دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصاباتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اغلب بیمارستان‌های تهران در برابر زلزله بالای ۶ ریشتر مقاوم نیستند

 | تاریخ ارسال: 1399/10/6 | 
اغلب بیمارستان‌های تهران در برابر زلزله بالای ۶ ریشتر مقاوم نیستند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران:
اغلب بیمارستان‌های تهران در برابر زلزله بالای ۶ ریشتر مقاوم نیستند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه عمر بیمارستان‌های دولتی تهران بیش از ۴۰ سال و بیشتر آنان نیازمند مقاوم‌سازی است، گفت: اغلب بیمارستان‌های این استان در برابر زلزله بالای ۶ ریشتر مقاوم نیستند.
دکتر جلیل کوهپایه زاده؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فقط بیمارستان های تازه تاسیس و عمومی میلاد، صیاد شیرازی، چمران و نیکان غرب استحکام لازم را در برابر اینگونه زلزله ها دارند.
وی ادامه داد: حدود ۶۰ بیمارستان دولتی و خصوصی در تهران زیر پوشش این دانشگاه داریم که اغلب بیمارستان های خصوصی تازه ساخت هستند و ایمنی خوبی دارند.
وی یادآورشد: عمر بیمارستان های دولتی که تعداد آن به ۱۷ مورد می رسد، اغلب بالای ۴۰ سال است و باید برای آنها برنامه مقاوم سازی پیش‌بینی کرد.
کوهپایه زاده اظهار داشت: سال گذشته با همکاری مشاور دانشگاه علوم پزشکی ایران، ارزیابی از وضعیت ایمنی بیمارستان های تهران که پیش از این در دهه ۷۰ انجام شده بود، صورت گرفت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اعلام کرد: وضعیت ایمنی همه بیمارستان هایی که در دهه ۷۰ مورد ارزیابی قرار گرفته بود از نظر زمین و استحکام تفاوتی نکرده و فقط قدمت سازه ها بیشتر شده است.
وی ادامه داد: در همان دهه ۷۰ نیز ارزیابی ها نشان می داد که بیمارستان ها وضعیت و شرایط خوبی ندارند.
آغار مقاوم‌سازی بیمارستانهای تهران از ۲ سال گذشته
کوهپایه زاده با اشاره به آغاز اقدامات مقاوم‌سازی در بیمارستان های تهران از ۲ سال گذشته خاطرنشان کرد: اکنون ساختمان جدیدی برای بیمارستان فیروزآبادی در دست ساخت و مراحل مقاوم سازی بنای قدیمی در دست انجام است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اضافه کرد: برای مقاوم سازی سازه بیمارستان شهید فهمیده در خیابان قزوین نیز اقدامات مشاوره ای آغاز شده است.
وی بیان کرد: تا زمانی که پروژه جدید برای بیمارستان لولاگر آغاز شود، مقاوم سازی و طراحی آن در دستور کار قرار دارد و ما طرح مقاوم سازی را آغاز کردیم تا بتوانیم با تامین اعتبار سال آینده استحکام بخشی را تقویت کنیم.
کوهپایه زاده افزود: عمر بیشتر بیمارستان های تهران بالای ۴۰ سال و قدمت بیمارستان شفا یحیاییان بیش از ۵۰ سال است که درون آن مقاوم سازی شده است.
وی به آغاز ساخت بیمارستان های جدید و استحکام بخشی مراکز درمانی موجود زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی ایران در استان تهران اشاره کرد و اظهار داشت: تا سال آتی یک هزار تخت بستری در غرب استان و شهرستان های ملارد و شهر ری نوسازی می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: با بهره برداری از این هزار تخت، سه هزار و ۳۰۰ تخت در بیمارستان های جدید و ایمن به حدود چهار هزار و ۳۰۰ تخت خواب می رسد و یک چهارم ناوگان تخت بستری نوسازی می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: این اقدامات در کنار آماده‌سازی برای بهره برداری بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی سوختگی، ۳۰۰ تختخوابی روانپزشکی و بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی جنرال هفت تیر است.
کوهپایه زاده تاکید کرد: در عمل حدود پنج هزار تخت بستری را در سه سال آتی خواهیم داشت که از آن میزان، ۲ هزار تخت جدید و نوساز خواهند بود.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 301 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر