دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصاباتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران: مدیران پرستاری ؛ یک پایگاه قدرتمند بیمارستانی هستند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۹/۲/۲۰ | 
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران: مدیران پرستاری ؛ یک پایگاه قدرتمند بیمارستانی هستند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در جلسه هم اندیشی مدیران پرستاری بیمارستانهای تحت پوشش ، آنها را به عنوان یک پایگاه قدرتمند بیمارستانی معرفی کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: جلسه هم اندیشی مدیران پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایران با حضور دکتر کوهپایه زاده،دکتر حضرتی ؛ معاون پرستاری  و دکتر عظیمی سرپرست دفتر توانمندسازی معاونت پرستاری وزارت بهداشت، 20 اردیبهشت 1399 در سالن کنفرانس طبقه هفتم ستاد مرکزی برگزار شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن تبریک میلاد کریم اهل بیت ؛حضرت امام حسن مجتبی (ع) عنوان کرد: مدیران پرستاری به عنوان یک پایگاه قدرتمند بیمارستانی به شمار می روند .
دکتر کوهپایه زاده بیان کرد: تیم زحمتکش پرستاری جزء تیم های پرتلاش در زمان بحران کرونا بودند که فشارهای زیادی را تحمل کردند و در اینجا لازم است از حمیت های گروه پرستاری تشکر نمایم.

ایشان با اشاره به چالش های کار پرستاری اعلام کرد: ما تمام تلاش خود را بکار می بریم تا مشکلات این گروه برطرف شود وآنها از حمایت عادلانه برخوردار شوند. 

دکتر کوهپایه زاده با اشاره به حجم کاری دانشگاههای علوم پزشکی استان تهران در زمان کرونا خاطرنشان کرد: در سال جاری با کمک وزارت بهداست ، باید جایگاه نظام سلامت در سطح جامعه بیشتر مورد توجه قرار گیرد. 

سپس معاون پرستاری وزارت بهداشت ازمدیریت خوب دانشگاه علوم پزشکی ایران تقدیر کردو اظهارداشت: تکریم پرستاری حائز اهمیت می باشد ، لذا باید شان و منزلت  پرستاران حفظ شود.
دکتر حضرتی تصریح کرد: متولیان مراقبت، گروه پرستاری هستند ، در واقع نقش پرستاران در کنترل بیماری های 
غیر واگیر و کاهش هزینه ها مهم  است.
وی  گفت: البته نقش پرستاران در مقابله با کرونا بیش از همیشه آشکار شد که جای تقدیر دارد.

ایشان شیوع کرونا را فرصتی دانست تا کادر پرستاری قویتر از گذشته ، ایفای نقش نمایند و خود را به خوبی نشان دهند بویژه مدیران پرستاری بایددرتصمیم گیری ها مشارکت نمایند . همچنین آنها می بایست به داشبوردهای مالی دسترسی داشته باشند و بر توزیع وسایل حفاظت فردی نظارت نمایند.

دکتر حضرتی با معرفی نقش مهم پرستاری اعلام کرد:به دلیل وسعت کار؛ پرستاری یکی از مشاغل برتر دنیا محسوب می شود و امسال هم با توجه به اهمیت موضوع ؛ سال پرستاری نامگذاری شده است.
معاون پرستاری وزارت بهداشت بر گسترش واحدهای پیگیری و آموزش بیماران پس از ترخیص تاکید کرد و افزود: اقدامات پرستاری باید به صورت مستند ارائه شود .

وی شاخص های ملی حوزه پرستاری را برشمرد و تاکید کرد: جایگاه پرستاری علاوه برمحیط بیمارستانی باید در جامعه مورد توجه قرار گیرد.

دکتر قنبری؛ مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایران  در این جلسه ؛ گزارشی از اقدامات انجام شده جهت مقابله با کرونا ارائه داد.

ایشان اهداف استراتژیک مدیریت پرستاری تا سال 1400 را بیان کرد و افزود: نگاه حوزه پرستاری در تصمیم گیری های سازمانی مهم است و با توجه به اینکه حجم زیادی از نیروهای دانشگاه را گروه پرستاری تشکیل می دهد ، لذا باید نماینده این گروه به عنوان شخص حقوقی در جلسات تصمیم گیری حضور داشته باشد.
در ادامه جلسه معاون درمان دانشگاه به صورت ویدئو کنفرانس از زحمات گروه پرستاری که در خط مقدم کرونا حضور داشتند قدردانی کرد و بیان کرد: درطرح ملی مبارزه با کرونا بیشترین بارکاری بر عهده گروه پرستاری بود که فداکارانه و دلسوزانه در ایام پرتلاش حاضر شدند .
دکتر توکلی ابراز کرد: امید است با انسجامی که در کادر پرستاری وجود دارد ، در ادامه مسیر ارائه خدمات موفق باشند.
ایشان از فعالیت مجدد  کلینیک ها و انجام اعمال جراحی الکتیو با رعایت پروتکل های مشخص بهداشتی خبر داد.
لازم به ذکر است مدیران پرستاری حاضر در جلسه ، مشکلات و مسائل حوزه کاری خود را بیان کردند که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
-    تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی
-    توجه به مسائل حقوقی ، پاداش و نحوه پرداخت کارانه ها
-    آموزش و توانمند سازی نیروی انسانی
-    بحث مالیات بر حقوق گروه پرستاری
-    تشکیلات سازمانی حوزه پرستاری
-    سختی و حجم کار پرستاری و احکام منابع انسانی
-    نحوه محاسبه ساعات اضافه کاری و ارائه تشویق ها 
-    رتبه بندی کادر پرستاری  و حفظ جایگاه آن 


تهیه خبر : رهنورد


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 2703 بار   |   دفعات چاپ: 85 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر