دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصاباتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

تولید ضدعفونی کننده های بدون اتانول توسط شرکت دانش بنیان دانشگاه علوم پزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۹/۴/۸ | 
تولید ضدعفونی کننده های بدون اتانول توسط شرکت دانش بنیان دانشگاه علوم پزشکی ایران
   مدیرعامل شرکت دانش بنیان آواژن پویش؛ تحت پوشش مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علوم پزشکی ایران از تولید ضدعفونی کننده های بدون اتانول خبر داد.    
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکترغلامرضا طاهری پاک؛ دکترای تخصصی بیوشیمی بالینی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و مدیرعامل شرکت دانش بنیان آواژن پویش در گفتگو با خبرنگار دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد: ما توانستیم ضدعفونی کننده های بدون اتانول را طبق به روزترین فناوری دنیا تولید نماییم . 
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران  خاطر نشان کرد: در واقع ما موفق شدیم برای اولین بار با دانش بومی این محصول را تولید نماییم که قیمت تمام شده آن بسیار پایین است و در شرایط کرونا تولید این محصول بسیار مقرون به صرفه می باشد.
وی افزود: این محصول دارای مزایای بسیاری است و در مقایسه با محصولا حاوی اتانول، فاقد اثر خشک کنندگی پوست وتحریک سیستم مخاطی می باشد ؛ نکته بسیار مهم در این فناوری این است که ما توانستیم محصول را پایدار کنیم ، به عبارت دیگر این محصول تا یکسال پایدار است و ماندگاری آن بر روی سطوح به حدود دو ساعت می رسد. در حقیقت ضدعفونی کننده های فاقد اتانول، نسل نوین ضدعفونی کننده ها هستند که با سیستم های زیستی سازگاری بیشتری دارند.
دکتر طاهری پاک گفت : از دو سال پیش با مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علوم پزشکی ایران همکاری داریم و در رویداد ها و نمایشگاههای مختلف شرکت کردیم.
 همچنین از حدود سه سال پیش علاوه بر محصولات بیولوژی مولکولی در زمینه تولید محصولات ضد عفونی هم فعالیت داریم .
ایشان با اشاره به تولید محصول ضد عفونی کننده برای ضریح حضرت معصومه (س) اظهارکرد: با شیوع ویروس کرونا ، اولین شرکتی بودیم که توانستیم ضدعفونی کننده فاقد اتانول را برای حرم‌ حضرت‌معصومه (س) ارسال نماییم و همچنین بسیاری از سازمانها و ارگانها را تحت پوشش قرار دهیم: مثل سازمان دیوان محاسبات کشور، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، بانک‌ها و شرکت‌های هواپیمایی .
وی افزود : مجوزهای لازم را برای تولید ۴ محصول ضدعفونی کننده دست، سطوح، ژل و محلول غلیظ شده سطوح از سازمان غذا و دارو اخذ کردیم؛ البته برخی از شرکت ها ادعا می کنند که این محصول را تولید کردند ولی در واقع آنها تنها وارد کننده و توزیع کننده می باشند.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان آواژن پویش اعلام کرد:در ابتدا ظرفیت تولید ما برای این محصول، ۲ هزار لیتر در روز بود ولی با فعالیت شبانه‌روزی ، ظرفیت این تولید را توسعه دادیم ودر حال حاضر با همکاری پارک علم و فناوری و شرکت های ماشین ساز استان البرز این ظرفیت به۸۰ هزار لیتر در روز رسیده است.
ایشان از تغییرات قابل توجه در تولید برای ارائه در حجم های کوچک جهت مصرف عموم مردم خبر داد و افزود : محصول متعلق به دانشگاه علوم پزشکی ایران است و انتظارمی‌رود دانشگاه ایران درراستای معرفی بیشتر محصول، بازاریابی و فروش ، از این تولید حمایت نماید. 
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد :محصولات بیولوژی مولکولی این شرکت می تواند مورد استفاده اساتید،محققین ودانشجویان باشد که هم با کیفیت است و هم هزینه آن قابل توجه است .
ایشان با بیان این نکته که ۱۵۰ محصول سلامت محور در سبد کالای این شرکت وجود دارد، افزود: امید است بتوانیم از ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی ایران برای تجاری سازی ایده ها و تولید بیشتر محصولات بهره مند شویم.

تهیه خبر : رهنورد


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1214 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر