دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

به گزارش گروه اخلاق علوم پزشکی انتصاب آقای دکتر اکبر شهریوری به عنوان مشاور اخلاق حرفه ای ریاست دانشگاه 98/1/5

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۵/۶ | 
آقای دکتر جلیل کوهپایه زاده ، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی ایران در حکمی آقای دکتر اکبر شهریوری را به عنوان مشاور خود در زمینه اخلاق حرفه ای دانشگاه  منصوب کرد.

متن ابلاغ به شرح ذیل است :

شماره: 2/د/98
تاریخ:
1398/01/05

جناب آقای دکتر اکبر شهریوری

با سلام و احترام؛
     نهادینه شدن معرفت و عمل به اخلاق حرفه ای بر پایه هنجارهای انسانی و اسلامی در همه ارکان نظام سلامت کشور به منظور استقرار نظام سلامت پاسخگو، احترام همه جانبه به کرامت انسانی، تلاش برای دستیابی به معرفت و مدیریت فراگیر اخلاق حرفه ای در زمینه‌های مختلف، از جمله مأموریت‌های مهم نظام سلامت کشور است. 
لذا باتوجه به این مهم و نظر به تعهد، تخصص و سوابق ارزشمند جنابعالی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به موجب این ابلاغ به مدت 2 سال به عنوان مشاور اخلاق حرفه ای دانشگاه منصوب می‌شوید. 
توفیق روزافزون شما را در پیشبرد اهداف دانشگاه در راستای حرکت به سوی دانشگاه نسل سوم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از درگاه حضرت باریتعالی خواستارم./


دکتر جلیل کوهپایه زاده
سرپرست دانشگاه

دفعات مشاهده: 55 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

به گزارش گروه اخلاق علوم پزشکی انتصاب خانم دکتر فاطمه بهمنی به عنوان عضو کمیته ملی اخلاق بالینی وزارت بهداشت 97/7/15

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۵/۶ | 
خانم دکتر فاطمه بهمنی عضو هیئت علمی گروه اخلاق علوم پزشکی دانشگاه طی حکمی به عنوان عضو متخصص اخلاق پزشکی کمیته ملی اخلاق بالینی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی منصوب شدند.


متن ابلاغ به شرح زیر است :

شماره: 100/844
تاریخ: 1397/07/15

سرکار خانم دکترفاطمه بهمنی
عضو محترم هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران
 
با سلام ؛
      کمیته ملی اخلاق بالینی مرجع سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در مورد مسایل اخلاق بالینی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. اهم وظایف این کمیته ایجاد هماهنگی و نظارت بر کمیته‌های دانشگاهی و بیمارستانی اخلاق بالینی و تدوین راهنماها و دستورالعمل‌های مرتبط، با هماهنگی شورای عالی اخلاق پزشکی وزارت متبوع می‌باشد. تلاش در جهت اجرایی شدن استانداردهای اخلاق حرفه‌ای در محیط‌های ارائه خدمات سلامت با انجام اقدامات آموزشی، ترویجی، مشاوره ای و نیز برخوردهای متناسب و مناسب با سوء رفتارهای اخلاقی از جمله دیگر وظایف کمیته‌های اخلاق بالینی است که توسط کمیته ملی هدایت و حمایت می‌شود.
       بر این اساس و با توجه به توانایی و سوابق علمی شما، به موجب این ابلاغ به مدت چهار سال به عنوان عضو متخصص اخلاق پزشکی کمیته ملی اخلاق بالینی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی منصوب می‌شوید. امید است با توکل به پروردگار قادر متعال در انجام امور محوله و ارتقای استانداردهای اخلاقی در عرصه‌های بالینی کشور موفق و مؤید باشید.
 
دکتر سید حسن هاشمی
وزیر

 

دفعات مشاهده: 58 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر