دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
iums logo title
  • آموزش
  • پژوهش
  • مرکز آموزش‌های الکترونیکی
  • اساتید
  • دانشجویان
  • کارکنان
  • خدمات الکترونیک
  • دسترسی سریع

بایگانی بخش اخبار

دسته بندی موضوعی مطالب | جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 284 | تعداد کل بازدید های مطالب: 53,405 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ -

برگزاری دوره آموزشی شناخت و اطفاء حریق با همکاری سازمان آتش‌نشانی منطقه

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی؛ روز سه‌شنبه بیست و سوم مرداد ماه سال 1397، دوره آموزشی "شناخت و اطفاء حریق" با همکاری سازمان آتش‌نشانی منطقه 5 تهران برای کلیه‌ی اعضای هیأت علمی و پرسنل دانشکده تشکیل شد.

img_yw_news
دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ -

سالروز ازدواج حضرت علی (ع) با والاترین زن اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) و روز ازدواج بر تمامی مسلمین و شیعیان مبارک باد

اولین روز از ماه ذی الحجه که دارای دو عید مبارک قربان و غدیر نیز است سالروز ازدواج زیباترین پیوند آسمانی در جهان اسلام می باشد که نمونه تکرار نشدنی در تاریخ می باشد. در این روز فرخنده، حضرت علی (ع) با برترین بانوی جهان پیمان عشق بست و خدا، والاترین فرستاده خویش را بر این پیمان گواه گرفت.

img_yw_news
دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ -

برگزاری سومین روز مدرسه تابستانی طب ایرانی و اصول حفظ سلامتی

به گزارش روابط عمومی دانشکده؛ روز سوم برنامه مدرسه تابستانی طب ایرانی و اصول حفظ سلامتی در دانشکده طب ایرانی برگزار شد. مدرسه تابستانی دانشکده، از روز شنبه بیستم مرداد ماه سال جاری (1397) در دانشکده طب ایرانی با حضور دانشجویانی از رشته‌های و گرایش‌های مختلف در حال برگزاری است.

img_yw_news
یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ -

شهادت امام جوادالائمه، نهمین پیشوای شیعیان بر تمام شیعیان جهان تسلیت باد

محمد بن علی بن موسی مشهور به امام جواد و امام محمدِ تقی (۱۹۵-۲۲۰ق)، امام نهم شیعیان اثناعشری، کنیه او ابوجعفر ثانی است. او ۱۷ سال امامت کرد و در ۲۵ سالگی به شهادت رسید. در میان امامان شیعه، وی جوان‌ترین امام در هنگام شهادت بوده است .

img_yw_news
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ -

برگزاری هفتمین جلسه هماهنگی و تدوین روش‌های ساده تشخیص و درمان در طب ایرانی

هفتمین جلسه هماهنگی و تدوین روش‌های ساده تشخیص و درمان در طب ایرانی با حضور معاونین، مدیران گروه‌ها و اعضای هیأت علمی دانشکده‌های طب ایرانی سراسر کشور روز چهارشنبه هفدهم مرداد ماه در سالن یاس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

img_yw_news
دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ -

چاپ مقاله در مجله European Heart journal توسط عضو هیأت علمی دانشکده

برای اولین بار در دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران، اعضای هیأت علمی موفق شدند مقاله علمی خود را در ژورنال کاردیولوژی اروپا (European Heart journal) با Impact Factor 23  به چاپ برسانند.

img_yw_news
سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ -

برگزاری دوره کوتاه مدت مهارتی اصول و مبانی پیشگیری از بیماری‌های زنان، مامایی و حفظ سلامت زنان

دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران با همکاری انجمن علمی طب سنتی ایران دوره کوتاه مدت مهارتی اصول و مبانی پیشگیری از بیماری‌های زنان، مامایی و حفظ سلامت زنان برگزار می‌کند.

img_yw_news
سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ -

برگزاری دوره کوتاه مدت مهارتی اصول و مبانی پیشگیری از بیماری‌ها و اقدامات پرستاری در حفظ سلامت

دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران با همکاری انجمن علمی طب سنتی ایران دوره کوتاه مدت مهارتی اصول و مبانی پیشگیری از بیماری‌ها و اقدامات پرستاری در حفظ سلامت برگزار می‌کند.

img_yw_news
سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ -

توصیه دکتر اختری ،متخصص طب ایرانی در خصوص بارداری و سبک زندگی سالم

به گزارش روابط عمومی دانشکده؛ بارداری یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی بوده و رعایت سبک زندگی سالم یکی از پیش‌زمینه‌های لازم برای عبور به سلامت از این مرحله می‌باشد. به همین منظور به مصاحبه با خانم دکتر اختری متخصص طب ایرانی پرداختیم.

img_yw_news
یکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ -

مدرسه تابستانی طب ایرانی و اصول حفظ سلامتی

به گزارش روابط عمومی دانشکده؛ دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران برای دانشجویان کلیه‌ی مقاطع تحصیلی مدرسه تابستانی طب ایرانی و اصول حفظ سلامتی را از تاریخ 20 لغایت 25 مرداد ماه سال جاری برگزار می‌نماید.

img_yw_news
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ -

پرخوری عامل فشار خون بالاست

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی به نقل از سایت VISEO ( ویدئو ها و مقالات پزشکی)؛ دکتر روشنک قدس عضو هیأت علمی و پزشک متخصص طب ایرانی، در مصاحبه با این سایت علمی به بیان نقش پرخوری در ایجاد پرفشاری خون پرداخته است که به آن خواهیم پرداخت.

img_yw_news
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ -

گفتگو با دکتر فرشاد امینی‎بهبهانی به مناسبت روز ملی طب ایرانی

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی؛ 25 تیرماه به مناسبت تصویب سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی در شورای عالی انقلاب فرهنگی و احیای مجدد طب سنتی ایران و روز ملی طب سنتی ایران، گفتگویی با دکتر امینی‌بهبهانی مدیر گروه طب ایرانی دانشکده پرداخته‌ایم.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ -

تدابیر حفظ سلامتی در فصل تابستان از دیدگاه طب ایرانی

روابط عمومی دانشکده طب ایرانی؛ با قرار گرفتن در فصل تابستان و تغییر عادات روزمره به تبعیت از تغییرات آب و هوایی، به مصاحبه با دکتر الهام اختری پزشک و متخصص طب ایرانی و عضو هیأت علمی دانشکده پرداختیم تا تدابیر حفظ الصحه در این فصل را از زبان ایشان بشنویم.

img_yw_news
یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ -

برگزاری دوره کوتاه مدت مهارتی آشنایی با اصول و مبانی پیشگیری از بیماری‌ها و حفظ سلامت

دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران با همکاری انجمن علمی طب سنتی ایران دوره کوتاه مدت مهارتی آشنایی با اصول و مبانی پیشگیری از بیماری‌ها و حفظ سلامت برگزار می‌کند.

img_yw_news
یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ -

افتتاح آزمایشگاه جامع داروسازی سنتی توسط معاون آموزشی دانشگاه

دکتر کوهپایه‌زاده، معاون آموزشی دانشگاه به همراه هیأت همراه روز شنبه سیزدهم تیرماه سال جاری از دانشکده طب ایرانی بازدید کرده و آزمایشگاه این دانشکده را افتتاح کردند.  در این بازدید نشست‌های جداگانه‌ای با دانشجویان و اعضای هیأت علمی برگزار شد.

img_yw_news
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ -

برگزاری اولین جلسه شورایعالی مؤسسه مطالعات تاریخ پزشکی طب اسلامی و مکمل

اولین جلسه شورایعالی مؤسسه مطالعات تاریخ پزشکی طب اسلامی و مکمل  با حضور دکتر ناصری پور مورخ 3 تیرماه در محل موسسه مطالعات تاریخ پزشکی طب اسلامی و مکمل برگزار شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ -

برگزاری سومین جلسه شورای پژوهشی دانشکده و مؤسسه

سومین جلسه شورای پژوهشی مؤسسه مطالعات تاریخ علوم پزشکی طب اسلامی و مکمل و دانشکده طب ایرانی روز چهارشنبه بیست و سوم خرداد ماه سال جاری در تالار یاس دانشکده برگزار گردید.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ -

عید سعید فطر بر تمامی مسلمین جهان تبریک و تهنیت باد

عید فطر یکی از دو عید بزرگ در سنت اسلامی است که درباره آن احادیث و روایات بیشمار وارد شده است. مسلمانان روزه دار که ماه رمضان را به روزه داری به پا داشته و از خوردن و آشامیدن و بسیاری از کارهای مباح دیگر امتناع ورزیده اند، اکنون پس از گذشت ماه رمضان در نخستین روز ماه شوال اجر و پاداش خود را از خداوند می طلبند، اجر و پاداشی که خود خداوند به آنان وعده داده است.

img_yw_news
یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ -

توصیه‌های طب ایرانی برای پیشگیری از سردردهای ناشی از مشکلات دستگاه گوارش

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران، به‌منظور کمک به روزه‌داران عزیز در ماه مبارک رمضان برای پیشگیری از انواع سردردها، دکتر محمدی‌کناری، معاون آموزشی دانشکده و عضو هیأت علمی آن به بررسی علمی سردرد از دیدگاه طب ایرانی پرداخته است.

img_yw_news
یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ -

نتایج برگزاری انتخابات شورای صنفی در دانشکده طب ایرانی

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی به نقل از خبرگزاری مفدایران روز چهارشنبه نهم خرداد ماه سال جاری، انتخابات شورای صنفی با حضور ناظر حوزه انتخابات آقای معطری و مسئول حوزه خانم غیبی برگزار شده و نتایج برگزاری انتخابات مشخص گردید.

img_yw_news
یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ -

بازگشت حکیم‌باشی‌ها به سیستم درمانی ایران

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران؛ خبرگزاری اسپوتنیک شبکه خبری راشاتودی در مصاحبه‌ای با خانم دکتر الهام اختری متخصص طب ایرانی و عضو هیأت علمی این دانشکده به بازگشت طب ایرانی در سیستم درمانی و سلامت ایران پرداخته است.

img_yw_news
سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ -

توصیه‌های طب ایرانی برای پیشگیری از سوزش و ترش کردن معده در ماه مبارک رمضان

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران، با قرار گرفتن در ماه مبارک رمضان و آغاز فصل گرما توصیه‌های طب ایرانی برای روزه‌داران جهت پیشگیری از سوزش و ترش کردن معده توسط خانم دکتر محمدی، متخصص طب ایرانی و معاون آموزشی این دانشکده بیان شد.

img_yw_news
دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ -

رفع تشنگی‌در‌ماه‌مبارک‌رمضان‌از دیدگاه‌طب‌ایرانی

خانم دکتر محمدی متخصص طب ایرانی و معاون آموزشی دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران در خصوص ماه مبارک رمضان و عادات تغذیه‌ای در این ماه به ارائه سلسله راهکارهای علمی پرداخته اند که بطور مرتب در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. آنچه در ادامه می‌آید باید‌ها و نبایدهای رفع تشنگی از دیدگاه طب ایرانی میباشد.

img_yw_news
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ -

مراسم بزرگداشت روز ارتباطات و روابط عمومی با حضور دکتر ناصری پور برگزار شد

مراسم بزرگداشت روز ارتباطات و روابط عمومی با حضور رییس دانشگاه سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه در سالن vip مرکز همایش های رازی برگزار شد.

img_yw_news
سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ -

تور علمی یکروزه بازدید از باغ گیاه‌شناسی ملی

 با پیگیری‌های انجام شده توسط آموزش دانشکده، دانشجویان دکتری تخصصی طب ایرانی با همراهی اساتید به عنوان بخشی از طرح درسی "مفردات و قرابادین" بازدید علمی آموزشی از باغ گیاه شناسی ملی انجام دادند.

صفحه 1 از 12    
اولین
قبلی
1
...