دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصاباتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

پیام معاون بهداشت دانشگاه به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط ۵ مهر ۱۳۹۹ ( ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۰ )

 | تاریخ ارسال: 1399/7/5 | 
پیام معاون بهداشت دانشگاه به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط ۵ مهر ۱۳۹۹ ( ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۰ ) دکتر بابک عشرتی؛ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط  ( ۵ مهر؛ ۲۶ سپتامبر) پیامی را صادر کرد.
متن پیام، این گونه است:

اکنون که در روز ۲۶ سپتامبر سال ۲۰۲۰ میلادی مصادف با ۵ مهر ۱۳۹۹ در « روز جهانی بهداشت محیط»  قرارداریم ؛ بر خود لازم می دانم ضمن تشکر و قدردانی از تلاش های انجام گرفته یکسال گذشته  توسط کلیه کارکنان حوزه بهداشت محیط معاونت بهداشت و مراکز بهداشت و شبکه های بهداشت و درمان تابعه در راه ارتقای بهداشت محیط و سلامت عمومی ،  صمیمانه این روز بزرگ را به به خانواده بزرگ بهداشت محیط کشور  , تهنیت عرض نموده  و آرزوی موفقیت  نمایم. 
ایشان در ادامه بیان داشت: بهداشت محیط برای چندین دهه نقش مهمی در نظارت و کنترل کیفیت و سلامت محیط انسان داشته و در حال حاضر نیز به همان نسبت، نقش مهمی در مورد استراتژی های سازگار و اقدامات برای محافظت از جوامع در برابر چالش های مربوط به تهدید کننده های محیطی سلامت در سطح مردمی ایفا می کند .
 
معاون بهداشت دانشگاه افزود: با توجه قرارگیری روز ۲۶ سپتامبر هر سال در تقویم فدراسیون بین المللی بهداشت محیط بی شک روز جهانی بهداشت محیط فرصت مغتنمی است تا بازنگری و نگاه مجدد به توانمندی ها و دستاوردها و انتظارات موجود برای پاسخگویی به هنگام و شایسته به مردم، در قالب یک برنامه منسجم و کلان همراه با سایر دستگاه های مسوول در مسیر تحقق سلامت مردم گام برداشت.
  
  این روز نقطه عطفی در برنامه های بهداشت محیط محسوب می شود و می تواند تلاشی دیگر برای آماده سازی عمومی و جلب همکاری های بین بخشی و حمایت مسوولان باشد.

دکتر عشرتی تصریح کرد: حالا به نظر می‌رسد با بروز پاندمی کونا ویروس(کووید-۱۹)    و هجوم آن به لایه‌های پیدا و پنهان زندگی ما لزوم توجه هرچه بیشتر به امر بهداشت احساس می‌شود. تغییر رویکرد درمان‌محور به سمت رویکرد بهداشت‌محور موضوع است که درتوصیه‌های سازمان جهانی بهداشت هم بارها و بارها به آن اشاره شده است. توجه به امر پیشگیری موضوعی است که کارشناسان بهداشت محیط در آن مهارت دارند و باید بهتر و بیشتر مورد توجه قرار گرفته و به صورت نظام مند حرکت شده و دغدغه های صنفی و معیشتی آنان مورد توجه قرار گیرد . دانشگاه علوم پزشکی ایران به دلیل تحت پوشش بیش از ۵ میلیون جمعیت و قریب به ۷۵ هزار اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی  نقش بسیار مهمی در مبارزه و مهار شیوع بیماری های واگیر از جمله کرونا ویروس  در محیط‌های عمومی  دارد.
معاون بهداشت دانشگاه در پایان گفت :  اینجانب اطمینان دارم با توجهات باری تعالی شعار" بهداشت محیط  به عنوان راهبرد کلیدی نظام سلامت در مبازه با همه گیری  بیماری ها " با برنامه ریزی و  تداوم تلاش های خانواده بزگ بهداشت محیط کشور در کنترل  و مهار  کامل پاندمی کووید-۱۹ راهگشایی لازم را  همچون گذشته ایجاد خواهد کرد.
 
                                              دکتر بابک عشرتی
                                           معاون بهداشت دانشگاه


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 316 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر