دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

کارگاه کلیات پژوهش در آموزش برگزار گردید

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۹/۱۲ | 

 کارگاه کلیات پژوهش در آموزش  مورخ 28 آبان ماه 1398 در سالن شهید مفتح دانشکده پیراپزشکی برگزار گردید

دفعات مشاهده: 48 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

جلسه هم اندیشی مدیر مرکز توسعه دانشگاه با اساتید و اعضا دفتر توسعه دانشکده

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۹/۱۲ | 
 


 جلسه هم اندیشی   مدیر مرکز توسعه دانشگاه دکتر کبیر  با اعضا مرکز توسعه دانشکده مورخ 28 آبانماه 1398 در سالن شهید مفتح دانشکده پیراپزشکی تشکیل گردید 

دفعات مشاهده: 39 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

دوره آموزش مجازی تربیت افسر ایمنی زیستی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۹/۱۰ | 
دوره آموزش مجازی تربیت افسر ایمنی زیستی
نحوه برگزاری:
دوره آموزشی تربیت افسر ایمنی زیستی و آزمایشگاهی صرفا مجازی بوده و در سه مرحله عمومی ، پیشرفته و تکمیلی ارائه می شود که به شرح ذیل بیان شده است.
لازم به ذکر است به افرادی در هر سه بخش موفق به کسب 75% نمره کامل شوند مدرک معتبر مسئول ایمنی زیستی و آزمایشگاهی (BIOSAFETY OFFICER) به زبان انگلیسی اعطاء می شود.
شرایط و ضوابط:
دارا بودن حداقل مدرک کاردانی یا اشتغال به تحصیل در رشته های علوم آزمایشگاهی ، زیست فناوری، علوم زیستی، علوم کشاورزی و گرایش های مختلف رشته شیمی، محیط زیست ، HSE گرایش بهداشت حرفه ای و بهداشت محیط و پزشکی و داروسازی
 
دوره عمومی:    20 ساعت                    هزینه:    2،500،000  ریال
دوره پیشرفته:     50 ساعت                  هزینه :  3،500،000 ریال
دوره تکمیلی:     30 ساعت                   هزینه:   2،500،000 ریال
هزینه به شماره حساب 7-11501515-35-3810 بانک انصار به نام بسیج جامعه پزشکی واریز و فیش واریزی در سایت ثبت نام به نشانی  http://basij.iums.ac.ir  بارگذاری شود.
سرفصل مراحل در شروع هر  مرحله در سامانه آموزش مجازی قابل رویت می باشد
هزینه مراحل جداگانه دریافت خواهد شد و داوطلبان نیاز نیست کل شهریه دوره را یکجا پرداخت نمایند.
لازم به ذکر است که از فراگیران در پایان هر مرحله، آزمون به صورت اینترتی توسط سامانه آزمون آنلاین گرفته خواهد شد که در صورت کسب حدنصاب حداقل 75 درصد نمره آزمون فراگیران مجاز به شرکت و ثبت نام در مرحله بعد می باشند.
همچنین در صورتی که فراگیری حد نصاب لازم برای ورود به مرحله بعد را کسب ننماید می بایست مبلغ 500،000 ریال هزینه جداگانه شرکت در آزمون برای همان مرحله پرداخت نموده و در صورت کسب نمره حداقل مذکور وارد مرحله بعد شود. این امکان فقط دوبار تکرار می شود و در صورت عدم کسب نمره حداقل فراگیر مجاز به ادامه دوره نمی باشد.
قابل توجه داوطلبان گرامی: به هیچ عنوان وجه پرداختی قابال استرداد نمی باشد.
موارد مورد نیاز داوطلبان جهت شرکت در دوره:
اینترنت با سرعت حداقل 256m/s
داشتن اسپیکر و میکروفن
Webcam
شروع دوره :  1 دی ماه 1398
ساعت:16  الی 20 روزهای زوج (شنبه، دوشنبه، چهارشنبه)
مدت زمان دوره: 100 ساعت
در صورت وجود سوال و یا ابهام داوطلبان می توانند در ساعات اداری (9-15) با شماره تلفن 86702176 و یا 86702705 تماس حاصل نمایند. یا از طریق آیدی biosafetyofficer   تلگرام در تمام ساعت شبانه روز پیام خود را برای مسول دوره ارسال نمایند.

دفعات مشاهده: 74 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

میلاد حضرت عبد العظیم حسنی (ع) سلطان ملک ری گرامی باد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۹/۱۰ | 

حریم تو بوی خدا می دهد

شمیم خوش ربّنا می دهد

رواق تو رونق فزای بهشت

ضریح تو دل را جلا می دهد

نسیمی که از کوی تو می وزد

دل عاشقان را صفا می دهد

هر آن کو ، که شد زائر کوی تو

دلش بوی مهر و وفا می دهد

حدیثی دل انگیزم آمد بیاد

پیامی که آن مقتدا می دهد

که«مَن زارَ عَبدالعَظیم بِرِِی»

که«مَن زارَ کَرب و بَلا»می دهد

تو آن سرو بالا بلندی که عشق

بدستت گُل« هَل اَتی »می دهد

تو از نسل پاکان و پاکی تو راست

و حق نور تقوا تو را می دهد

محیط کریمانه ات سبز باد

که گنج سعادت به ما می دهد

جگر گوشه ی سبط پاک رسول

که بوی خوش مجتبی می دهد

 

حضرت عبدالعظیم (ع) در چهارم ربیع الثانی سال 172 هجری در شهر مدینه چشم به جهان گشود. ایشان فرزند عبدالله بن علی،‌از نوادگان امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) است که نسبتش با چهار واسط به آن حضرت می‌رسد.

عبدالعظیم ‌و از راویان حدیث ائمه معصومین (علیهم‌السلام) و نیز از چهره‌های بسیار محبوب و مورد اعتماد نزد اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم‌السلام) به شمار می‌رفت. دوران وی گرچه عصر حاکمیت عباسیان و ایجاد خفقان و سختگیری بود، ‌ولی مدافعان دین و حافظان مکتب که روایات امامان را ثبت و نقل می‌کردند نقش عمده‌ای در پاسداری و صیانت از فرهنگ والای اهل بیت (علیهم‌السلام) داشتند و این بزرگوار یکی از سنگربانان عقیده تابناک امامت محسوب می‌شد که در حفظ و انتشار سخنان ائمه اطهار (علیهم‌السلام) سخت کوشا بود. ستایش های فراوان ائمه (علیهم‌السلام) از وی، نشان دهنده‌ی شخصیت والای علمی و معنوی وی می‌باشد.

« شیخ محمد شریف رازی» پیرامون ادب حضرت عبدالعظیم (علیه‌السلام) نسبت به ساحت ائمه معصومین (علیهم‌السلام) چنین می‌نویسد: « رفتار و عادت کریمانه حضرت عبدالعظیم(علیه‌السلام) این بود که هر وقت وارد مجلس حضرت امام جواد یا امام هادی(علیه السلام) می‌شد با کمال ادب و خضوع و غایت حیا و تواضع در حالیکه دست‌های خود را از ردا بیرون آورده بود،‌با کمال ادب به محضر آن امام سلام می‌کرد و امام پس از جواب سلام، او را نزدیک خود می‌خواند و در کنار خویش می‌نشاند؛ به حدّی که زانوی مبارکش به زانوی مبارک امام می‌چسبید و امام کاملاً از احوال او سؤال می‌کرد که این موجب غبطه دیگران می‌شد.»

شیخ صدوق «رحمت الله علیه» در کتاب « کمال‌الدین» می‌نویسد: وقتی که حضرت عبدالعظیم (علیه‌السلام) خدمت امام هادی(علیه‌السلام) مشرف شد و عقاید خود را اظهار نمود،‌امام فرمودند: ‌تو از دوستان حقیقی ما هستی.

مؤلف کتاب «جنه النعیم» می‌گوید: شخصی به نام ابا حماد رازی ـ از موالیان شهر ری ـ با وجود مشکلات آن زمان به سامراء‌ رفت و خدمت امام زمانش حضرت علی النقی (علیه‌السلام) رسید و مسائلی را پرسید. ‌امام ضمن پاسخ به مسائل او فرمود:« ای ابا حماد! هر گاه مشکلی از امور دینی برایت پیش آمد،‌جواب مشکل خود را از عبدالعظیم حسنی بخواه و سلام مرا به او برسان».

در فضیلت زیارت مرقد حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه‌السلام) به این روایت بسنده می‌کنیم: مردی از اهل ری، خدمت امام هادی(علیه‌السلام) رسید. امام از او پرسیدند،‌کجا بودی؟ گفت به زیارت سیدالشهدا(علیه‌السلام) رفته بودم. ‌حضرت فرمودند:‌ بدانکه اگر قبر عبدالعظیم حسنی(علیه‌السلام) را زیارت کنی گویا حسین بن علی(علیه‌السلام) را زیارت کرده‌ای.

امام رضا(علیه‌السلام)خطاب به حضرت عبدالعظیم حسنی چنین فرمودند: « ای عبدالعظیم! سلام مرا به دوستانم برسان و به آنان بگو که شیطان را به خودشان راه ندهند. آنان را به راستگویی و امانت داری و سکوت و ترک مجادله در کارهای بیهوده و دیدار و توجه به یکدیگر سفارش کن،‌چرا که اینها مایه نزدیک شدن به من است».


دفعات مشاهده: 74 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

جلسه معارفه دانشجویان ورودی جدید علوم آزمایشگاهی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۸/۲۲ | 
 

جلسه معارفه دانشجویان ورودی جدید علوم آزمایشگاهی در تاریخ 21 آبانماه 1398 در سالن شهید مفتح  با حضور  جناب آقای دکتر غروی و  سرکار خانم دکتر عشاقی سرکار خانم دکتر محسن زادگان و سایر اعضای هیئت علمی گروه علوم آزمایشگاهی برگزار گردید.

دفعات مشاهده: 297 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر