دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصاباتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

هشدار معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران بی خیال نباشید/ کرونا جدی است

 | تاریخ ارسال: 1399/4/24 | 
بی خیال نباشید/ کرونا جدی است
معاون درمان دانشگاه  علوم پزشکی ایران در خصوص وضعیت استان تهران هشدار داد و از مردم خواست  موازین بهداشتی را رعایت کنند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر توکلی ؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران و مدیر EOC  استان تهران با توجه به افزایش مبتلایان و گسترش بیماری تاکید کرد: ابتلا به کرونا ویروس جدی است ؛ مردم بی خیال نباشند ، حتی الامکان در خانه بمانند ، از وسایل حفاظت فردی استفاده کنند و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران بیان کرد: به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی ، افزایش ترددها ، انجام مراسم ها، شاهد موج دوم کووید- 19 و گستردگی بیماری کرونا هستیم که این خود سبب افزایش بار بیمارستانی شده است .
دکتر توکلی اظهار کرد: بجز مراکز تک تخصصی ، تمامی بیمارستانهای دولتی و خصوصی ملزم به پذیرش بیماران کرونایی می باشند.
-    به بیمارستانها مراجعه نکنید: 
وی گفت: اگر علائم تنفسی شدید ندارید به بیمارستانها مراجعه نکنید و خدمات درمانی را از کلینیک های سرپایی ، درمانگاهها ، مطب ها و مر اکز 16 ساعته دریافت نمایید.
دکتر توکلی افزود: تاکنون 30 درصد از تخت های دولتی تحت پوشش برای بیماران کرونایی اختصاص یافته است که این خود به اقتصاد درمان صدمه وارد کرده است.
مدیر EOC  استان تهران اعلام کرد: اگرچه بیماران چند ساعتی در بخش اورژانس ماندگاری دارند، ولی تا این زمان تمام بیماران پذیرش شدند و به محض خالی شدن تخت ، به بخش بستری منتقل می شوند.
-    بیماران کرونایی ملاقات ندارند :                                                                              
معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران خاطر نشان کرد: به تمام بیمارستانهای استان تهران بخشنامه ابلاغ شده که بیماران کرونایی، ملاقات ندارند ، لذا سامانه ای در تمامی مراکز برای پاسخگویی تلفنی به همراهان  و آگاهی از وضعیت بیمار راه اندازی شده است.
وی تصریح کرد: به منظورافزایش گردش کار ، کمیته تعیین تکلیف ترخیص بیماران که بهبود نسبی دارند با هماهنگی معاونت درمان و مدیر گروه عفونی تشکیل شده است.
دکتر توکلی با اشاره به رصد آمار ورودی و پذیرش بیماران، ابراز داشت: در صورت نیاز، سایر بخشهای بیمارستانی برای بیماران کرونایی خالی می شود و تمام تلاش ما این است تا یک روند مستمر در ارائه خدمات بین بیمارستانی ایجاد شود.
-    کودکان در معرض خطر ابتلا به کرونا : 
ایشان با بیان این نکته دامنه سنی بیماری کرونا پایین آمده است، افزود: تمامی افراد بالای دوسال از ریسک برابر ابتلا برخوردارند و افرادی که دارای بیماری زمینه ای هستند بیشتر در معرض خطر هستند.
معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود، فعلا سیاستی برای باز شدن نقاهتگاهها نداریم و به منظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی ، شرایط دورکاری کارمندان و لغو طرح ترافیک در ستاد مدیریت بیماری کرونا مطرح شده و در حال پیگیری می باشیم.
دکتر توکلی توصیه کرد: با توجه به وضعیت شدید بحران کرونا، بجز موارد ضروری از منزل خارج نشوید، ازحضور درمکان های پرتردد اجتناب کنید و موارد بهداشتی را رعایت نمایید.

تهیه خبر : رهنورد
 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1285 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر