دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences


آموزش پاسخگو
آموزش مجازی
ارزشیابی
برنامه ریزی آموزشی
پژوهش در آموزش
رسانه و انتشارات
رشد و بالندگی اعضای هیئت علمی
رهبری آموزشی


دانش پژوهی
دبیرخانه تحول و نوآوری
هماهنگی دفاتر توسعه

سامانه نظام پیشنهادات

img_yw_news
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷

برگزاری جلسات جذب هیئت علمی پژوهشی

با توجه به فراخوان جذب هیئت علمی از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به منظور تکمیل اعضای هیئت علمی دانشگاه علم پزشکی ایران، جلسات مصاحبه علمی به منظور متقاضیان جذب هیئت علمی پژوهشی  ..

ادامه...

img_yw_news
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷

برگزاری جلسه امکان سنجی

جلسه امکان سنجی در تاریخ 20/تیر/97 در محل معاونت آموزشی دانشگاه برگزار شد. بر اساس نتایج بدست آمده از امکان سنجی و نیاز های آموزشی بالینی از دانشکده ها بمنظور هماهنگی چیدمان صحیح و برنامه ریزی مناسب ..

ادامه...

img_yw_news
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷

مصاحبه با دکتر مریم رسولیان، متخصص روانپزشکی و رئیس مرکز روزانه توانبخشی ابر

روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه گفت و گوی مختصری با دکتر مریم رسولیان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، متخصص روانپزشکی، رئیس واحد جامعه نگر مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی ایران و رئیس مرکز روزانه توانبخشی اَبر انجام داد.  ..

ادامه...

img_yw_news
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷

برگزاری جلسه شورای HSR معاونت آموزشی- مربوط به فراخوان چهارم "

جلسه بررسی طرح های HSR آموزشی در تاریخ ۱۹/۴/۹۷ با حضور اعضای محترم شورای HSRآموزش برگزارشد. در این جلسه ۶ طرح ارسالی مورد بررسی قرار گرفت و ۳ طرح تایید و به شورای HSR دانشگاه ارسال شد. ..

ادامه...

img_yw_news
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷

اطلاعیه شماره۶ نحوه پرداخت هزینه ثبت نام ترم تابستان۹۷

اطلاعیه شماره۶ - نحوه پرداخت هزینه ثبت نام ترم تابستان۹۷ ..

ادامه...

img_yw_news
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷

برنامه دروس ترم تابستان۹۷

برنامه دروس ترم تابستان۹۷ ..

ادامه...

img_yw_news
یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷

افتتاح آزمایشگاه جامع داروسازی سنتی توسط معاون آموزشی دانشگاه

دکتر کوهپایه زاده به همراه مدیران حوزه معاونت آموزشی دانشگاه در روز شنبه مورخ ۱۶ تیر ۹۷ از دانشکده طب ایرانی بازدید کرد و نشست های جداگانه ای با دانشجویان و اعضای هیئت علمی برگزار کرد. ..

ادامه...

img_yw_news
یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷

برگزاری جلسه شورای آموزش دانشگاه

شورای آموزش دانشگاه در تاریخ ۱۲/ تیر/ ۱۳۹۷ با حضور معاونین آموزشی دانشکده ها از ساعت ۸ الی ۱۰ در محل معاونت آموزشی دانشگاه برگزار شد. در این جلسه آقای دکتر کوهپایه زاده معاون آموزشی دانشگاه و خانم دکتر وطن خواه مدیریت آموزش و تحصیلات تکمیلی و ریئس اداره تحصیلات تکمیلی خانم خجیر حضور داشتند. ..

ادامه...

img_yw_news
یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷

اطلاعیه شماره ۲ - قابل توجه داوطلبان محترم مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه علوم پزشکی ایران

جدول اعلام زمان و نوبت شرکت کنندگان مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) ..

ادامه...

img_yw_news
یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷

نشست معاون آموزشی دانشگاه و مدیران حوزه معاونت آموزشی با رؤسای بخشها و اعضای هیئت علمی مرکز آموزشی درمانی حضرت رسول اکرم (ص)

معاون آموزشی دانشگاه به همراه مدیران حوزه معاونت آموزشی و رئیس دانشکده پزشکی، در روز چهارشنبه مورخ ۱۳ تیر ۱۳۹۷ نشستی صمیمانه با اعضای هیئت علمی مرکز آموزشی درمانی حضرت رسول اکرم (ص) برگزار کرد. ..

ادامه...

  • امروز جهانیان دریافته اند که آموزش افراد جامعه از هر زمان دیگری ضروری تر است. زیرا آموزش نوعی سرمایه گذاری ملی محسوب می شود و هرکشوری که در این راه تلاش بیشتری نماید، بی تردید به رشد و توسعه ی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بیشتری در آینده دست خواهد یافت.  پیشرفت و توسعه کشور عزیزمان ایران نیز بر مبنای علم و دانش استوار است و  سرمایه انسانی که در نتیجه ی آموزش حاصل می شود از مهم ترین عوامل رشد و توسعه اقتصادی به شمار می آید. کشورهایی هرچند غنی از منابع طبیعی اگر نتوانند  مهارت ها و دانش را در بین آحاد جامعه گسترش دهند ، قادر نخواهد بود که توسعه همه جانبه را در کشورشان تجربه نمایند. در این راستا دانشگاه وظیفه دارد با بصیرت وافر،دانشجویان را آنچنان پرورش دهد که بتوانند وظایف آتی خود را در جامعه بخوبی انجام دهند. این امر مهم مستلزم آن است که دانش آموختگان خود را ارزیابی کند و نتایج ارزیابی را در اهداف آموزشی،روشها و ساز و کار خود تاثیر دهند. وظیفه معاونت آموزشی  بطور خلاصه چنین می توان بیان نمود که مسئولیت اصلی آن تهیه، تدوین و تنظیم خط مشی ها و در زمان مناسب ایجاد تغییر در سازمان آموزشی است تا بتواند از امکاناتی که در دسترس دارد بخصوص نسل جوان و آماده شکوفایی  ،با استفاده موثر و بهینه از منابع به اهداف کمی و کیفی که در برنامه استراتژیک آمده است دست یابد.

    مدیریت در سطح معاونت آموزشی که از ارکان اصلی رشد و تعالی دانشگاه می باشد هرگونه ضعف و اهمال می تواند ،پیامد های جبران ناپذیری را برای دانشگاه به همراه بیاورد. با توجه به وظایف هفت گانه مدیریت  که شامل برنامه ریزیPlanning ، سازماندهی Organizing، به کار گماردنStaffing ، هدایت Directing، هماهنگ کردن Coordinating ، گزارش دادن Reporting، بودجه بندی Budgeting می باشد، تحقق دقیق این وظایف تنها با مدیریتی دقیق و کارآمد امکان پذیر است. در این راستا  معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران با در نظر داشتن چشم انداز توسعه ملی کشور، برنامه استراتژیک وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با برنامه ریزی دقیق استراتژیک در سطح معاونت آموزشی و با بهره گیری از برنامه عملیاتی دقیق در سطح این معاونت و ادارات و دانشکده و موسسات تابعه توجهی بیش از پیش  به وظیفه علم آموزی و آماده نمودن نسل جوان را بر عهده گرفته  تا با بتواند متناسب با نیاز های جامعه کنونی و نیم نگاهی به جامعه جهانی خود را هرچه بیشتر خود را توانمند سازد.

وظایف معاون آموزشی

الف- وظایف عمومی

ابلاغ کلیه مصوبات، مقررات و آئین نامه های ابلاغی از سوی رئیس موسسه به واحدهای ذیربط و پیگیری و نظارت برحسن اجرای آن؛
تدوین آئین نامه ها و دستورالعمل ها و دستور جلسات مرتبط با وظایف معاونت جهت پیشنهاد به مراجع ذیصلاح برای تصویب؛
ارائه گزارش های توجیهی لازم به رئیس موسسه درخصوص وظایف مربوط به واحدهای تحت نظر؛
پیشنهاد افراد واجد شرایط برای تصدی سمت های مدیریتی در حوزه معاونت به ریاست موسسه؛
نظارت بر واحدهای وابسته به منظور حصول اطمینان از حسن اجرای وظایف آنها؛
برنامه ریزی، تنظیم فعالیتها و پیشنهاد بودجه سالیانه معاونت ذیربط مطابق با اولویتهای موسسه؛
همکاری باسایر معاونتها جهت حسن اجرای برنامه های موسسه؛
انجام سایر امور محوله از سوی رئیس موسسه.

ب) وظایف اختصاصی:

اداره و نظارت بر حسن اجرای کلیه سیاستها، مقررات و فرآیندهای آموزش و تحصیلات تکمیلی موسسه؛ منطبق بر قوانین، مصوبات، مقررات و آئین نامه های اجرایی مربوطه با رویکرد گسترش دوره های تحصیلات تکمیلی؛
برنامه ریزی امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی با همکاری واحدهای ذیربط و نظارت برحسن اجرای وظایف واحدهای وابسته و اجرای برنامه ها و فعالیت های آموزشی هر دانشکده و ارزیابی آن و ارائه گزارش لازم به هیأت رئیسه؛
پایش و ارزیابی عملکرد آموزشی دانشجویان و اعضای هیأت علمی و مدیران آموزشی واحدهای مختلف در هر نیمسال وانعکاس آن به ریاست دانشگاه و اعلام نتیجه ارزیابی به اعضای هیأت علمی؛
اجرای دوره های کوتاه مدت آموزشی و ضمن خدمت؛
برنامه ریزی جهت تأمین امکانات و تخصیص اعتبار لازم جهت تعامل علمی – آموزشی حوزه و دانشگاه و ایجاد زمینه مناسب جهت نیل به علم دینی و علوم انسانی اسلامی؛
برنامه ریزی آموزشی موسسه در راستای سند چشم انداز، نقشه جامعه علمی و آمایش سرزمین؛
اهتمام به برگزاری دوره های توانمندسازی و دانش افزایی؛
ارزیابی و بازنگری محتوای سرفصل ها به منظور به روز رسانی، کارآمدی اعضای هیأت علمی موسسه، غنا بخشی و ارزش مداری و ارائه پیشنهاد لازم به وزارتین حسب مورد؛
برنامه ریزی برای ارتقای مهارتهای علمی – تخصصی دانشجویان جهت ورود به جامعه؛
 نظارت و ارزیابی فرآیند اجرایی شدن نقشه جامع علمی کشور در موسسه با هماهنگی وزارت متبوع؛

تبصره: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می تواند نسبت به تعیین سایر وظایف مرتبط با معاونت مذکور، مطابق با  ضوابط و مقررات مربوطه اقدام نماید.

آدرس:

تهران- بزرگراه شهید همت غرب - بین بزرگراه شیخ فضل اله نوری و بزرگراه شهید چمران- دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران- ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه- طبقه دوم -اتاق۲۲۰

تلفن:
 ۰۲۱-۸۶۷۰۲۲۲۰

متن

متن

متن

متن