دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • مقاله های علمی
  • برنامه درمانگاهبرنامه درمانگاه جراحی
گزارش تصویری

برگزاری جلسات دفاع پایان نامه در محل جلسات ستون فقرات برگزاری جلسات دفاع پایان نامه در محل جلسات ستون فقرات

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۲۸ | 
جلسات گروه جراحی اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران به ریاست جناب آقای دکتر آذر هر هفته روزهای چهارشنبه در سالن کنفرانس بیمارستان محب کوثر برگزار می گردد. در این جلسات بغیر از بررسی موارد مشکل درمانی و کنفرانس های آموزشی، جلسات دفاع از پایان نامه ها نیز برگزار می گردد. در مورخه تاریخ ۲۰ دی ماه این جلسه به موضوع دفاع از پایان نامه جناب آقای دکتر ابراهیم نیا اختصاص داشت که در آن از یک طرح دو ساله در زمینه روش درمانی جدید در کاهش درد بعد از عمل دیسک کمر رونمایی شد. البته نتیجه این مطالعه نشان داد که استفاده از یک دارو در محل عمل دیسککتومی کمری که در مطالعاتی در نقاط دیگر جهان مسمر ثمر بوده است اثر چندانی ندارد.

دفعات مشاهده: 1284 بار   |   دفعات چاپ: 59 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

افق انجمن جراحی اعصاب برای کنگره سالیانه اردیبهشت ماه در سال ١٣٩۷خورشیدی افق انجمن جراحی اعصاب برای کنگره سالیانه اردیبهشت ماه در سال ١٣٩۷خورشیدی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۲۰ | 
همکاران ارجمند جراح اعصاب
با سلام و ارادت
افق انجمن جراحی اعصاب برای کنگره سالیانه اردیبهشت ماه در سال ١٣٩۷خورشیدی
عمده نگاه کنگره جراحی مغز و اعصاب در این دوره به موارد "تازه های جراحی اعصاب" خواهد بود. در اجرای این هدف، مباحث پیرامون " تازه های جراحی اعصاب" در زمینه های تروما، انکولوژی، واسکولار، تصویر برداری، فانکشنال، اطفال  و ... خواهد بود. طی مدت برگزاری از همه همکاران صاحب نظر در هر کدام از این رشته ها در داخل و خارج از کشور دعوت میشود تا تازه های هر کدام از این مباحث را جهت شرکت کنندگان ارائه نمایند. در راستای همین هدف قسمتی از مدت زمان کنگره به پانل و  سخنرانی های چالشی و کنتراورسی بصورت طرح مطالب  موافق و مخالف، در جنبه های مختلف جراحی اعصاب خواهد بود، وپس از آن  تمامی شرکت کنندگان در کنفرانس بهمراه ارایه دهندگان و صاحب نظران این بحث، به تبادل نظر و بحث علمی خواهند پرداخت و در انتها نتیجه گیری نهائی توسط هیئت رئیسه و گرداننده پانل اعلام خواهد گردید. نقش پررنگتری به شرکت کنندگان جهت طرح نقطه نظرات خود، در این قسمت داده شده است .
یکی از اهداف انتخاب عنوان " تازه های جراحی اعصاب " برای این دوره از کنگره، ایفای نقش بازآموزی برای شرکت کنندگان است. ارائه مباحث "تازه های جراحی اعصاب" در این دوره راهگشای بازآموزی وآشنائی شرکت کنندگان با مطالب جدید و به روز شده جراحی اعصاب و نقش کاربردی آن در حوزه های پیشگیری ، تشخیصی و درمانی خواهد شد. پرکردن شکاف بین اندوخته های قبلی با جدیدترین اکتشافات کاربردی تشخیصی و درمانی از رویکردهای بازآموزی این دوره خواهد بود. یقیناً در پایان کنگره شرکت کنندگان سطح دانش جدید و به روز شده ای را در حیطه کاری خود تجربه خواهند کرد.
امروزه پیش رفت های جدیدی که در زمینه های مختلف جراحی اعصاب شده مرهون به مشارکت سایر رشته های تخصصی هم میباشد. همین که رویکرد این دوره از کنگره به سمت و سوی" تازه های جراحی اعصاب" است، بخودی خود حضور سایر رشته های تخصصی که به نحوی نقاط اشتراک با جراحی اعصاب را دارند، برجسته و پررنگتر میکند. در این کنگره از یافته های جدید مرتبط با جراحی اعصاب در سایر گروه های تخصصی همچون جراحی و رشته های مرتبط با آن،  طب اورژانس، اطفال، نورولوژی، روانپزشکی، رادیولوژی و تصویر برداری، پاتولوژی ، انکولوژی و رادیوتراپی، فارماکولوژی و علوم داروئی بالینی و … استفاده شده و تازه های آنها که مربوط به جراحان اعصاب است مورد بحث و بازآموزی برای شرکت کنندگان قرارخواهد گرفت.
از رویکردهای دیگر این کنگره مشارکت دادن بیشتربه همکاران جوان و آماده سازی آنان برای ادامه راه انجمن خواهد بود. اعلام بهترین مقالات و مباحث ارائه شده توسط جراحان اعصاب جوان واعطای تشویق نامه و جوایز ارزنده به آنان در انتهای کنگره زمینه ساز مشارکت فعال و مفید آنان خواهد بود.
لذا از تمامی همکاران دانشگاهی و غیر دانشگاهی که در هر زمینه ای از رشته های جراحی اعصاب مباحث جدید و تازه ای دارند دعوت میشود عنوان و خلاصه مطلب مورد نظر خود را حداکثر تا تاریخ ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۶ به این شماره ۲۲۲۶۴۰۴۱ ویا به تلگرام بنده ارسال فرمایند.
قبلا از همکاری همه همکاران محترم صمیمانه تشکر میکنم.
دکترمنصور پرورش
دبیر علمی کنگره اردیبهشت ۹۷
 

دفعات مشاهده: 1682 بار   |   دفعات چاپ: 152 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

جراحی مغز برای درمان وسواس برای اولین بار در خاورمیانه جراحی مغز برای درمان وسواس برای اولین بار در خاورمیانه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۸/۲۲ | 
چندی پیش برای اولین بار در خاورمیانه جراحی مغز برای درمان وسواس در ایران توسط جناب آقای استاد دکتر منصور پرورش، هیات علمی و عضو گروه جراحی دانشگاه علوم پزشکی ایران، با موفقیت انجام شد. تا به امروز بیش از ۵۰۰ عمل جراحی پیچیده مغزی برای درمان بیماریهایی همچون پارکینسون در بیمارستان رسول اکرم (ص) انجام شده است که در خاورمیانه بی نظیر و در جهان کم نظیر است. هزینه انجام این اعمال جراحی در ایران بسیار کمتر از سایر کشورهاست. با درایت مدیریت محترم گروه جراحی اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران، جناب آقای استاد دکتر مازیار آذر، و تلاش بی وقفه و ستودنی استاد دکتر منصور پرورش در حال حاضر می توان گروه جراحی دانشگاه علوم پزشکی ایران را پایتخت جراحی های مرتبط با بیماریهای عملکردی مغز همچون پارکینسون، تیک و وسواس در خاورمیانه دانست.

دفعات مشاهده: 1594 بار   |   دفعات چاپ: 161 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

برگزاری جلسه ژورنال کلاب مرکز تحقیقات قاعده جمجمه برگزاری جلسه ژورنال کلاب مرکز تحقیقات قاعده جمجمه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۸/۱۵ | 
جلسه ژورنال کلاب مرکز تحقیقات قاعده جمجمه با حضور اساتید و مدیران گروه های جراحی مغز و اعصاب، گوش و حلق و بینی، چشم و غدد در بیمارستان رسول اکرم  برگزار شد. گروه قاعده جمجمه بیمارستان رسول اکرم (ص) با هدف ارتباط بین رشته های مختلف و ارائه بهترین سرویس درمانی به بیماران و انجام پژوهش های بین رشته ای قاعده جمجمه در چند سال گذشته بسیار فعال بوده و نتایج بالینی و محصولات پژوهشی قابل قبولی داشته است. در این ارتباط با درایت مدیریت محترم گروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران، جناب آقای دکتر مازیار آذر، هماهنگی لازم جهت برگزاری اینگونه جلسات با حضور کلیه گروه های مرتبط بعمل آمده است که می تواند عاملی برای رشد علمی همه همکاران باشد.

دفعات مشاهده: 1524 بار   |   دفعات چاپ: 169 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

مدیریت محترم گروه جراحی اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران مدیریت محترم گروه جراحی اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۸/۸ | 
مدیریت محترم گروه جراحی اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران به عهده استاد محترم جناب آقای دکتر مازیار آذر می باشد. ایشان متولد سال ۱۳۳۲ در شهر اصفهان می باشند. در سال ۱۳۵۰ با کسب رتبه پنجم کنکور سراسری به تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مشغول و با کسب رتبه اول دانشگاه در سال ۱۳۵۷ فارغ التحصیل شدند. ادامه تحصیل ایشان در رشته تخصصی جراحی مغز و اعصاب در بیمارستان شریعتی، از بیمارستانهای آموزشی دانشگاه تهران، صورت گرفت و با رتبه ممتاز در سال ۱۳۶۲ فارغ التحصیل شدند و از همان زمان بعنوان هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران مشغول به فعالیت شدند. ایشان از سال ۱۳۷۶ بصورت مداوم عضو هیأت بورد تخصصی جراحی اعصاب در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده اند و از سال ۱۳۷۵ تا کنون سمت مدیریت گروه جراحی اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران را بر عهده دارند.

دفعات مشاهده: 776 بار   |   دفعات چاپ: 142 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر