دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصابات
  • معرفی گروههای آموزشی دانشگاهدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

از طریق اتاق همکاری های علمی ایران و ایتالیا انجام شد ابراز همدردی رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با مردم ایتالیا

 | تاریخ ارسال: 1399/1/27 | 
ابراز همدردی رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با مردم ایتالیا


رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران در پیامی به رایزنان فرهنگی و اقتصادی سفارت ایتالیا با مردم این کشور  که به دلیل شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند، همدردی کرد.
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر جلیل کوهپایه زاده در پیامی به رایزنان فرهنگی و اقتصادی سفارت ایتالیا ضمن ابراز همدردی با مردم این کشور، اظهار کرد: دو کشور ایران و ایتالیا در بین کشورهایی قرار دارند که بیشتر از سایرین درگیر ویروس COVID-19  شده اند و در روزهای گذشته تعدادی زیادی از شهروندان خود را از دست داده ایم.
وی افزود: ما به عنوان دانشگاه علوم پزشکی ایران در این لحظه غمگین و دردناک در کنار شما هستیم؛ لطفاً تسلیت ما را پذیرا باشید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران در پایان ضمن ابراز امیدواری برای برگشت به وضع عادی در هر دو کشور خاطرنشان کرد: هرچند که کلمات در این شرایط بسیار کم و ناچیز هستند اما عمیقاً تسلیت می گوییم و دعا می کنیم خداوند به شما نیرویی برای غلبه بر این درد غم انگیز، عطا فرماید.
رایزنان فرهنگی-مطبوعاتی و اقتصادی-بازرگانی سفارت ایتالیا نیز در پیام های جداگانه به ابراز همدردی رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران پاسخ دادند. 
دکتر وینچنزو روسّو اِسپِنا؛ رایزن فرهنگی-مطبوعاتی سفارت ایتالیا در پیام خود ضمن تشکر از پیام همدردی و همبستگی ارسال شده، گفت: همانطور که شما اشاره کردید هر دو کشور ما شدیداً تحت تاثیر این ویروس غم انگیز قرار گرفته اند، اما من مطمئن هستم که ما به لطف تلاش های پزشکان، محققان و پرستاران خستگی ناپذیرمان، موفق به پشت سر گذاشتن این نبرد سخت خواهیم شد.
وی همچنین تاکید کرد: اطمینان دارم که در آینده نزدیک دوباره همکاری های مان را از سر خواهیم گرفت.
دکتر کارملو فیکاررا؛ رایزن اقتصادی-بازرگانی سفارت ایتالیا نیز در پیام خود اظهار کرد: تشکر بی پایان برای پیام همدردی و کلمات زیبایی که در این لحظات غیر منتظره و غمگین که در هر دو کشور و بسیاری از کشورهای جهان اتفاق افتاده، برای ما نوشته اید.
وی گفت: اینجانب شخصاً حدود دو ماه است که به ایتالیا بازگشته ام، اما همچنان اتفاقات را در ایران با نگرانی دنبال می کنم و به خوبی می دانم که خدمات درمانی ملی ایران می تواند، روی داشته های با کیفیت خود برای نبرد با این بیماری همه گیر، حساب باز کند.
وی با بیان اینکه در ایتالیا یک نظام محدودیت جا به جایی از هشتم ماه مارس در کل کشور در حال اجراست، افزود: اما این تصمیم مانع از این اتفاق نشده تا بسیاری که موفق نشده اند از پس این ویروس بربیایند، از بین ما نروند؛ این موضوع غم انگیز است اما می دانیم که همدردی همه به ما در پشت سر گذاشتن این اتفاق کمک خواهد کرد.
بنا بر این گزارش اتاق همکاری های علمی ایران و ایتالیا به منظور همکاری‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی ایران با دانشگاه‌های کشور ایتالیا فروردین 1398 راه اندازی شده است.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 967 بار   |   دفعات چاپ: 57 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر