پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران- روابط عمومی
نگاهی به اقدامات انجام گرفته در مرکز تحقیقات طب کار دانشگاه علوم پزشکی ایران در سال 96

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۵/۲۱ | 
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: مرکز تحقیقات طب کار  دانشگاه علوم پزشکی ایران به عنوان اولین مرکز تحقیقات طب کار در سطح کشور، با دارا بودن اعضای هیئت علمی در رشته های تخصصی و فوق تخصصی طب کار، ر یه، داخلی، گوارش، جراحی و تروما، در اسفند ماه سال۸۶موافقت اصولی آن از طرف معاون محترم تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت صادر و در تاریخ 20/6/ 87 از طرف شورای گسترش وزارت بهداشت مورد تصویب قرار گرفت.
به منظور برنامه‌ریزی سازمان یافته، فعالیت خود را با انجام برنامه استراتژیک آغاز نموده که در طی۴ماه با تدوین رسالت، اهداف و استراتژی‌ها، اهداف عینی خود را ترسیم نموده و نهایتاً پروژه‌هایی کاربردی در جهت سازمان دادن مرکز طراحی نموده است.
در پنج ماهه اول سال 96 ، اقدامات متنوعی در مرکز تحقیقات طب کار انجام گرفته است که از آن جمله می توان موارد زیر را نام برد :
•    تفاهم نامه همکاری بین مرکز تحقیقات طب کار و شهرداری تهران در راستای انجام خدمات پژوهشی ، آموزشی و ....
    در راستای ایجاد ارتباط سازنده و موثر با سازمان های دولتی و غیر دولتی به عنوان یکی از فعالیت های راهبردی مرکز تحقیقات طب کار، تفاهم نامه همکاری در این راستا جهت ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی با شهرداری تهران منعقد شد.

•    تصویب چارت تشکیلاتی مرکز تحقیقات طب کار در وزارت بهداشت و ابلاغ آن به دانشگاه و مرکز تحقیقات طب کار
   مرکز تحقیقات طب کار فعالیت خود را با اخذ موافقت اصولی از تاریخ 87/6/31 آغاز نمود. برای گسترش فعالیت ها و با توجه به اخذ موافقت قطعی در تاریخ 92/4/15 برای مرکز تحقیقات، درخواست چارت تشکیلاتی به وزارت بهداشت ارسال شده بود که خوشبختانه این مهم توسط وزارت بهداشت تصویب و ابلاغ گردید.

•    برگزاری کارگاه طرح تحقیقاتی مدیریت استرس در دندانپزشکان، سوپروایزرها و سرپرستاران بیمارستان میلاد
   در راستای ادامه فعالیت های آموزشی و پژوهشی مرکز تحقیقات طب کار در گروه های مختلف شغلی، پروژه مدیریت استرس شغلی برای کارکنان بیمارستان میلاد انجام شده و در یکی از مراحل این پروژه، کارگاه مدیریت استرس توسط کارشناسان مرکز تحقیقات طب کار برای دندانپزشکان . سرپرستاران بیمارستان میلاد انجام گرفت.

•    انتشار ویژه نامه طب کار در مجله Iranian Journal of Health, Safety and Environment  
   در راستای انتشار نتایج تحقیقاتی مرکز تحقیقاتی طب کار و با هماهنگی با مجله Iranian Journal of Health, Safety and Environment  یک شماره ویژه این مجله به انتشار مقالات این مرکز در حوزه ارگونومی و اختلالات عضلانی اسکلتی اختصاص داده شد.

•    اعلام فراخوان جذب نیروی متخصص و اپیدمیولوژیست به عنوان عضو هیات علمی پژوهشی
   مرکز تحقیقاتی طب کار در راستای استمرار فعالیت های پژوهشی و آموزشی خود و همچنین جذب همکاران توانمند از دارندگان مدرک دکتری اپیدمیولوژی و یا مدارک مشابه برای همکاری به عنوان هیات علمی پژوهشی دعوت به همکاری می نماید.

•    برگزاری پیش دفاع پایان نامه های دانشجویان PhD by research  در مرداد ماه سال جاری
 این دو دانشجوی دکترای مبتنی بر پژوهش مرکز تحقیقات طب کار، دوره آموزشی خود را به ترتیب از سال 1391 و 1392 در این مرکز آغاز نمودند. با توجه به اتمام دوره تحصیلی ایشان، جلسات پیش دفاع آنها در مرداد ماه سال جاری در مرکز تحقیقات طب کار با حضور داوران محترم انجام گرفت. 
نشانی مطلب در وبگاه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران:
http://iums.ac.ir/find.php?item=5.31233.53331.fa
برگشت به اصل مطلب