دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصاباتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری در دانشگاه علوم پزشکی ایران / محققان و فناوران برتر تقدیر شدند

 | تاریخ ارسال: 1399/10/3 | 
گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری در دانشگاه علوم پزشکی ایران / محققان و فناوران برتر تقدیر شدند
گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری در دانشگاه علوم پزشکی ایران / محققان و فناوران برتر تقدیر شدند
محققان و فناوران برتر دانشگاه علوم پزشکی ایران به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش تقدیر شدند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مراسم تقدیر از پژوهشگران و فناوران دانشگاه علوم پزشکی ایران روز چهارشنبه؛ سوم دی ۱۳۹۹  با حضور معاون تحقیقات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.
دکتر فرید نجفی؛ معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در این مراسم از نگاه و استراتژی دانشگاه علوم پزشکی ایران به حوزه فناوری و خلق ثروت برای جامعه تقدیر کرد و عنوان داشت: در این شرایط سخت تحریم، نقش دانشگاه‌ها بسیار مهم است و دانشگاه علوم پزشکی ایران توانسته با وجود مشکلات بحران کووید به رسالت خود در حوزه پژوهش و فناوری متعهد باشد که این باعث دلگرمی است.
وی با بیان اینکه بحث دانشگاه نسل سوم، در حد شعار نیست و در بسیاری از کشورها محقق شده، افزود: در مسیر حرکت برای رسیدن به دانشگاه نسل سوم باید به مفاهیم اخلاقی بیشتر توجه شود.
دکتر نجفی از تلاش پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی ایران تشکر کرد و گفت: دانشگاه‌ها موظف هستند، دانشی تولید کنند که به سیاستگزاران برای تصمیم گیری بر پایه علمی کمک کند.
در ادامه دکتر جلیل کوهپایه زاده؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار کرد: کسب رتبه برتر در حوزه پژوهش و فناوری حاصل تلاش های مدیران، اساتید و دانشجویان دانشگاه است.
وی ضمن اعلام حمایت از تحقیقات کاربردی تاکید کرد: در راستای توسعه مرزهای دانش و درآمدزایی از ارائه و پیگیری در مسیرهایی که دانشگاه می تواند جهش داشته باشد، دریغ نشود و با تلاش و تعامل بیشتر، همچنین خود باوری  و اراده کافی در زمینه فناوری گام برداشته شود.
دکتر کوهپایه زاده با اشاره به رشد رشته های علوم بالینی بر پایه فناوری تصریح کرد: انتظار می رود در سال پیش رو یک حرکت متفاوت در حوزه پژوهش و مسیر حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم آغاز و اندیشه های نو متبلور شود.
در بخشی دیگر از این مراسم دکتر سید عباس متولیان؛ معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران گزارشی از وضعیت و جایگاه این دانشگاه در حوزه پژوهش و فناوری ارائه و اظهار کرد: روند پژوهش در سطح دانشگاه چه از نظر کمی و چه کیفی، رشد قابل توجهی را داشته و ما توانستیم رتبه سوم کشوری را کسب کنیم.
وی در خصوص حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم و حوزه فناوری گفت: متمرکز و هدفمند کردن پژوهش ها، توسعه زیر ساخت های فناوری، توانمند سازی نیروی انسانی و استفاده از ظرفیت های داخلی و بین بخشی از مهمترین اقدامات انجام شده در این زمینه هستند.
دکتر متولیان  همچنین از اختصاص ۲۵ درصد از منابع حوزه پژوهش در مسیر انجام تحقیقات کاربردی و مباحث سرآمدی دانشگاه خبر داد.
در پایان مراسم از پژوهشگران برتر دانشگاه در گروه اساتید و دانشجویان، مقالات برتر، کارشناسان پژوهشی، واحدهای فناور برگزیده و طرح های بین المللی تقدیر شد.
خبر : ره نورد 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1007 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر