دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصاباتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در نشست خبری و تجلیل از خبرنگاران: همراهی و درک درست مردم در کاهش بار کرونا موثر است

 | تاریخ ارسال: 1399/5/25 | 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در نشست خبری و تجلیل از خبرنگاران: همراهی و درک درست مردم در کاهش بار کرونا موثر است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در نشست خبری با اصحاب رسانه ، نقش مردم و همراهی و درک درست آنها را در کاهش بار بیماری کرونا بسیار تعیین کننده دانست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: نشست خبری با موضوع تجلیل از خبرنگاران حوزه سلامت و ارائه گزارش عملکرد حوزه های مختلف دانشگاه علوم پزشکی ایران در خصوص مهار کووید-۱۹ با حضور دکتر کوهپایه زاده، معاونین و مدیران ، روز شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ در سالن شهید یاسینی مرکز همایش های رازی برگزار شد.
در ابتدا دکتر احمدی؛ مدیر روابط عمومی دانشگاه ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای رسانه عنوان کرد: دانشگاههای علوم پزشکی به عنوان متولیان نظام سلامت نقش مهمی را برعهده دارند ، لذا بر اساس دوره های زمانی، برنامه های مختلفی با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار می گردد تا هم ارتباط موثر حفظ و هم اطلاع رسانی درست  به مردم انجام شود.
سپس رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن تقدیر از زحمات و تلاش رسانه ها در حوزه سلامت بیان کرد: در کنارخدمات بهداشتی و پزشکی ، شما خبرنگاران توانستید وظیفه خود را در مسیر اطلاع رسانی مناسب، ارائه آموزش درست و ترویج فرهنگ سلامت به خوبی انجام  دهید و در ایجاد همدلی و همراهی بین بخشی، نقش موثری را ایفا نمایید. 
دکتر کوهپایه زاده اظهار کرد: مردم یکی از اصلی ترین مخاطبان رسانه ها هستند ، لذا می بایست فرهنگ سازی و تغییر بارورها توسط شما خبرنگاران انجام شود چرا که در کنار تلاشهای بی شائبه کادر درمان ؛ همدلی و درک درست مردم  در کاهش بار بیماری کرونا بسیار تعیین کننده است.
ایشان با اشاره به عملکرد موفق وزارت بهداشت و سایر بخشها در بحران کرونا ، افزود: همچنان نیازمند همکاری، همیاری و درایت خوب مردم هستیم تا بتوانیم از سختی های این بیماری عبور و آن را مدیریت نماییم.
دکتر کوهپایه زاده ابراز داشت: با شروع فصل پاییز باید آماده تر از قبل، اقدامات پیشگیرانه را انجام و خدمات سلامت را به موقع ارائه دهیم.
وی با بیان اینکه سلامت مردم در اولویت قرار دارد ، افزود: در کنار مهار بیماری کرونا ، نباید از سایر بیماری های مزمن هم غافل شویم ؛ بلکه باید با آگاهی رسانی مناسب ، مردم را جهت پیگیری روند درمان بیماری خود و مراجعه به بیمارستان تشویق نماییم. 
تلاش در جهت تامین داروی مورد نیاز و تجهیزات حفاظت فردی ، راه اندازی بیمارستانهای در حال احداث و افزایش تخت های بستری، گسترش مراکز ۱۶ ساته جامع سلامت ، ارائه تمهیدات لازم و نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی جهت برگزاری کنکور سراسری و ایام عزاداری ماه محرم ، توسعه طرحهای پژوهشی و فناورانه، مشارکت مردم جهت کنترل بیماری از دیگر موضوعات مهمی بود که رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در این نشست به آنها اشاره داشت.
   در ادامه جلسه ، معاونین دانشگاه علوم پزشکی ایران ؛ گزارشی از عملکرد حوزه های خود در خصوص مهار کووید-۱۹ را ارائه کردند و به پرسش خبرنگاران پاسخ دادند.
در پایان از زحمات و تلاش خبرنگاران حوزه های سلامت قدردانی و لوح تقدیر تقدیم ایشان شد.

تهیه خبر : رهنورد
گالری شماره ۱  
گالری شماره ۲


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 447 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر