دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

تاریخچه گروه فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران

محل استقرار گروه: دانشکده پزشکی

گروه فیزیک پزشکی در سال ۱۳۵۲ از بدو تاسیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در مجتمع پزشکی آیت ا.. طالقانی (مجتمع آموزش پزشکی باتمانقلیچ) آغاز به کار کرد. در بدو تاسیس آقای دکتر فتوره چی مدیریت گروه را عهده دار شدند و بعد از ایشان مسولیت گروه به عهده آقای دکتر ابوالفضل رسولی گذاشته شد. در آن زمان گروه فیزیک پزشکی عهده دار برگزاری درس و آزمایشگاه فیزیک پزشکی برای دانشجویان پزشکی بوده است که کارشناسان گروه در آن زمان آقای ارشادی و آقای کاوه کاتوزی بوده اند. از دیگر فعالیت های کارشناسان و مدیریت گروه تدریس درس فیزیک برای سایر دانشکده های دانشگاه بوده است.

از سال ۱۳۵۸ به مدت ۱۸ سال آقای دکتر بهرام بلوری مدیریت گروه را به عهده داشتند. در این میان در نیمه اول دهه هفتاد به مدت چند سال آقای دکتر علی اکبر شرفی مدیریت گروه را به عهده گرفتند. طی این سال ها اعضا گروه با کمک دیگر اساتید متخصص در این زمینه در سایر دانشکده های توانبخشی و پیراپزشکی سعی در گسترش و تکمیل زیرساخت های گروه داشته اند.

در سال ۱۳۸۶ آقای دکتر محمد باقر شیران طی دو دوره متوالی مدیریت گروه را عهده دار شدند و از اردیبهشت ۱۳۹۲ (پس از تفکیک دانشگاه علوم پزشکی ایران از دانشگاه علوم پزشکی تهران) خانم دکتر سمیده خوئی مدیریت گروه را برعهده دارند. طی سنوات فعالیت گروه، علاوه بر دوره کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی، دوره دکتری تخصصی آن نیز ایجاد گردیده و تعداد اعضا هیئت علمی در گرایش های مختلف، فضاهای آموزشی و پژوهشی همچنین امکانات پژوهشی گسترش یافته است.

تا سال ۱۳۹۳، ۱۵ دوره کارشناسی ارشد و ۴ دوره دکتری فیزیک پزشکی برگزار شده است. در حال حاضر اعضا هیئت علمی گروه در زمینه های رادیوتراپی، رادیوبیولوژی، دزیمتری، امواج فراصوت، اپتیک و لیزر، پزشکی هسته ای، کاربرد نانوذرات در فیزیک پزشکی و تصویربرداری فعالیت پژوهشی دارند.

 

پایان نامه های مقطع دکتری تخصصی

 

لیست پایان نامه های دفاع شده در مقطع دکتری تخصصی

لیست پایان نامه های دانشجویان دکتری تخصصی ورودی بهمن ۸۹

لیست پایان نامه های دانشجویان دکتری تخصصی ورودی بهمن ۹۲

 

 پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد

 

لیست پایان نامه های دفاع شده در مقطع کارشناسی ارشد

لیست پایان نامه های دانشجویان ورودی مهر ۹۲

لیست پایان نامه های  دانشجویان ورودی مهر ۹۴

  • تلفن تماس: ۸۶۷۰۴۵۶۸- ۸۸۶۲۲۶۴۷

  • مسئول دفتر گروه: سرکار خانم اسماعیلی

  • آدرس: تهران- بزرگراه همت- جنب برج میلاد- دانشگاه علوم پزشکی ایران- دانشکده پزشکی- گروه فیزیک پزشکی
  • امور تحصیلات تکمیلی: سرکار خانم چراغی

  • تلفن تماس: ۸۶۷۰۴۵۶۸

متن

متن

متن

متن