دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


اعضای هیات انتخاب مشاور دانشگاه منصوب شدند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ | 

سرپرست دانشگاه در حکمی دکتر مبارکی   ، آقای مزدکی  ، آقای مهندس حسین بابا را به عنوان اعضای هیات انتخاب مشاور دانشگاه  منصوب کرد.


دفعات مشاهده: 125 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

با حکم وزیر بهداشت؛ معاون پرستاری وزارت بهداشت ابقا شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ | 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر مریم حضرتی را در سمت معاون پرستاری این وزارتخانه ابقا کرد.

به گزارش وبدا، متن این حکم به شرح زیر است:
سرکار خانم دکتر حضرتی

    بدینوسیله حکم معاونت سرکار عالی  به عنوان معاون پرستاری ابقاء می شود . امید است با اتکال به خداوند بزرگ و بهره گیری از تجارب گذشته و ظرفیت کلیه همکاران در ستاد و دانشگاه های علوم پزشکی کشور با پیروی از مشی اعتدال دولت تدبیر و امید در انجام امور محوله موفق باشید.
منطبق با شیوه صدور احکام انتظار می رود  موارد ذیل مورد توجه قرار گیرد:
1-    تکریم همکاران ارجمند پرستار در سراسر کشور و پاسداشت خدمات شبانه روزی این عزیزان از اولویت اینجانب در شرایط کنونی است .
انتظار می رود به نحو مقتضی در راستای ارتقاء معیشت ایشان و تقدیر معنوی از زحماتشان گام برداریم. لازمست در اسرع وقت با هماهنگی معاونت ذیربط پرداخت معوقات این قشر زحمتکش انجام و نتیجه را گزارش نمائید.
ضمنا" در راستای تغییر نظام پرداخت مبتنی بر گروه پزشکی درمانی در طراحی مدل مناسب با مدیران و دست اندرکاران همراهی شود تا در آینده شکاف موجود بین گروههای ارائه دهنده خدمت به حداقل ممکن و سقف منطقی برسد.
2-    همانگونه که دفاع از حقوق پرسنل زحمتکش از وظایف ما می باشد، حمایت از حقوق شهروندی بیماران نیز از مسئولیت¬های شرعی و قانونی همکاران اینجانب است . ضروریست راهکارهای مناسب ارزشیابی خدمات کادر پرستاری اعم از بخش خصوصی ، دولتی و غیره را  اعلام نمائید. احترام به بیمار و همراهان وی و انجام درست وظایف و تکالیف فنی و حرفه ای از اهم تعهدات کلیه همکاران پرستارست که ضرورت دارد مورد پایش مستمر قرار گرفته ، بموقع گزارش شود.
تشویق و قدردانی در مورد عزیزانی که با خدمات شبانه روزی و مشفقانه در خدمت مردم شریف  می باشند و خوشبختانه در اکثریت هستد و همچنین برخورد مناسب با اقلیتی که خدای ناکرده قصور  می ورزند الزامی است .
3-    در تربیت نیروی انسانی پرستاری کشور ضروریست با معاون محترم آموزشی مطالب ذیل مورد توجه قرار گیرد:
اولا" : تعطیلی مقاطع تحصیلی پائین و گرایش به سمت تحصیلات تکمیلی، علیرغم صرف منابع سنگین  کشور را با کمبود کادر پرستاری در بعضی مناطق جهت راه اندازی تخت های جدید روبرو کرده که ضروریست در این مورد سریعا" بازنگری شود.
ثانیا" : پرستاران ما هنوز به جای جامعه محور، به روش بیمارستان محور تربیت می شوند که با همکاری معاونت محترم آموزشی باید این نقیصه مرتفع گردد.
ثالثا" : قابلیت پرستاران بعنوان یکی از ارکان نظام ارائه خدمت باید تقویت شود تا بتوانند بعنوان افراد چند وجهی در  کلیه عرصه های نظام سلامت اعم از پیشگیری، درمان و توانبخشی ارائه خدمت نمایند.
4-    گسترش و تقویت پرستاری در منزل و تعیین تعرفه مناسب بار سنگینی را از دوش نظام سلامت برخواهد داشت. نگهداری طولانی مدت بیماران مزمن و کسانی که ماندنشان در بخش مراقبتهای ویژه فقط بدلیل مراقبت های پرستاریست هزینه های کمرشکنی به بیمار و نظام سلامت تحمیل  می کند که با شیوه " پرستاری در منزل" می توان علاوه بر کاهش بار روانی مردم ، هزینه های نظام سلامت را نیز کاهش داد.
       بدیهی  است باید تلاش کنیم تا این خدمات تحت پوشش سازمان های بیمه گر قرار گیرد.
       توفیق سرکارعالی را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.


 

دفعات مشاهده: 95 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

با حکم سرپرست دانشگاه ؛ دبیر و اعضای شورای راهبری توسعه مدیریت دانشگاه منصوب شدند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ | 

سرپرست دانشگاه در حکمی دکتر مبارکی ، دکتر مظاهری نژاد ، دکتر یار احمدی ، دکتر علیرضا طهرانی ، دکتر مسیح هاشمی خوراسگانی ، دکتر ملکی ، دکتر توکلی ، خانم مهرندا سلام زاده  را به عنوان اعضای کمیته شورای راهبری توسعه مدیریت دانشگاه  منصوب کرد.

