دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

حضور دانشگاه علوم پزشکی ایران در رتبه‌بندی موضوعی شانگهای (َARWU) حضور دانشگاه علوم پزشکی ایران در رتبه‌بندی موضوعی شانگهای (َARWU)

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۱۵ | 
در تازه ترین رتبه بندی جهانی موضوعی شانگهای ۲۰۱۹،  ۱۷۰۰ دانشگاه از ۸۶ کشور و ۳۲ دانشگاه ایرانی در حوزه های مختلف حضور پر رنگی داشتند که   دانشگاه علوم پزشکی ایران با اخذ رتبه: بهداشت محیط ۴۰۰-۳۰۱ ،علوم پزشکی بالینی ۵۰۰-۴۰۱ ،  پرستاری ۳۰۰-۲۰۱ و فناوری پزشکی ۳۰۰-۲۰۱ در فهرست برترین دانشگاه های جهان قرار گرفت. کسب این موفقیت را به خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی ایران و گروه بهداشت محیط دانشکده بهداشت تبریک عرض می نماییم.


دفعات مشاهده: 207 بار   |   دفعات چاپ: 34 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

پیام تبریک رئیس محترم دانشکده به جناب آقای دکتر علی اسرافیلی دیزجی به علت انتخاب به عنوان پژوهشگر برتر در زمینه ی H-indexیک درصد برتر ESI

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۲۷ | 
جناب آقای دکترعلی اسرافیلی دیزجی 
 
پژوهش از مهم ترین اولویت های بنیادین هرجامعه بوده و ارتقای عرصه های علمی، تنها با کوشش مستمر پژوهشگران خلاقی که این مسیر را بااقتدار ادامه می دهند تحقق می یابد بدیهی است نام پرافتخار ایران اسلامی با داشتن چنین محققین گرانقدری همیشه در عرصه گیتی خواهد درخشید .
با فرارسیدن هفته پژوهش موفقیتها وتلاشهای پژوهشگران دانشگاه را ارج می نهیم .لذا بدینوسیله مراتب تقدیر وتشکر خود را از جنابعالی که به عنوان "پژوهشگر برتر در زمینه مرکز بین المللی ثبت کارآزمایی های بالینی ایران عضو مراکز بین المللی مورد تایید سازمان بهداشت جهانی با H-index:31" شناخته شده اید اعلام می دارم .
امید است در پرتو الطاف بیکران خداوند و کوشش های ارزنده و مستمر شما و تمامی متفکران، پژوهشگران شاهد شکوفایی هرچه بیشتر دانشکده بهداشت باشیم.

دفعات مشاهده: 449 بار   |   دفعات چاپ: 57 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

پیام تبریک رئیس محترم دانشکده به سرکار خانم دکتر میترا غلامی به علت انتخاب به عنوان پژوهشگر برتر در زمینه ی H-index:بالا15

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۲۷ | 

سرکار خانم دکتر میترا غلامی
 

پژوهش از مهم ترین اولویت های بنیادین هرجامعه بوده و ارتقای عرصه های علمی، تنها با کوشش مستمر پژوهشگران خلاقی که این مسیر را بااقتدار ادامه می دهند تحقق می یابد بدیهی است نام پرافتخار ایران اسلامی با داشتن چنین محققین گرانقدری همیشه در عرصه گیتی خواهد درخشید .
با فرارسیدن هفته پژوهش موفقیتها وتلاشهای پژوهشگران دانشگاه را ارج می نهیم .لذا بدینوسیله مراتب تقدیر وتشکر خود را از جنابعالی که به عنوان "پژوهشگر برتر در زمینه مرکز بین المللی ثبت کارآزمایی های بالینی ایران عضو مراکز بین المللی مورد تایید سازمان بهداشت جهانی با H-index بالای 15" شناخته شده اید اعلام می دارم .
امید است در پرتو الطاف بیکران خداوند و کوشش های ارزنده و مستمر شما و تمامی متفکران، پژوهشگران شاهد شکوفایی هرچه بیشتر دانشکده بهداشت باشیم.


 
 
                                                       دکتر یاراحمدی
                                                      رئیس دانشکده بهداشت

دفعات مشاهده: 423 بار   |   دفعات چاپ: 57 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

قابل توجه قبول شدگان آزمون دکتری تخصصی Ph.D

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۵/۸ | 

در راستای اجرایی سازی برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در قالب مصوبه آمایش سرزمین یکی از سیاست های حوزه علوم پزشکی کشور بهره برداری از ظرفیت مناطق آمایشی کشور می‌باشد؛ بر همین اساس واگذاری برگزاری آزمون‌های ورودی دوره دکتری تخصصی (PhD) به مناطق آمایشی کشور واگذار شده است.
داوطلبان گرامی با توجه به گذراندن مرحله اول آزمون دکتری تخصصی و راهیابی شما به مرحله دوم آزمون دوره دکتری تخصصی (PhD) رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ ، ضمن آرزوی موفقیت توجه شما           به نکات زیر جلب می گردد:
مصاحبه‌ای که پیش رو دارید یک مصاحبه ساختارمند است که به شیوه چند ایستگاهی (Multiple Mini-Interviews) اجرا خواهد شد. این مصاحبه صلاحیت‌های متقاضیان تحصیل در دوره های آموزشی دکتری تخصصی را مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد.
 
زمان اختصاص داده شده برای هر ایستگاه تقریبا بین ۷ الی ۱۰ دقیقه می‌باشد.
  گروهها می توانند تعداد ایستگاههای تخصصی را افزایش و یا نسبت به جابجائی ایستگاه ها اقدام نمایند.
 
ایستگاه ها بدون در نظر گرفتن ترتیب شامل:
•    میزان تسلط داوطلب بر پایان نامه و مقاله مستخرج از آن
در این ایستگاه شما بایستی در مورد پایان نامه آخرین مقطع تحصیلی متناسب با رشته مورد پذیرش و مقاله مستخرج از آن به سوالات مطرح شده پاسخ دهید.
*باتوجه به اینکه ارائه پایان نامه در زمان مصاحبه الزامی می باشد، داوطلبان لازم است حتما یک نسخه از پایان نامه خود را همراه داشته باشند. دانشجویان ترم آخر نیز باید پایان نامه دفاع شده یا آماده دفاع خود را جهت ارائه به گروه مصاحبه کننده به همراه داشته باشند. عدم ارائه پایان نامه موجب کسر امتیاز مربوط به این بخش می شود.
 ارائه شفاهی مطالب علمی"Scientific Presentation "
در این ایستگاه به شما چند موضوع مرتبط با رشته امتحانی پیشنهاد می شود. شما یکی از این موضوعات را انتخاب و فرض کنید در نظر دارید تا سخنرانی کوتاهی برای مخاطبان در نظر گرفته شده، ارائه دهید. پس از انتخاب موضوع  شما فرصت دارید موضوع منتخب را آماده سازی نموده و با اشاره ممتحنین مطالب خود را بایستی در زمان مقرر بدون استفاده از تکنولوژی خاصی و صرفا بصورت گفتاری برای مخاطبین مورد نظر بیان نمایید.
موضوعات متناسب با رشته‌ی که متقاضی پذیرش هستید انتخاب خواهند شد.
•    ایستگاه جستجوی منابع علمی
در این ایستگاه ممتحنین چند موضوع مرتبط با رشته مورد پذیرش را برای تحقیق در اختیار شما قرار می‌دهند. یکی از موضوعات را انتخاب کنید و سه مقاله مرتبط با آن را جستجو کنید. سپس مقالاتی که به عنوان منبع انتخاب کرده اید را  از نظر اعتبار علمی منبع (رفرانس) مربوطه ارزیابی نمایید و در انتها به سوالات مربوط به نحوه استفاده از منابع در متن پاسخ دهید.
•    ایستگاه اختصاصی زبان انگلیسی
یک امتحان ۳ قسمتی ( مکالمه کوتاه، درک و ترجمه متن تخصصی و درک اصطلاحات تخصصی) طراحی شده است که ضمن معرفی خود به زبان انگلیسی یک متن تخصصی به شما ارائه می شود که آن را به زبان انگلیسی قرائت نموده و ترجمه می نمایید.
معرفی خود و تحصیلات مرتبط به زبان انگلیسی
خواندن و ترجمه یک پاراگراف از متن تخصصی رشته مورد پذیرش  
خواندن، ترجمه، درک و توضیح اصطلاحات مربوط به رشته مربوطه  
 
•    ایستگاه توانمندیهای تخصصی رشته
در این ایستگاه تسلط شما در تبیین و تحلیل یک موضوع تخصصی  مورد بررسی قرار می گیرد.
  به منظور افزایش سرعت و دقت در روند مصاحبه سوابق آموزشی و پژوهشی شما که در سایت سازمان سنجش بارگذاری نموده اید، بررسی می شود.
 
 
توجه به موارد ذیل به اجرای مطلوب تر مصاحبه کمک خواهد کرد:
- لازم است داوطلبان جهت مصاحبه کارت شناسایی معتبر و کارت ورود به جلسه را همراه داشته باشند.
-  از همراه داشتن وسایل الکترونیک اعم از موبایل، ساعت هوشمند، لپ تاپ و ... جدا خوداری کنید و در صورت همراه داشتن آن را به مسئول مربوطه تحویل دهید.
- داوطلبان گرامی ضروریست:
•    از مدارک بارگذاری شده در پورتال مرکز سنجش پزشکی یک نسخه کپی تهیه کرده و در قالب یک  CD همراه با پرینت آن در روز مصاحبه تحویل گروه مصاحبه کننده نمائید.
 
•    باتوجه به اینکه ارائه پایان نامه در زمان مصاحبه الزامی می باشد، داوطلبان لازم است حتما یک نسخه از پایان نامه خود را همراه داشته باشند. دانشجویان ترم آخر نیز باید پایان نامه دفاع شده یا آماده دفاع خود را جهت ارائه به گروه مصاحبه کننده به همراه داشته باشند. عدم ارائه پایان نامه موجب کسر امتیاز مربوط به این بخش می شود.
- داوطلبان بایستی یک ساعت قبل از شروع آزمون ،در محل آزمون جهت بررسی مدارک شناسائی وکارت ورود به جلسه حضور داشته باشند.
- جهت ارتقا فرآیند مصاحبه فرم رضایت سنجی را تکمیل نموده و قبل از خروج از سالن به کارشناس ذیربط تحویل دهید.
- چنانچه در هر یک از مراحل پذیرش مشخص گردد که داوطلب مدرک یا مدارکی غیر واقعی که منجر به کسب امتیاز گردیده است، ارائه نموده طبق ضوابط و مقررات اقدام خواهد شد.
-چنانچه داوطلب مستندات یا مقاله را بعد از فرصت بارگذاری سوابق در سایت دریافت نموده می تواند در روز مصاحبه آن را به مسئولان برگزاری ارائه کند.
- غیبت یا عدم شرکت داطلبان در آزمون مرحله ی دوم مصاحبه به هر دلیل به منزله انصراف بوده و انجام مصاحبه مجدد برای داوطلب امکان پذیر نیست.
- خواهشمند است داوطلبان تا روز برگزاری آزمون، اطلاعیه های مندرج در سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم ایران را پیگیری نمایند.
 
لینک اطلاعیه شماره 2
  
جدول زمان برگزاری مصاحبه رشته ها به شرح ذیل می باشد:

اپیدمیولوژی ۲۳/۴/۹۷ صبح ـــــ
 
مهندسی بهداشت محیط ۱۹/۴/۹۷
 
۲۰/۴/۹۷ صبح - عصر
مکان:بزرگراه شهید همت - بین بزرگراه شهید شیخ فضل اله نوری و بزرگراه چمران-دانشگاه علوم پزشکی ایران دانشکده بهداشت  *ساعت شروع آزمون در نوبت صبح ۷ و در نوبت عصر ۱۳ می باشد. لازم است داوطلبان گرامی یک ساعت قبل از شروع آزمون در محل مصاحبه حضور داشته باشند. 

دفعات مشاهده: 637 بار   |   دفعات چاپ: 76 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

​​مرحله دوم آزمون دکتری بهداشت محیط دانشکده بهداشت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۵/۸ | 
مرحله دوم آزمون دکتری بهداشت محیط دانشکده بهداشت/ آغاز مصاحبه از ۱۹ تیر
مرحله دوم آزمون (مصاحبه) دکتری تخصصی (Ph.D) سال تحصیلی ۹۸ - ۹۷ از ۱۹ تیر ۹۷ به صورت ساختارمند برای داوطلبان مجاز آزمون دکتری درمحل مرکز مهارتهای بالینی دانشکده پزشکی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشکده،  مرحله دوم آزمون (مصاحبه) دکتری تخصصی (Ph.D) سال تحصیلی ۹۸ - ۹۷ به صورت ساختارمند و در قالب چند ایستگاه مجزا (شامل تسلط بر پایان نامه مقطع قبلی و مقاله مستخرج از آن ، توانایی ارائه شفاهی مطالب علمی، ، جستجوی منابع علمی، اختصاصی زبان انگلیسی،  موضوعات تخصصی رشته بهداشت محیط، ارائه مستندات سابقه تحصیلی و فعالیت های آموزشی و پژوهشی) برگزار شد.
در هریک از ایستگاه های مصاحبه ساختارمند، راهنمای ایستگاه مربوطه در اختیار داوطلب قرار گرفت و پس از حضور داوطلب در هر ایستگاه در زمان تعیین شده (در حدود ۸ دقیقه) ممتحنین با استفاده از چک لیست های موجود برای هر ایستگاه، به ارزیابی داوطلب پرداختند.
 

  
 
 

دفعات مشاهده: 643 بار   |   دفعات چاپ: 70 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر