دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصاباتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

مرکز جامع رشد و تکامل بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) افتتاح شد/ خدمتی دیگر به نیازهای سلامت جامعه در دانشگاه علوم پزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: 1399/7/23 | 
مرکز جامع رشد و تکامل بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) افتتاح شد/ خدمتی دیگر به نیازهای سلامت جامعه در دانشگاه علوم پزشکی ایران
مرکز جامع تخصصی رشد و تکامل بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) با حضور استاندار تهران، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران و رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران چهارشنبه بیست و سوم مهر ۱۳۹۹ افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر محسنی بندپی؛ استاندار تهران در این مراسم از تاسیس مرکز جامع رشد و تکامل به عنوان یک کار ارزشمند و ماندگار یاد کرد و افزود: کاری که امروز در بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) در بعد درمانی شاهد افتتاح آن هستیم، به عنوان یک ضرورت شناخته می شود.
وی با اشاره به اهمیت نگاه همه جانبه به کودکان، گفت: شناسایی و درمان به موقع کودکانی که دچار اختلالات جسمی هستند، ضمن اینکه می تواند از بروز مشکلات بیشتر این عزیزان در آینده کم کند، موجب کاهش هزینه های نظام سلامت شود.
استاندار تهران خاطر نشان کرد:  بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) با توجه به رسالتی که دارد و دغدغه کادر اجرایی و علمی آن، به توجه بیشتری از سوی مسئولان نیاز دارد. بنابراین ضروری است با تشکیل کارگروهی متشکل از استانداری تهران، وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین همراهی خیرین سلامت برای توسعه این مرکز درمانی برنامه ریزی شود.
دکتر جلیل کوهپایه زاده؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در آیین افتتاحییه این مرکز، اظهار کرد: مرکز جامع تخصصی رشد و تکامل در بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)، شکلی دیگر از پاسخگویی به نیازهای سلامت جامعه در دانشگاه علوم پزشکی ایران است.
وی با بیان اینکه برای خانواده هایی که فرزندشان از اختلالات چند معلولیتی رنج می برند، سخت است برای درمان به جاهای مختلف بروند، افزود: راه اندازی مراکز جامع رشد و تکامل که از ایده های خوب وزارت بهداشت است، رضایت بیشتر مردم را به دنبال خواهد داشت.
دکتر کوهپایه زاده گفت: یکی از ویژگی های مرکز تکامل، چند رشته ای بودن خدمات آن است؛ در این مراکز اساتید مختلف می توانند، با اشتراک گذاری تجربه و دانش خود موجب بهبود کیفیت خدمات به بیماران شوند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن تشکر از توجه ویژه استاندار تهران به بیمارستان حضرت علی اصغر(ع)، افزود: فضای فیزیکی کم از مشکلات جدی این مرکز درمانی است و امیدوارم در آینده بتوانیم با توسعه فضای فیزیکی، شاهد ارتفا کمی و کیفی خدمات به کودکان در این بیمارستان باشیم.
در ادامه این مراسم دکتر سید حامد برکاتی؛ مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با بیان اینکه ۱۰ تا ۱۵ درصد کودکان در دنیا اختلالات تکاملی دارند، اظهار کرد: ده درصد این کودکان حتما به خدمات تخصصی نیاز خواهند داشت اما در مورد سایر کودکان اگر به موقع اختلال آنها شناسایی شوند با آموزش خانواده و ارائه خدمات ساده از پیشرفت اختلال تکاملی آن ها می توان جلوگیری کرد.
وی افزود: قدم بعدی بعد از غربالگری و شناسایی کودکان دارای اختلالات تکاملی حتما درمان است و بر اساس همین ضرورت ساختار مرکز رشد و تکامل در کمیته کشوری تکامل نوشته شد و هشت دانشگاه ایران، تهران، شهید بهشتی، شیراز، اصفهان، تبریز، مشهد و کرمان برای راه اندازی مرکر تکامل انتخاب شده اند.
دکتر برکاتی گفت: با راه اندازی مرکز رشد و تکامل در بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) حدود ۴ تا ۵ هزار کودک در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران از این مرکز خدمت دریافت می کنند.
دکتر غلامرضا بیاضیان؛ رییس بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) پیش از آغاز مراسم افتتاحیه، گفت: مرکز تکامل از چند سال پیش در این بیمارستان فعالیت داشت اما به علت کمبود فضای فیزیکی – حدود ۶۰ متر مربع- فقط کلینیک های کاردرمانی، فیزیوتراپی و شنوایی سنجی فعال بودند اما مرکزی که امروز افتتاح می شود، در فضایی نزدیک به ۴۵۰ متر مریع، کلینیک های متعدد تک تخصصی، فوق تخصصی و چند تخصصی به بیماران خدمت ارائه می دهند.
وی گفت: با انجام آزمایش های غربالگری در مراکز بهداشت، کودکانی که دارای اختلالات تکاملی هستند، برای انجام آزمایش های تکمیلی و درمان به مرکز جامع تکامل بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) ارجاع می شوند.
بنا براین گزارش کلینیک های فوق تخصصی مغز و اعصاب و روانپزشکی و  کلینیک های روانشناسی، آسیب شناسی گفتار و زبان، شنوایی شناسی، ارتوپدی فنی، کاردرمانی، فیزیوتراپی، طب فیزیکی، واکسیناسیون، شیرمادر، تغذیه و متابولیسم و همچنین کلینیک های چند تخصصی مانند تکامل، شکاف «کام و لب» و متابولیک در مرکز جامع رشد و تکامل بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) آماده ارائه خدمت به کودکان هستند.
تهیه و تنظیم: دزفولی

باشگاه خبرنگاران
CAPTCHA
دفعات مشاهده: 493 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر