دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصاباتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

رئیس اداره سلامت سالمندان وزارت بهداشت: نگاه ویژه رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در جهت پاسخگویی به نیازهای جامعه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۹/۳/۱۸ | 
رئیس اداره سلامت سالمندان وزارت بهداشت:  نگاه ویژه رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در جهت پاسخگویی به نیازهای جامعه
رئیس اداره سلامت سالمندان وزارت بهداشت: نگاه ویژه حاکم بر دانشگاه علوم پزشکی ایران، پاسخگویی مجموعه به نیازهای جامعه است .

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه : دکتر شتی؛ رئیس اداره سلامت سالمندان وزارت بهداشت در گفتگو با واحد روابط عمومی عنوان کرد : جمعیت کشور در حال حرکت به سالمندی است و دانشگاههای علوم پزشکی باید به عنوان مغز متفکر نظام سلامت نقش خود را به عنوان سکانداری خردمند و هوشمند در امر سیاستگزاری، برنامه ریزی و مدیریت سلامت جامعه ایفا کند. اینجانب به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و عضو کوچکی از این مجموعه ارزشمند به دلایل متعددی امیدوارم با همکاری وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی ایران، بتوانیم برنامه های سودمند و موثری را  در راستای حفظ و ارتقاء سلامت سالمندان طراحی، پایلوت و در سطح کشور گسترش دهیم.
دکتر شتی بیان کرد: نگاه ویژه ای که ما می‌توانیم به دانشگاه علوم پزشکی ایران داشته باشیم دلایل متعددی دارد؛ حضور دکتر آقای دکترکوهپایه زاده؛  رئیس دانشگاه و اعتقاد و تاکید ایشان بر اینکه، دانشگاه علوم پزشکی ایران باید متعهد و پاسخگو به نیازهای جامعه باشد ، لذا اقداماتی که توسط تک تک معاونت‌های دانشگاه انجام می شود می بایست در راستای پاسخگوئی به نیازهای واقعی و اولویت دار کشور  باشد. 
عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات بهداشت روان دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار کرد: اگر پژوهشی طراحی و اجرا می شود، باید به دنبال پاسخ به سوالات مهم کشور در حوزه ی سلامت گروههای در معرض خطر باشد؛ دانشجویی که از این مجموعه آموزشی فارغ التحصیل می‌شود باید برای تبدیل شدن به فردی دارای انگیزه، مهارت و توانمندی های لازم جهت استخراج و حل مشکلات اصلی جامعه تربیت شده باشد.
عضو هیئت علمی دانشگاه ذکرکرد : حمایت های علمی و اجرایی مجموعه دانشگاه از برنامه های مرتبط با حوزه سالمندان با توجه به پتانسیل بالای حوزه های مختلف زیرمجموعه دانشگاه، می توانند منتهی به تدوین برنامه‌هایی شود که نه تنها سالمندان تحت پوشش دانشگاه بلکه به عنوان یک مدل کشوری تمام سالمندان را تحت تاثیر قرار دهند. درواقع تدوین مدل های موثر و بومی و عملیاتی در دانشگاه علوم پزشکی ایران می تواند به عنوان یک پایلوت کشوری مورد استفاده قرار گیرد .
ایشان با اشاره به پروژه دانشگاه سالمندی (دانشگاه پاسخگو به نسل سوم سنی) با مدیریت دکتر مرتضوی؛ مدیر پروژه گفت: این پروژه زیر نظر مستقیم ریاست دانشگاه در حال پیگیری است و در کنار آن، با توجه به مقتضیات پروژه، مداخلات متعدد دیگری که خیر آن به سالمندان کشور خواهد رسید، مطرح و به مرحله اجرا گذاشته شده و می شود. از جمله این اقدامات می توانیم به تولید محتواهای آموزشی و مهارتی، تدوین راهنماهای عملیاتی و پیمایش ها و پژوهش های ویژه سالمندان و طراحی نظام های ثبت و مراقبت برای بیماریهای مختلف این گروه هدف اشاره نمود.
 دکتر شتی تاکید کرد: دپارتمان های آموزشی، مراکز تحقیقاتی و گروههای مختلف کارشناسی و عملیاتی زیرمجموعه دانشگاه باید به موضوع سالمندی جمعیت کشور توجه ویژه داشته باشند و برای تدوین برنامه های آینده بخش خود، پاسخگویی به نیازهای این گروه هدف را بعنوان بخش کثیری از جمعیت کشور مورد توجه قرار دهند. امیدوارم با همکاری و مشارکت فعال تمامی بخش های جامعه بتوانیم حرکتی عملیاتی متناسب با شرایط کشور و مبتنی بر شواهد علمی روز دنیا  را آغاز کنیم.
تنظیم خبر : رهنوردCAPTCHA
دفعات مشاهده: 1702 بار   |   دفعات چاپ: 46 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر