دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصاباتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

دانشگاه علوم پزشکی ایران میزبان خیرین سلامت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۹/۳/۲۷ | 
دانشگاه علوم پزشکی ایران میزبان خیرین سلامت
دانشگاه علوم پزشکی ایران میزبان خیرین سلامت بود؛ در این نشست گزارش کاملی از پروژه های عمرانی  در حال ساخت و تجهیزات و اقلام پزشکی مورد نیاز برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به مردم ارائه شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر جلیل کوهپایه زاده سه شنبه بیست و هفتم خرداد 1399 در نشستی که با حضور جمعی از خیرین سلامت برگزار شد، اظهار کرد: 5میلیون و 350 هزار نفر جمعیت در استان تهران تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی ایران قرار دارند و از این نظر بعد از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رتبه دوم در استان تهران را دارد.
وی با بیان اینکه پنج شهرستان بهارستان، شهریار، ملارد، رباط کریم و قدس در حوزه این دانشگاه قرار دارند، افزود: در حال حاضر هیچ تخت بیمارستانی در ملارد و شهر قدس وجود ندارد. 
دکتر کوهپایه زاده گفت: پیرو گفتگوهای قبلی با مسئولان مجمع خیرین سلامت امروز بنا داریم تا اولویت های دانشگاه علوم پزشکی ایران در حوزه توسعه فضای بهداشتی و درمانی و همچنین تجهیزات و اقلام مصرفی پزشکی به اطلاع خیرین محترم رسانده شود.
وی افزود: امیدوارم با همراهی مجمع خیرین بتوانیم وظیفه خود را در تحقق نیت ارزشمند خیرین به خوبی انجام دهیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران همچنین با اشاره مشکل عدیده در خوابگاه های دانشجویی، گفت: واقعیت این است که ساختمان خوابگاه ها با وجود بازسازی های انجام شده از استانداردهای لازم برای یک خوابگاه دانشجویی، دور هستند و عموما با تغییر کاربری به خوابگاه تبدیل شده اند.
وی گفت: در مجموع سیزده خوابگاه دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی ایران وجود دارد که 80 تا 90 درصد آنها فرسوده اند.
بنابر این گزارش مهندس معین خیاط؛ مدیر فنی و نظارت بر طرح های عمرانی گزارشی از وضعیت سی پروژه عمرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران شامل ساخت بیمارستان، پایگاه ها و مراکز بهداشت، کلینیک های ویژه، بخش اورژانس و ...  ارائه داد.
به گفته وی بیمارستان 150 تختخوابی سوختگی تهران، بیمارستان 313 تختخوابی امام خمینی شهریار، بیمارستان 320 تختخوابی شهدای هفتم تیر شهرری، بیمارستان 300 تختخوابی روانپزشکی ایران و بیمارستان 320 تختخوابی در محوطه بیمارستان فیروزآبادی به عنوان پنج پروژه عمرانی مهم دانشگاه علوم پزشکی ایران به ترتیب 60، 80، 15، 34 و 91 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند و برای اتمام آنها در سال 1400 نیاز به تامین منابع مالی است.
در ادامه مهندس همایی؛ مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز، گفت: هزینه تهیه اقلام حفاظت فردی مرتبط با کرونا روزانه حدود 200میلیون تومان برآورد می شود که این اقلام شامل ماسک، البسه، دستکش و محلول ضدعفونی هستند.
وی افزود: تجهیز بیمارستان های فیروزآبادی در شهرری، سردار سلیمانی در شهر قدس، گل نرگس در ملارد و امام خمینی در شهریار در اولویت برنامه های دانشگاه علوم پزشکی ایران قرار دارد.
مهندس همایی با بیان اینکه 180 میلیارد تومان نیز برای توسعه مراکز درمانی فعال در سال 1399 پیش بینی شده، خاطر نشان کرد: حدود نیمی از این بودجه برای افزایش 100 تخت ICU به دلیل کرونا در نظر گرفته شده است.
در ادامه این نشست دکتر سید رضا محسن زاده؛ نماینده مجمع خیرین سلامت خاطر نشان کرد: ما در مجمع خیرین سلامت با توان مضاعف و بیشتر از قبل در کنار دانشگاه علوم پزشکی ایران هستیم.
وی با بیان اینکه تکمیل شدن این تعداد پروژه عمرانی و تهیه این حجم تجهیزات، نیازمند توجه و حمایت بیشتری از سوی خیرین دارد، افزود: سعی می کنیم نیازها را به درستی منتقل کنیم تا مثل همیشه از همراهی خیرین برخوردار شویم.
دکتر بابک عشرتی؛ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز ضمن تشکر از مجمع خیرین سلامت، اظهار کرد: برخی پروژه ها در حوزه بهداشت در مقایسه با پروژه های درمانی خیلی پرهزینه نیستند اما توجه به آنها می تواند هزینه درمان را کاهش دهد.
وی با بیان اینکه توجه به کلینیک های رفتاری می تواند کمک بزرگی به افراد آسیب دیده به ویژه زنان بکند، افزود: خرید یک آپارتمان 200 تا 250 متر مربعی با حمایت خیرین می تواند بسیاری از مشکلاتی که به واسطه استیجاری بودن مرکز خورشید ایجاد کرده، برطرف کند.
دکتر نادر توکلی؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز با اشاره به اهمیت تکمیل پروژه های بیمارستانی در شهرستان های اطراف تهران، گفت: راه اندازی بیمارستان های شهرقدس، شهریار و ملارد خدمت بزرگی به اهالی این مناطق است که در حال حاضر مجبور هستند برای دریافت برخی خدمات درمانی به تهران بیایند.
وی تاکید کرد: با توجه به نوسانات ارزی باید برای خرید تجهیزات مورد نیاز و اولویت دار، سریع اقدام شود.
دکتر محمودرضا محقق نیز آمادگی کامل معاونت توسعه مدیریت و منایع دانشگاه علوم پزشکی ایران را برای همراهی با خیرین اعلام کرد و افزود: برای تسهیل فرآیند همکاری با خیرین و رفع موانع تلاش می کنیم اما انتظار داریم محدودیت های قانونی دانشگاه را به عنوان یک دستگاه دولتی بپذیرند.
خبر: دزفولی


 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1487 بار   |   دفعات چاپ: 24 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر