دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصاباتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

آمادگی کامل دانشگاه علوم پزشکی ایران دربرابر موج جدید شیوع کرونا ویروس

 | تاریخ ارسال: 1399/4/19 | 
آمادگی کامل دانشگاه علوم پزشکی ایران دربرابر موج جدید شیوع کرونا ویروس دکتر کوهپایه زاده از آمادگی کامل دانشگاه علوم پزشکی ایران در برابر موج جدید شیوع کرونا ویروس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر کوهپایه زاده؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اعلام داشت : در حوزه پیشگیری با همکاری معاونت بهداشت درنظر داریم تعداد مراکز ۱۶ ساعته را افزایش دهیم. همچنین در تمامی مراکز جامع سلامت ، بیماران کرونایی  پذیرش می شوند و در صورت نیاز آنها را به مراکز بیمارستانی ارجاع می دهند.

- ارجاع الکترونیک برای بیماران نیازمند بستری:
دکتر کوهپایه زاده عنوان کرد: در شرایط نیاز به بستری بیماران و به منظورتسریع درانجام امور و  مدیریت زمان ، ارجاع به صورت الکترونیک انجام می شود.
وی افزود : در خصوص بیماران سرپایی و مشکوک به بیماری کرونا، راهنمایی های لازم جهت قرنطینه خانگی ارائه می شود.

- پوشش بیماران کرونایی بیمارستان‌های تک تخصصی :
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار کرد : مراکز تک تخصصی مانند (ارتوپدی ،روانپزشکی،اطفال و...) دارای بخش کرونایی ویژه هستند تا در صورت نیاز بتوانند به بیماران اختصاصی خود خدمات ارائه نمایند.

- ایجاد تریاژ دوگانه در بیمارستان‌های جنرال:
وی تصریح کرد: در خصوص بیمارستانهای جنرال هم باید به این نکته اشاره کرد که این مراکز  دارای تریاژ و اورژانس دوگانه تنفسی و عادی هستند تا تمام مراجعه کنندگان را پذیرش کنند.
همچنین برای افزایش تخت های بستری هم تمهیداتی در بیمارستان‌ها اندیشیده شده تا تعدادی از بخشها برای بیماران حاد تنفسی اختصاص یابد.

- ارائه خدمات بیمارستانی به بیماران غیر کرونایی:
دکتر کوهپایه زاده خاطر نشان کرد: البته سایر بخشهای بیمارستانی برای بیماران غیرکرونایی باید حفظ شود تا اقدامات درمانی و انجام اعمال جراحی به تعویق نیافتد که در صورت عدم توجه ، سلامت افراد آسیب می بیند و بار بیماری افزایش می یابد.

- تحرک بیشتر حوزه بهداشت در استفاده از سامانه ۴۰۳۰:
ایشان با تأکید بر این نکته که درمان بیماران کرونایی باید در تمام بیمارستان‌های جنرال فعال باشد، افزود: بخش بهداشت در زمینه استفاده از سامانه ۴۰۳۰ و پیگیری بیماران، باید تحرک بیشتری داشته باشد.

- آمادگی نقاهتگاه های تحت پوشش دانشگاه:
دکتر کوهپایه زاده بیان کرد: نقاهتگاه های دانشگاه علوم پزشکی ایران در شهرستانهای رباط کریم، شهریار و بهارستان آماده است تا در صورت نیاز، ظرف مدت ۲۴ ساعت به
 بهره برداری برسد و در خصوص نقاهتگاه شهر تهران هم با بیمارستان بقیه اله تفاهم برقرار است.
لازم به ذکراست برای افزایش مراکز نقاهتگاهی مناطق تحت پوشش دانشگاه در حال پیگیری هستیم.

 - تدوین سند مدیریت بحران دانشگاه و اجرای برنامه عملیاتی   :
وی ادامه داد: طی هفته های اخیر ،جلسات مستمر قرارگاه کرونا و مدیریت بحران دانشگاه تشکیل و در اتاق فکر ،سند مدیریت بحران و نقشه راه تعیین شده است. همچنین برنامه عملیاتی بحران جهت تعیین تکلیف وظایف بخشهای مختلف دانشگاه تا پایان تیرماه سال جاری آماده اجرا است.

- استفاده از قراردادهای ۸۹ روزه و تمدید طرح جهت ارائه خدمات به بیماران کرونایی:
دکتر کوهپایه زاده ذکر کرد: برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز در حوزه درمان از قراردادهای ۸۹ روزه و تمدید طرح استفاده کردیم و برای بیمارستانهایی که بار بیماری بیشتری دارند،در  تخصص های مختلف فراخوان دادیم .
 - تاکید بر استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران به همه همکاران و مردم تاکید کرد : مراعات بهداشت فردی ، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی سه دستوری است که خیلی از درمان موثر است .
وی توصیه کرد: از حضور در مکان های شلوغ خودداری شود ، همه افراد حتی آنهایی که قبلا مبتلا شدند ماسک بزنند و بهداشت فردی را رعایت کنند.
در پایان دکتر کوهپایه زاده ضمن آرزوی سلامتی برای همه ، اعلام کرد: با همکاری معاونت غذاو دارو و مجموعه مدد سعی می کنیم تمام وسایل حفاظت فردی مورد نیاز همکاران دانشگاه را با قیمت و کیفیت مناسب تامین نماییم.

تهیه خبر: رهنورد


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 2082 بار   |   دفعات چاپ: 15 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر