پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران- روابط عمومی
جلسه هم اندیشی روسای دانشکده ها و مدیران گروههای آموزشی در راستای تدوین برنامه چهار ساله حوزه آموزش

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ | 
جلسه هم اندیشی روسای دانشکده ها و مدیران گروههای آموزشی در راستای تدوین برنامه چهار ساله حوزه آموزش با حضور دکتر ناصری پور روز سه شنبه  مورخ 24 بهمن ماه در سالن VIP مرکز همایش های رازی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی ؛  در راستای تدوین برنامه  4 ساله حوزه آموزش دانشگاه علوم پزشکی ایران  ، جلسه  هم اندیشی  با حضور دکتر ناصری پور رییس دانشگاه ، معاونین  ، روسای دانشکده ها و مدیران  گروههای آموزشی دانشگاه صبح امروز سه شنبه 24 بهمن  در مرکز برگزاری همایش های بین المللی  رازی برگزار گردید.
دکتر کوهپایه زاده معاون آموزشی دانشگاه عنوان داشت: هدف از تشکیل این جلسه بررسی  مسائل  و ارائه راهکارهای عملی به منظور تدوین برنامه چهار ساله آموزشی است.
معاون آموزشی دانشگاه بیان کرد: دانشگاهی پیشرفت می نماید که به اهداف تبیین شده در حیطه آموزشی دست پیدا کند.
وی افزود:  برای توسعه کارآفرینی دانشگاهی باید برنامه استراتژیک تعیین شود و اصلاحات ساختاری ، فرآیندی و فرهنگی صورت پذیرد. همچنین سیستم پاداش و بازخورد در نظر گرفته شود.
دکتر کوهپایه زاده تاکید کرد: تغییرات باید در راستای اهداف دانشگاه  باشد و اقدامات در معاونتها با نگاه تسهیل گرانه انجام پذیرد.
در ادامه دکتر ناصری پور با طرح پرسش چرا حرکت به سمت نسل سوم  اظهار کرد: بار اصلی برای حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم بر عهده مدیران گروههای آموزشی است که این همکاری همه جانبه آنها را می طلبد.
وی  با اشاره به سابقه دانشگاه نسل دوم گفت: رفتن به سمت دانشگاه هزاره سوم نیازمند مشارکت همه اعضای خانواده دانشگاه علوم پزشکی ایران می باشد.
رییس دانشگاه افزود: باید در نظر بگیریم جریان علم در دنیا به چه سمتی در حرکت است؟ و ما در این مسیر در کدامین جایگاه قرار داریم.
ایشان بر تدوین مقالات در جهت حل معضلات اجتماعی تاکید و بیان نمود: ارتقاء در زمینه رتبه h-Index زمانی مفید است که باعث حل مشکلات و افزایش بهره وری گردد.
  دکتر ناصری پور ضمن اشاره بر چشم انداز نظام علم ، فناوری و نوآوری خاطر نشان کرد: کشور ایران در سال 2016 میلادی بر اساس بانک اطلاعاتی s‏cpus  ، رتبه اول منطقه  را از لحاظ تعداد مقاله و استنادات کسب نموده است.
وی تصریح کرد: رشد مقالات در جای خود خوب است ولی ما باید از حالت خام فروشی بیرون آییم و به سمت نوآوری ، کارآفرینی و خلق ثروت پیش رویم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران بر توجه به بعد کیفیت ارائه مقالات و طرح های پژوهشی تاکید کرد و افزود: ما در زمینه تولید علم خوب عمل کردیم ولی آنچه باید بیشتر مورد اهمیت قرار گیرد ، بحث کاربرد علم است که  کاربردی کردن آن نیاز به تلاش بیشتر دارد .
گفتنی است در این جلسه دکتر پور نیک عضو هیئت علمی دانشگاه در خصوص  ارائه یک الگوی دانشگاهی موفق  سخنرانی کرد . همچنین روسای دانشکده ها و مدیران  گروههای آموزشی  نظرات و پیشنهادات خود را ارائه نمودند .
 
نشانی مطلب در وبگاه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران:
http://iums.ac.ir/find.php?item=5.31233.61493.fa
برگشت به اصل مطلب