دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

برگزاری کلاس آموزشی خلوص اکسیژن، الزامات و استانداردهای تامین اکسیژن بیمارستانی توسط مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۴ | 
در راستای ضرورت نظارت بر اکسیژن طبی مراکز درمانی جهت تامین اکسیژن با خلوص و کیفیت مناسب، این کارگاه برای گروه مهندسین تجهیزات پزشکی مراکز درمانی با سرفصل موضوعات استاندارد های الزامی اکسیژن طبی ، استاندارد کپسول های بیمارستانی ، روش های تامین اکسیژن ، اصول دستگاه اکسیژن ساز ، اکسیژن مایع و مزایا و معایب هر گدام از  روشها، در روز سه شنبه 23 آذرماه 95 در سالن اجتماعات معاونت غذا و دارو برگزار گردید .

 در این کارگاه آموزشی ابتدا سرکار خانم مهندس کلانتری در خصوص استاندارها، الزامات و موارد مهم در خصوص کپسولهای اکسیژن در مراکز بهداشتی درمانی نکات لازم را مطرح نمودند.

 در ادامه آقای مهندس علیرضا حسینی با طرح دو موضوع جداگانه به ادامه بحث پرداختند. در ابتدا تمامی موارد و نکات تامین اکسیژن با دستگاه اکسیژن ساز (روش PSA) با یک مثال عملی از اطلاعات یک بیمارستان بصورت نمونه پرداخته شد و ریزه کاریهای فنی انتخاب دستگاه اکسیژن ساز و سایر قطعات آن اعم از درایر و کمپرسور متناسب با مرکز درمانی بیان گردید. در فایل دوم ارائه نیز به روش تامین اکسیژن با اکسیژن مایع در مراکز درمانی پرداخته شد و مزایا و معایب این روش بطور کامل بررسی گردید.

<


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 255 بار   |   دفعات چاپ: 80 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر