پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران- دانشکده ها
برگزاری آزمون شفاهی دکتری تخصصی (MMI) رشته مطالعات اعتیاد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۴/۲۱ | 
برگزاری آزمون شفاهی دکتری تخصصی (MMI) رشته مطالعات اعتیاد در دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: آزمون شفاهی دکتری تخصصی (MMI) رشته مطالعات اعتیاد روز یکشنبه ۱۸ تیر ماه ۱۳۹۶ منطبق با دستورالعمل‌های ابلاغی در دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان برگزار گردید.
مسئولیت برگزاری آزمون مصاحبه دکتری تخصصی (MMI) در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ در دو رشته «روانشناسی بالینی» و «مطالعات اعتیاد» به دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان واگذار شد.
دکتر محمد باقر صابری زفرقندی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و مسئول برگزاری امتحان در رشته مطالعات اعتیاد گفت: «نیاز کشور به رشته دانشگاهی در مقطع دکترا از سال‌ها قبل مورد توجه مسئولین ذیربط بوده است. خوشبختانه رشته دکترای مطالعات اعتیاد از چند سال گذشته در دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین دانشگاه علوم پزشکی ایران- انستیتو روانپزشکی تهران و چند دانشگاه دیگر راه‌اندازی شده است.»
وی یادآور شد: «فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در مراکز آموزشی، تحقیقاتی و اجرایی مرتبط با اعتیاد فعالیت نمایند. با حضور و بهره‌گیری دستگاه‌های مختلف از این فارغ‌التحصیلان امید می‌رود تا روند برنامه‌ها چه در حوزه مقابله و هم‌چنین پیشگیری، درمان و کاهش آسیب اعتیاد بیش از گذشته مبتنی بر شواهد علمی طراحی و پیگیری شود.»
مدیر گروه اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: «دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان – انستیتو روانپزشکی تهران- چهارمین گروه از داوطلبینی که دارای شرایط علمی شده‌اند را پذیرش می کند.»
دکتر صابری زفرقندی از روند برگزاری امتحان چه مرحله کتبی و مرحله شفاهی ابراز رضایت نموده و خواستار معرفی بیشتر رشته مطالعات اعتیاد شد و اظهار امیدواری کرد تا در سال‌های آتی شاهد باشیم افراد بیشتری داوطلب ورود به این رشته نوپا در ایران شوند و با جذب دانشجویان بتوانیم با افزایش کمی و کیفی پذیرای دانشجویان بیشتری دراین رشته باشیم»
گفتنی است این آزمون برای ۸ داوطلب در پنج ایستگاه با حضور اساتیدی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شد. دکتر محمدکاظم عاطف‌وحید عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران مسئول هماهنگی برگزاری آزمون در دانشکده و ناظر بر انجام آن بود.
دکتر علی مظاهری‌نژاد (مدیر امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی ایران) نیز از نحوه برگزاری آزمون بازدید و ابراز رضایت نمود.

نشانی مطلب در وبگاه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران:
http://iums.ac.ir/find.php?item=5.31235.51711.fa
برگشت به اصل مطلب