جناب آقای دکتر مبارکی (دبیر شورای راهبری توسعه مدیریت دانشگاه )
جناب آقای دکتر مظاهری نژاد
جناب آقای دکتر رسول یاراحمدی
سرکار خانم مهرندا سلام زاده
جناب آقای دکتر علیرضا طهرانی یزدی
جناب آقای دکتر مسیح هاشمی خوراسگانی
جناب آقای دکتر ملکی
جناب آقای دکتر توکلی
با سلام و احترام؛
نظر به ضرورت اصلاح نظام اداری جهت ارتقاء عملکرد، نظارت و ارزیابی که به عنوان یکی از وظایف دولت در قانون اساسی تعریف شده و تاکید مقام معظم رهبری در این خصوص در قالب سیاست های کلی نظام اداری و نیز ابلاغ نقشه راه اصلاح نظام اداری توسط مقام محترم رئیس جمهور طی تصویب نامه شورای عالی به شماره 560/206/93 مورخ 20/01/1393 و به استناد بخشنامه شماره 946198مورخ 18/10/1395 سازمان امور اداری و استخدامی کشور به منظور طراحی ساز و کارهای مناسب برای اجرایی نمودن مصوبه هیات محترم وزیران و نظر به تخصص و تجارب گرانقـدر جنابعالی، به موجب این ابـلاغ به عنـوان عضو شـورای راهبـری توسعه مدیریت دانشگاه منصوب می شوید.
امید است با استعانت از پیشگاه حضرت حق و بهره گیری از تخصص و تجارب خود در راستای نیل به اهداف مورد نظر و انجام امور محوله، منشاء اثر باشید.
دکتر جلیل کوهپایه زاده
سرپرست دانشگاه

 

دفعات مشاهده: 222 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

با حکم سرپرست دانشگاه ؛ رئیس ، دبیر و عضو کمیته سرمایه انسانی دانشگاه منصوب شدند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ | 
سرپرست  دانشگاه در حکمی دکتر مبارکی ، خانم مهرندا سلام زاده  و خانم بهنوش حیدرزاده را به عنوان اعضای کمیته  سرمایه انسانی  دانشگاه  منصوب کرد.

جناب آقای دکتر مبارکی (رئیس کمیته سرمایه انسانی )
سرکارخانم بهنوش حیدزاده ( دبیر کمیته سرمایه انسانی )
سرکار خانم مهرندا سلام زاده

با سلام و احترام؛
نظر به ضرورت اجرای برنامه چهارم نقشه راه اصلاح نظام اداری به عنوان بخشی از وظایف دولت در قانون اساسی و تاکید مقام معظم رهبری در این خصوص در قالب سیاست های کلی نظام اداری و نیز ابلاغ نقشه راه اصلاح نظام اداری توسط مقام محترم رئیس جمهور طی تصویب نامه شورای عالی به شماره 560/206/ 93مورخ 20/01/1393 و به استناد بخشنامه شماره 13472/200/ 93مورخ 07/10/1393 سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به منظور طراحی ساز و کارهای مناسب برای اجرایی نمودن مصوبه هیات محترم وزیران و نظر به تخصص و تجارب گرانقدر سرکارعالی، به موجـب این ابلاغ به عنوان عضو کمیته سرمایه انسانی دانشگاه منصوب می شوید.
امید است با استعانت از پیشگاه حضرت حق و بهره گیری از تخصص و تجارب خود در راستای نیل به اهداف مورد نظر و انجام امور محوله، منشاء اثر باشید.


دکتر جلیل کوهپایه زاده
سرپرست دانشگاه

 

دفعات مشاهده: 219 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

با حکم سرپرست دانشگاه ؛ دبیر و اعضای کمیته مدیریت عملکرد دانشگاه منصوب شدند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ | 

سرپرست دانشگاه در حکمی دکتر مبارکی ،دکتر بهروز قنبری  ، دکتر قادی پاشا  ، دکتر پیروی ، دکتر هاله احمد نیا و خانم مهرندا سلام زاده  را به عنوان اعضای کمیته مدیریت عملکرد دانشگاه منصوب کرد.

جناب آقای دکتر مبارکی ( دبیر کمیته مدیریت و عملکرد دانشگاه )
جناب آقای دکتر بهروز قنبری  
سرکار خانم دکتر هاله احمد نیا  
جناب آقای دکتر قادی پاشا
سرکار خانم مهرندا سلام زاده
جناب آقای دکتر پیروی  


با سلام و احترام؛
نظر به ضرورت اجرای برنامه هشتم نقشه راه اصلاح نظام اداری به عنوان بخشی از وظایف دولت در قانون اساسی و تاکید مقام معظم رهبری در  این خصوص در قالب سیاست های کلی نظام اداری و نیز ابلاغ نقشه راه اصلاح نظام اداری توسط مقام محترم رئیس جمهور طی تصویب نامه شورای عالی به شماره 560/206/ 93مورخ 20/01/1393 و به استناد بخشنامه شماره 13472/200/ 93مورخ 07/10/1393 سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به منظور طراحی ساز و کارهای مناسب برای اجرایی نمودن مصوبه هیات محترم وزیران و نظر به تخصص و تجارب گرانقدر سرکارعالی، به موجـب این ابلاغ به عنوان عضو کمیته مدیریت عملکرد دانشگاه منصوب می شوید.
امید است با استعانت از پیشگاه حضرت حق و بهره گیری از تخصص و تجارب خود در راستای نیل به اهداف مورد نظر و انجام امور محوله، منشاء اثر باشید.
 
دکتر جلیل کوهپایه زاده
سرپرست دانشگاه

دفعات مشاهده: 209 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر