبود تخت و دستگاه دیالیز در این بیمارستان هستیم که به همت و تلاش خیرین  انشالله در آینده نزدیک شاهد افزایش تعداد دستگاه دیالیز در این بیمارستان باشیم.

درادامه مدیر شبکه بهداشت ودرمان رباط کریم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گزارش مختصری از عملکرد شبکه در حوزه سلامت  را ارائه نمود.

شایان ذکر است در این همایش کمک های نقدی و غیر نقدی نیزجمع آوری شدو مقرر گردید  با کمکهای جمع آوری شده دستگاه دیالیز خریداری شود وآقای دکتر توانا نیز قول مساعدت دادند به همان تعداد ، دستگاه دیالیز ازطرف مجمع خیرین سلامت استان تهران به صورت رایگان به بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا(س) اهدا گردد.

در پایان همایش ،از خدمات 20خیر در حوزه  سلامت شهرستان رباط کریم تجلیل به عمل آمد.

   

  CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 257 بار   |   دفعات چاپ: 79 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر