دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصاباتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

بازنشستگان؛ گنجینه ارزشمند دانشگاه

 | تاریخ ارسال: 1399/5/25 | 
بازنشستگان؛ گنجینه ارزشمند دانشگاه
رئیس اداره بازنشستگی دانشگاه علوم پزشکی ایران: بازنشستگان با کوله باری از تجربه ؛ گنجینه ارزشمندی برای دانشگاه هستند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان ( ۲۵ مردادماه)  گفتگویی با محمد فراهانی ؛ رئیس اداره بازنشستگی دانشگاه علوم پزشکی ایران انجام شده است.
محمد فراهانی عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای ۷۲۶۳ نفر بازنشسته و تعداد ۲۰۵۱ وظیفه بگیر 
می باشد و احکام در سال  جاری شامل ۵۲ نفر بازنشسته و ۲۶ وظیفه بگیر است.
وی بیان کرد: اداره بازنشستگی فقط وظیفه برقراری حقوق را انجام نمی‌دهد، بلکه وظایف دیگری نیز بر عهده دارد که ازآن جمله می توان به استرداد وانتقال کسورات، بازخرید خدمت کارکنان ، از کار افتادگی ،  استرداد حذف کسوربازنشستگی ، برقراری عائله مندی ، کمک هزینه فوت و ازدواج اشاره کرد.
رئیس اداره بازنشستگی دانشگاه اظهار کرد: برقراری حقوق برای بازنشستگان در دانشگاه علوم پزشکی ایران تقریبا به روز است و دانشگاه در پرداخت پاداش بازنشستگان، پیش رو می باشد ، بر اساس اطلاع از دفتر مدیریت بودجه، پاداش‌های بازنشستگان تا نیمه اول سال ۹۸ پرداخت شده است.
فراهانی تصریح کرد : جهت رفاه حال بازنشستگان ، یک سامانه در جلوی درب ورودی ستاد دانشگاه به عنوان میز خدمت وجود دارد که در آنجا کسر حقوق، فیش حقوقی ،حکم کمک هزینه عائله‌مندی ، ازدواج و فوت به بازنشستگان ارائه می شود.
وی خاطرنشان کرد: در صورت برقراری حقوق ،افراد می توانند با کمک بروشور راهنما وارد سایت سازمان بازنشستگی کشوری شوند و بدون مراجعه حضوری درخواست وام ، فیش حقوقی و حکم پرسنلی خود را پیگیری نمایند.
رئیس اداره بازنشستگی  گفت: کانون بازنشستگان در خیابان زرتشت قرار دارد و افراد عضو می توانند وام های ضروری غیر از وام صندوق کشوری را دریافت کنند.
 همچنین طی توافق نامه معاونت توسعه و مدیریت امورعمومی ، بازنشستگان می توانند از ظرفیت اسکان امکان رفاهی در ایام غیر پیک و با نرخ مصوب استفاده نمایند. 
گفتنی است با هماهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی، بازنشستگان و خانواده های ایشان می توانند جهت دریافت خدمات درمانی به درمانگاه دانشگاه مراجعه کنند.


محمد فراهانی اعلام کرد: در خصوص بازنشستگی پیش از موعد کارکنان به علت کمبود اعتبار مالی دانشگاه فعلاً این طرح اجرا نمی‌شود ؛ این طرح فقط در مورد کسانی موافقت می گردد که مجموع سنوات فرد و ارفاقی ، سی سال ‌باشد و آن هم شامل مشاغل سخت و زیان آور نظیر پرستاران، بهیاران و جانبازان می شود .
ایشان با اشاره به اینکه حدودهشت نفر پرسنل دراداره بازنشستگی و دو نفر هم در واحد میز خدمت فعالیت دارند،  بیان داشت:  روزانه حدود ۶۰-۵۰ نفر بازنشسته مراجعه می‌نمایند که اگر بتوانیم از تجربیات گرانبهای آنها در خصوص تربیت نیروهای تازه کار و جوان و تدوین برنامه عملیاتی استفاده کنیم ؛ گنجینه ارزشمند و افتخاری برای دانشگاه است. 
وی افزود: برای نمونه از نظرات چندین پیشکسوت در برنامه جایزه تعالی دانشگاه در سال ۹۷ استفاده کردیم که تجربه بسیار خوبی بود.
فراهانی ذکر کرد: قبلاً برای بازنشستگان یک نرم افزار و سیستم پیامک وجود داشت که در آن شماره همراه بازنشستگان و پیشنهادات آنها ثبت می شد ولی در حال حاضر فعال نمی باشد؛ لذا ضروری است بانک اطلاعاتی شماره تلفن های بازنشستگان تهیه شود.
رئیس اداره بازنشستگی خاطرنشان کرد :در زمان ادغام دانشگاه علوم پزشکی ایران و تهران با پست رئیس اداره بازنشستگی مشغول به خدمت شدم و با همت و تلاش همکاران توانستیم ساختمان متروکه آنجا را بازسازی کنیم و خیلی از فعالیت ها که به صورت متمرکز انجام می‌شد را به واحدها تفویض نماییم.
وی اظهار کرد: در سال ۹۱ حدود ۶۱ میلیون تومان اعتبار گرفتیم که با کمک آن توانستیم جشن تکریم را برای بازنشستگان و خانواده‌های آنها برگزار نماییم و اگر اعتبار لازم باشد می توان این جشن را به طور مستمر و سالیانه برای آنها برگزار کرد؛ زیرا این گونه جشن‌ها بازخورد خوبی برای بازنشستگان و خانواده‌هایشان دارد و سبب افزایش روحیه آنها و آشنایی بیشتر خانواده با محیط کار بازنشسته می‌شود.
محمد فراهانی در پایان ضمن گرامی داشت روز بازنشستگی پیشنهاد داد: یک برنامه ثابت در دانشگاه برای تکریم بازنشستگان تدوین  شود و مسئولین دانشگاه به مناسبت این روز از خانواده‌های پیشکسوتان بازدید نمایند.

تهیه خبر: رهنورد


 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 449 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر