دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences


ارتباط دانشگاه با صنعت
سیستم مدیریت آموزشی(سما)
سامانه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی


سامانه یادگیری الکترونیکی
سیستم مدیریت آموزشی(سما)
سامانه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی

سامانه یادگیری الکترونیکی
سیستم مدیریت آموزشی(سما)
سامانه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی


اتوماسیون اداری
سامانه بایگانی الکترونیک
آموزش ضمن خدمت

img_yw_news
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶

عدم برگزاری کارگاه آیین نگارش ۳ (نگارش مقاله) مورخ ۲۷/۸/۹۶

اطلاعیه به اطلاع اعضاء محترم هیأت علمی  می رساند  باتوجه به اینکه کارگاه آیین نگارش ۳ (نگارش مقاله) بین دو تعطیلی رسمی قرارگرفته است کارگاه مذکور در تاریخ ۲۷/۸/۹۶ برگزار نمی گردد. تاریخ بعدی متعاقبا اعلام می گردد. ..

ادامه...

img_yw_news
یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶

اطلاعیه فراخوان جشنواره آموزشی شهید مطهری

اطلاعیه فراخوان جشنواره آموزشی شهید مطهری جشنواره آموزشی شهید مطهری مطابق سالهای گذشته همزمان با نوزدهمین همایش کشوری آموزش پزشکی در تارخ ۱۲ لغایت ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ برگزار می گردد.  به پیوست فرم ارسال فرایند و همچنین شیوه نامه داوری فرایند در دو بخش دانشگاهی و کشوری در حیطه های شش گانه ذیل ارائه می گردد: ..

ادامه...

img_yw_news
شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶

کارگاه "نقد و بررسی مقالات پژوهشی" در بیمارستان هاشمی نژاد

به اطلاع کلیه اعضاء محترم هیئت علمی می رساند: کارگاه "نقد و بررسی مقالات پژوهشی" در تاریخ ۲۵/۰۸/۹۶ در بیمارستان هاشمی نژاد (در ۴ جلسه) برگزار می گردد. ..

ادامه...

img_yw_news
شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶

کارگاه" برگزاری یک جلسه ژورنال کلاب مؤثر"

اطلاعیه به اطلاع کلیه اعضاء محترم هیئت علمی می رساند: کارگاه" برگزاری یک جلسه ژورنال کلاب مؤثر" در تاریخ ۲۲/۹/۹۶ توسط آقای دکتر علی بیداری  (برنامه پیوست) برگزار می گردد. ..

ادامه...

img_yw_news
شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶

اصلاحیه زمان برگزاری کارگاه "امنیت درفضای سایبری"

اصلاحیه به اطلاع متقاضیان شرکت در کارگاه "امنیت درفضای سایبری"  می رساند کارگاه مذکور از ۱۴ آذرماه به ۱۳ آذر ماه موکول گردیده است  ..

ادامه...

img_yw_news
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶

برگزاری کارگاه روش تدریس مقدماتی

کارگاه "روش تدریس مقدماتی" تاریخ 22/8/96 از ساعت 13 الی 8 در سالن  آمفی تاتر واقع در طبقه هم کف کتابخانه مرکزی با تدریس خانم دکتر مسرور برگزار شد. ..

ادامه...

img_yw_news
یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶

​برگزاری کارگاه آیین نگارش انگلیسی (نگارش جملات پیچیده)

کارگاه "آیین نگارش انگلیسی (نگارش جملات پیچیده)" در تاریخ ۲۰/۸/۹۶ از ساعت ۱۳ الی ۸ در سایت صد نفره دانشکده پزشکی با تدریس خانم دکتر دهناد برگزار شد. ..

ادامه...

img_yw_news
یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶

برگزاری کارگاه آیین نگارش انگلیسی

کارگاه "آیین نگارش انگلیسی (ویژگی های متون علمی)" در تاریخ ۱۳/۸/۹۶ از ساعت ۱۳ الی ۸ در سایت کامپیوتر صد نفره دانشکده پزشکی با تدریس خانم دکتردهناد برگزار شد. ..

ادامه...

img_yw_news
چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶

برگزاری کارگاه (مدیریت تعارضات و تغییر در گروه)

..

ادامه...

img_yw_news
سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶

​برگزاری کارگاه تولید محتوا (۱)

کارگاه "تولید محتوا (۱)" در تاریخ ۳۰/۷/۱۳۹۶ از ساعت ۱۳ الی ۸ در سایت ۱۰۰ نفره کامپیوتر دانشکده پزشکی با تدریس خانم دکتر عمرانی  برگزار شد.  ..

ادامه...

در سال ۱۳۷۰ مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی ایران با اهداف پنج­گانه آموزش استاد، تدوین برنامه درسی، ارزشیابی، آموزش مداوم و پژوهش در آموزش رسماً آغاز به­کار نمود. پیش از آن بین سال­های ۶۸ تا ۷۰ به­طور غیررسمیکارگاه­های آموزشی با هدف آشنایی اعضای هیأت علمی با مفهوم آموزش پزشکی و تدوین طرح درس برگزار می­گردید. 
به­مرور وظایف مرکز مطالعات و توسعه آموزش در سه سال پس از تأسیس رسمی به بلوغ نسبی رسید. به­طوری­که اولین همایش آموزش پزشکی کشور به پیشنهاد اعضای مرکز و با موافقت و همکاری وزارت متبوع در دانشکده پرستاری برگزار گردید. در آن همایش علاوه بر وزیر وقت، بیش از ۳۵۰ نفر از رؤسا، معاونین و مدیران گروه دانشگاه­های کشور حضور داشتند. در طول سالیان بعد مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه نقش فعالی در پیشبرد و ارتقاء آموزش در کشور ایفا نمود. از جمله تدوین چارچوب بازنگری برنامه­های درسی وزارت بهداشت، تدوین برنامه درسی دوره کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی آموزش پزشکی، راه­اندازی دوره­ها، برگزاری کشوری ارزیابی صلاحیت بالینی، برگزاری کارگاه­های مهارت ارتباطی پزشک و بیمار، و بسیاری کارگاه­های دیگر که در دانشگاه­­های کشور توسط اعضای هیأت علمی آن به اجرا درآمده است. در راستای انجام وظایف خود اینک این مرکز مجری طرح­های راد، اعتباربخشی مؤسسه­ای و بیمارستانی و سایر برنامه­های طرح تحول در آموزش می­باشد.

دکتر سید کامران سلطانی عربشاهی

معاون آموزشی دانشگاه

مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی ایران در سال ۱۳۷۰ تأسیس شد. هدف از تأسیس این مراکز به­عنوان یکی از مدیریت­های معاونت آموزشی دانشگاه، توسعه آموزش علوم پزشکی افزایش آگاهی فراگیران با روش­های آموزشی معتبر و مبتنی بر جامعه بود. در حال حاضر این مراکز در همه دانشگاه­های علوم پزشکی کشور مستقر بوده و با کمیته­های تخصصی پژوهش در آموزش، برنامه­ریزی درسی، آموزش پاسخگو و ... در جهت ارتقای آموزش علوم پزشکی فعالیتمی­کنند. مجموعه حاضر معرفی کوتاهی از مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی ایران می­باشد که امید است برای خواننده مفید واقع شود.

دکتر مرضیه نجومی

مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه

واحدهای مرکز مطالعات و توسعه آموزش

مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی در حال حاضر، دارای واحدهای ارزشیابی، برنامه‌ریزی آموزش، پژوهش در آموزش، رسانه و انتشارات، رشد و بالندگی اعضای هیأت علمی، رهبری آموزشی، واحد هماهنگی دفاتر توسعه، جشنواره­های آموزشی و آموزش پاسخگو است. همچنین دفاتر توسعه آموزش دانشکده­ها، بیمارستان­ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی ایران با این مدیریت همکاری دارند. این دفاتر در دانشکده­های پزشکی، پرستاری و مامایی، علوم توانبخشی، پیراپزشکی، دانشکده سلامت روان و علوم رفتاری، غدد درون­ریز و متابولیسم و مدیریت و اطلاع‌رسانی مستقر هستند. شایان ذکر است که گروه آموزش پزشکی که در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به تربیت نیروی متخصص در حوزه آموزش علوم پزشکی می‌پردازد نیز در ارتباط نزدیک با این مدیریت فعالیت می­نماید.

·         ارزشیابی

·         جشنواره­های آموزشی دکتر وثوق و دکتر مطهری

·         پژوهش در آموزش

·         رهبری آموزشی

·         برنامه­ریزی آموزشی

·         آموزش پاسخگو

·         توانمندسازی اعضای هیأت علمی (رشد و بالندگی)

·         هماهنگی دفاتر توسعه

·         آموزش مجازی

·         رسانه و انتشارات

 • آدرس
  تهران- بزرگراه شهید همت - بین بزرگراه شیخ فضل اله نوری و بزرگراه شهید چمران- دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران- ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه- طبقه دوم - اتاق ۲۵۲

  تلفن با پیش شماره ۰۲۱
  ۸۸۶۲۲۷۰۰-۸۶۷۰۲۲۲۷

  نمابر با پیش شماره ۰۲۱
  ۸۶۷۰۲۲۳۷

  آدرس الکترونیکی
  edc@iums.ac.ir

 • برگه پنجم
 • برگه پنجم
 • برگه ششم
 • برگه ششم
 • برگه هفتم
 • برگه هفتم
 • برگه هشتم
 • برگه هشتم