دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصاباتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

توصیه وزیر بهداشت در ارتباط ویدئویی: دانشگاه ها بر کنکور سراسری و آیین عزاداری در محرم نظارت کنند

 | تاریخ ارسال: 1399/5/28 | 
توصیه وزیر بهداشت در ارتباط ویدئویی: دانشگاه ها بر کنکور سراسری و آیین عزاداری در محرم نظارت کنند
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ارتباط ویدئویی با روسای دانشگاه علوم پزشکی کشور بر اهمیت نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی در کنکور سراسری و همچنین آیین عزاداری های ویژه ماه محرم تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر سعید نمکی سه شنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۹ در نشستی که از طریق ویدئو کنفرانس با حضور تمامی روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار می شد، اظهار کرد: کنکور سراسری سالجاری با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی باید به یکی از بهترین کنکور های همه این سالها تبدیل شود.
وی با اشاره به برگزاری موفق کنکور کارشناسی ارشد در روزهای گذشته، افزود: از خانواده های افرادی که در کنکور امسال شرکت می کنند، می خواهیم از همراهی و تجمع در اطراف مراکز امتحانی خودداری کنند.
دکتر نمکی یادآور شد: به دلیل تعداد بیشتر داوطلبان در کنکور سراسری و همچنین سن پایین آنها ضرورت دارد، دانشگاه های علوم پزشکی با حساسیت بالا بر برگزاری کنکور نظارت کنند.
وی افزود: روسای دانشگاه ها به حوزه های امتحانی سرکشی کنند، خود من هم به صورت سرزده از برخی مراکز بازدید خواهم کرد.
وزیر بهداشت تاکید کرد: روابط عمومی دانشگاه ها موظف هستند، تصویر و مستندات کامل از تمامی مراحل برگزاری کنکور تهیه کنند.
دکتر نمکی در ادامه با اشاره به اهمیت عشق به امام حسین (ع) در فرهنگ ایرانی، گفت: در خصوص مراسم های ویژه ایام محرم، وزارت بهداشت فقط نقش کارشناسی و نظارتی دارد؛ البته این به این معنا نیست که موضوع از طرف ما رها شود بلکه باید برای به حداقل رساندن آسیب ها تدبیر کنیم.
وی افزود: به شکل رسمی و غیر رسمی همراه با استاندار و سایر مسئولان استانی با افراد صاحب نفوذ ملاقات کنید و پیام های لازم را برای اینکه بار جدیدی به وضع فعلی اضافه نشود، به آنها منتقل کنید. 
وی با بیان اینکه تمام جریانات ضد انقلاب و ضد شیعه مترصدند که هر خیز کرونا را به حساب محرم بگذارند، افزود: به این عزیزان بگویید افزایش شیوع کرونا در ماه محرم نه تنها بار زیادی را به نظام سلامت وارد می کند، بلکه عوارض سنگینی را برای کشور ایجاد می کند.
وزیر بهداشت تاکید کرد:  هیات هایی که پروتکل های بهداشتی را به خوبی رعایت می کنند، شناسایی کرده و به دفتر بنده معرفی کنید تا لوح سپاس برای آنها تهیه شود.
وی با تاکید بر ثبت و ضبط اجرای پروتکل ها در هیات ها بدون هیچ گونه مداخله، افزود: هر پدیده ای که باعث شکستن پروتکل ها می شود، بلافاصله در هر ساعتی از شبانه روز بود، اطلاع دهید؛ در این مورد خودم ورود می کنم.
بنابر این گزارش در ادامه این نشست معاونان وزارت بهداشت و روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور نقطه نظرات خود را در خصوص کنکور، محرم و سایر موضوع ها مطرح کردند.
دکتر جلیل کوهپایه زاده؛ رییس، دکتر نادر توکلی؛ معاون درمان و دکتر بابک عشرتی؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در این ارتباط اینترنتی حضور داشتند.
  خبر: حسین دزفولی


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 462 بار   |   دفعات چاپ: 10 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر