دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصاباتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

مدیر گروه بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی ایران: تاکید بر استفاده از ماسک و اجتناب از ترددهای غیر ضروری

 | تاریخ ارسال: 1399/4/18 | 
تاکید بر استفاده از ماسک  و اجتناب از ترددهای غیر ضروری مدیر گروه عفونی دانشگاه علوم پزشکی ایران بر استفاده از ماسک و اجتناب از ترددهای غیر ضروری تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر مهشید طالبی طاهر؛ متخصص بیماریهای عفونی ، مدیرگروه و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد : حتماً ماسک بزنید و از حضور در مکان های شلوغ جداً اجتناب نمایید.
دکتر طالبی طاهر بیان کرد: متاسفانه از یک ماه گذشته تعداد مبتلایان و بیماران کووید- ۱۹ به علت عدم قرنطینه ، سفرهای غیر ضروری و افزایش تردد ها ، روند صعودی داشته است.
متخصص بیماری های عفونی دانشگاه اظهار کرد:  علائم این بیماری چندان تغییر نکرده ، ولی حضور سالمندان با درگیری ریه به بیمارستان بیشتر شده است و نکته قابل توجه اینکه متاسفانه ترس از بیماری کمتر شده و افراد دیرتر به مراکز درمانی مراجعه می نمایند که این خود سبب حادتر شدن حال بیماران می شود.
وی گفت: دردهای عضلانی و مفصل در اکثر بیماری‌های ویروسی وجود دارد و مختص کرونا نیست ، ولی اسهال و درد شکم می تواند از علائم کرونا باشد، آنچه در این مرحله در بیماران مراجعه کننده به بیمارستان ها و مبتلایان به کرونا با آن مواجه هستیم؛ احساس سنگینی روی قفسه سینه و تنگی نفس است که در آنفولانزا دیده نمی‌شود.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: متاسفانه تعدادی زیادی از کادر درمان، پزشکان، پرستاران و نیروهای پشتیبانی به علت مواجهه با بیماران پرخطر، مبتلا شدند.
وی افزود: افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند ، مانند بیمارانی که پیوند کلیه انجام دادند یا دارای بیماری آرتریت و غیره هستند باید بسیار مراقب باشند.همچنین افرادی که دچار کمبود ویتامین سی و دی هستند مستعد بیماری‌های عفونی هستند.
مدیر گروه متخصص عفونی دانشگاه خاطر نشان کرد: باید به این نکته اشاره داشت که بسیاری از تابلوی بالینی بیماری کرونا ربط به پاسخ ایمنی بدن دارد؛ البته این دلیل بر آن نیست که افرادی که ضعف سیستم ایمنی دارند کمتر مبتلا 
می شوند.
وی افزود: اگر بیماران دارای اشتها هستند باید سعی نمایند غذای روزانه، میوه جات و سبزیجات را به میزان کافی مصرف نمایند.
در ادامه دکتر طالبی طاهر تاکید کرد : بدون ماسک از منزل خارج نشوید، حتی الامکان منزل را ترک نکنید ، سفرهای غیرضروری را کنسل نمایید و از تردد در مکانهای پر تجمع خودداری کنید.
وی تصریح کرد: استفاده از ماسک معمولی بیشتر از ۱۵ دقیقه در فضای عمومی و در فاصله کمتر از یک متر ممکن است پاسخگو نباشد؛ لذا تا حد امکان از حضور در جاهای شلوغ خودداری کنید.
 ایشان در پایان ابراز داشت: امید است چرخه انتقال ویروس به زودی از بین برود .
تهیه خبر : رهنورد


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1767 بار   |   دفعات چاپ: 13 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر