دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصاباتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

بازنگری برنامه های دانشگاه علوم پزشکی در دوران پس از کرونا

 | تاریخ ارسال: 1399/3/24 | 
بازنگری برنامه های دانشگاه علوم پزشکی در دوران پس از کرونا دکتر کوهپایه زاده در جلسه تبیین ساماندهی و روابط بین‌سازمانی ستاد بحران: برنامه های دانشگاه برای دوران پس از کرونا باید مورد بازنگری قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: جلسه تبیین ساماندهی و روابط بین‌سازمانی ستاد بحران با حضور دکتر علمداری؛ معاون برنامه ریزی ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا، دکتر کوهپایه زاده ؛رئیس دانشگاه و معاونین درمان و پژوهشی دانشگاه و روسای دانشکده ها ،مراکز آموزشی درمانی و شبکه بهداشت ، 22 خرداد ۱۳۹۹درمرکز همایش های رازی برگزار شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در این جلسه عنوان کرد: بسیاری از فعالیت ها و برنامه های دانشگاه برای ارائه خدمت به مردم در دوران پسا کرونا باید مورد بازنگری قرارگیرد و مروری مجدد بر اقداماتی که در این مدت انجام شده، داشته باشیم تا به مدیریت بحران درآینده کمک شود.
وی با اشاره به وجود بحران کرونا بیان کرد: یک مدیریت واحد جهت کنترل بحران در سطح تهران با فرماندهی دکتر زالی ایجاد شد.
دکتر کوهپایه زاده افزود: آنچه مهم است اینکه کدام معاون و بخش آمادگی را دارد تا درچنین شرایط خاص بتواند پاسخ بهتری به سیستم بدهد که با انتخاب خوب و برنامه ریزی در ستاد کلانشهر سطح تهران ، هماهنگی ها  وهمکاری‌های درون و بیرون بخشی  به صورت بهتر انجام شد .
وی تاکید کرد: این تجربیات موفق کمک می نماید تا در ستاد هدایت وستاد بحران تهران بر اقدامات پیشگیرانه تمرکز نماییم و قبل از وقوع بحران به آن توجه کنیم.
ایشان با اشاره به تجربه نسبتا خوب بسیجی گونه ، تلاشگرانه و شبانه روزی توسط مدیران ، تصریح کرد: با یک بازنگری بهتر بتوانیم به نوع دیگری اقدامات را سازماندهی کنیم  ؛ ما الان در مجموعه دانشگاه، معاونت درمان و زیرمجموعه‌‌های مدیریت بحران را داریم، معاونت بهداشت و زیرمجموعه بحران را داریم، پدافند غیرعامل را داریم ، بسیج جامعه پزشکی به عنوان بسیاری از تکالیف ذاتی خودش در بحران‌ها داریم، خوب اگر یک متغیر دیگر به نام رشته تخصصی حوادث و بلایا اضافه کنیم باید مشخص شود نقش آنها در این قضیه چگونه است.
دکتر کوهپایه زاده خاطر نشان کرد: باکمک بسیج جامعه پزشکی و در یک حرکت خودجوش ستاد بحران تشکیل شد و یک تجربه به نظرموفقی به دست آمد که می توان از این تجارب برای موج های بعدی بیماری و حوادث پیش رو استفاده کنیم  و با هم اندیشی ، تضارب آرا و ارائه آموزش های لازم بهتر از قبل اقدام نماییم ، به هر حال یک تهدید را به عنوان فرصت در نظر بگیریم و بتوانیم از این فرصت خوب استفاده کنیم. 
وی افزود: ما از این فرصت در کنار هم بودن بهتر استفاده کنیم و  با بهره گیری از تجربیات ملی بتوانیم سریعتر به نتایج بهتری برسیم.CAPTCHA
دفعات مشاهده: 2979 بار   |   دفعات چاپ: 61 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر