دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصاباتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی ایران در آیین تجلیل از مدافعان سلامت مرکز ایران مال ویژه کرونا

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۹/۳/۷ | 
تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی ایران در آیین تجلیل از مدافعان سلامت مرکز ایران مال ویژه کرونا
در آیین تجلیل از مدافعان سلامت مرکز ایران مال ویژه کرونا از رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران و تیم ایشان تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: آیین تجلیل از قهرمانان سلامت ویژه کرونا ، روز سه شنبه 6 خرداد 1399 در محل نمایشگاهی مجتمع تجاری ایران مال برگزار و از تیم دانشگاه علوم پزشکی ایران جهت ارائه خدمات به بیماران کرونایی در مرکز سلامت مجتمع قدردانی شد.
دکتر حسین فرزانه؛  مسئول نقاهتگاههای دانشگاه علوم پزشکی ایران در این مراسم عنوان کرد: با شیوع ویروس کرونا ودر راستای رزمایش دفاع بیولوژیک ، مجتمع ایران مال ، فضای نمایشگاهی و تجاری خود را در اختیار دانشگاه قرار داد تا بتوانیم به بیماران کرونایی خدمت نماییم.
ایشان با اشاره به حضور صد نفر از تیم دانشگاه علوم پزشکی ایران جهت پشتیبانی این نقاهتگاه بیان کرد: پس از انتشارفراخوان ، حدود 1400 نفر داوطلب سلامت برای خدمات رسانی به بیماران آمادگی خود را اعلام کردند که شامل پزشک ، پرستار ، کمک پرستار ، بهیار و کمک بهیار، خدمات و انتظامات بودند ودر اینجا لازم است از زحمات تمامی آنها تشکر نمایم.
 دکتر فرزانه افزود:  تجهیز سه هزار تخت در مجتمع ایران مال طی 72 ساعت انجام گرفت و با حمایت انجمن خیریه تات ، ده هزار کیت تشخیصی خریداری شد و در اختیار بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه ایران قرار گرفت.
 همچنین حدود دو هزار بیمار در این نقاهتگاه پذیرش شدند و 40 شبکه داخلی و خارجی از این اقدام ملی گزارش تهیه کردند.
در ادامه دکتر توکلی ؛ معاون درمان ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا ضمن تشکر از دست اندرکاران این مجموعه اظهار کرد: مرکز سلامت ایران مال یکی از استانداردترین مراکز سلامت است که بیماران نسبت به ارائه خدمات آن احساس رضایت داشتند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطر نشان کرد: بحث اساسی در مدیریت بحران ، مسئله فرا ظرفیتی است که در کنار فضای فیزیکی مناسب ، نیروی انسانی خبره و تجهیزات پیشرفته ؛ کار تیمی خوب در مدیریت بیماران انجام شد.
ایشان با اشاره به اختصاص 50 درصد تختهای بستری ویژه بیماران کرونایی ، افزود: رسالت اجتماعی بخش خصوصی در این بحران مشهود بود.
دکتر توکلی تصریح کرد: در دو ماه گذشته مدیریت بیماری اساس کار بود ولی در حال حاضر باید جو روانی حاکم را در جهت مراجعه مردم به مراکز درمانی تغییر دهیم .
ایشان ضمن اشاره به کاهش بیماران بدحال بستری در تهران از روحیه جهادی و خلاقیت حوزهای مختلف  جهت مقابله با کرونا تقدیر کرد.
در ادامه  دکتر صدرالسادات ، مدیر عامل مرکز ایران مال از زحمات همکاران دانشگاه علوم پزشکی ایران قدردانی کرد و بیان داشت ، تیم دانشگاه علوم پزشکی ایران یک تیم جهادی و بی ادعا هستند که هر کاری از دستشان بر آمد در این  دوران انجام دادند.
سپس دکتر زالی ؛ فرمانده ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا بیان کرد: مرکز سلامت ایران مال یک مدل بیمارستانی است که با دارا بودن امکانات تخصصی و استانداردهای بالا توانست رضایت حداکثری بیماران را فراهم آورد ، به طوری که در نظر سنجی انجام شده 77 درصد بیماران از شرایط بهداشت روان این مرکز ابراز رضایت کردند.
  همچنین بالای 85 درصد مردم تهران این اقدام وسند ملی را ستودند.
ایشان ، تجهیز 11 هزار تخت نقاهتگاهی تهران در مدت کمتر از یک هفته را کار بسیار سترک و مسرت بخش دانست  و از تلاش های مدبرانه دکتر کوهپایه زاده؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران و همکاران ایشان در مرکز سلامت 
ایران مال تشکر و قدردانی کرد.
در پایان مراسم از مدافعان سلامت دانشگاه علوم پزشکی ایران بویژه دکتر جلیل کوهپایه زاده ؛ رئیس دانشگاه ، دکتر نادرتوکلی معاون درمان و دکترمحمد طباطبایی ؛رئیس بسیج جامعه پزشکی و دکتر حسین فرزانه ؛ مسئول نقاهتگاههای دانشگاه با اهداء لوح تقدیر تجلیل شد.

تهیه خبر : رهنورد
 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 2967 بار   |   دفعات چاپ: 71 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر