دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصاباتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

ضرورت استمرار ملاحظات بهداشتی برای مقابله با کرونا ویروس

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۹/۴/۳ | 
ضرورت استمرار ملاحظات بهداشتی برای مقابله با کرونا ویروس
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران: استمرار ملاحظات بهداشتی برای مقابله با کرونا ویروس ضروری است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه:  دکتر نادر توکلی ؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد : ویروس کرونا کماکان وجود دارد، لذا رعایت مسائل بهداشتی ،عدم تجمعات و استفاده از وسایل حفاظت شخصی ضروری است.
دکتر توکلی بیان کرد : یکسری نواحی جنوبی و شرقی کشور جز مناطق پر خطر هستند و بیماری کرونا در آنجا به شدت فعال است ؛ در استان تهران هم متاسفانه شامل روند افزایشی در بستری هستیم.
وی گفت: ملاحظات بهداشتی ، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از وسایل حفاظت فردی در محیط‌های عمومی کم رنگ شده و این علامت هشدار است .
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران تاکید کرد : رعایت مسائل بهداشتی ،عدم حضور در اماکن عمومی تا حد امکان و به حداقل رساندن اجتماعات ، جشن ها و مراسم حائز اهمیت است تا نوسانات کمتر شود .
همچنین بیمارانی که مشکل سرپایی و اندک دارند سعی نمایند کمتر به بیمارستان ها مراجعه کنند و حتی الامکان از خدمات درمانگاهها و کلینیک های سرپایی استفاده نمایند.
وی افزود:برای روند ساماندهی بهتر بستری بیماران کرونایی در ستاد کرونا استان تهران تصمیم گیری شده است و خوشبختانه ظرفیت بخش های مراقبت ویژه در مراکز تحت پوشش دانشگاه خوب است.
دکتر توکلی خاطر نشان کرد: هماهنگی های لازم با بیمارستان های تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و خصوصی انجام شده تا بیماران کرونایی را پذیرش نمایند.
وی تصریح کرد : متاسفانه پرسنل درمانی تحت فشار مضاعفی هستند و استفاده از وسایل حفاظت فردی در فصل گرما برایشان مشکل و طاقت فرساست.
معاون درمان دانشگاه اظهار داشت: رعایت پروتکل های مشترک برای ساماندهی بهتر بیماران کرونایی و ارائه آموزش‌های بستری در دستور کار است.
 ایشان با بیان این نکته که این مشکل در سال جاری وجود دارد، افزود: هماهنگی بین بخشی در این راستا خیلی مهم است ؛ به ویژه اینکه بسته بودن ورزشگاه‌ها ، عدم برگزاری مراسم‌ها ، رعایت فاصله گذاری های اجتماعی ، استفاده از وسایل حفاظت شخصی و کاهش تردد در مکان های عمومی باید مورد توجه قرار گیرد.
 دکتر توکلی اعلام کرد: روند این بیماری به صورت نمودارسینوسی است ؛ به عبارتی دیگر، سیرافزایشی و کاهشی در یک محدوده مشخص  را شاهد هستیم که تهران هم از این قاعده مستثنی نیست .
وی افزود: در شهر تهران با تیم درمانی خوبی که در مراکز و بیمارستان ها وجود دارد و ارتقاء پروتکل های درمانی سبب شده تا مرگ و میر کاهش پیدا کند، ولی باید توجه داشت که این ویروس وتبعات آن (استرس و عفونت) همچنان وجود دارد، لذا افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند یا داروهای خاصی استفاده می‌کنند و خانم های باردار باید مسائل بهداشتی و قرنطیه را بیشتر رعایت کنند .

 
استفاده از ماسک در مکان های عمومی الزامی است
 دکتر توکلی ، استفاده از ماسک را در مکان های عمومی به ویژه بیمارستانها و مراکز پر تجمع الزامی دانست و افزود: هیچ بیمارستان سفیدی نداریم و همه بیمارستان ها از لحاظ کرونا درگیر هستند ؛ البته باید گفت ارائه خدمات درمانی برای بیماران کرونایی وغیر کرونایی تفکیک شده و بخش های آنها مجزا می باشد ؛ همچنین امکانات وشرایط طوری ایجاد شده تا خدمات درمانی با کیفیت ارائه شود.
وی افزود: باید توجه داشت بیماری کرونا به عنوان یک مخاطره وجود دارد، لذا باید تمام ملاحظات بهداشتی و درمانی رعایت شود تا به شرایط عادی برگردیم.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1707 بار   |   دفعات چاپ: 23 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر