دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصاباتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

نحوه ویزیت بدون دفترچه تأمین اجتماعی از اول اسفند اعلام شد

 | تاریخ ارسال: 1399/11/14 | 
نحوه ویزیت بدون دفترچه تأمین اجتماعی از اول اسفند اعلام شد
نحوه ویزیت بدون دفترچه تأمین اجتماعی از اول اسفند اعلام شد
مدیر کل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی درباره نحوه ویزیت بیمه شدگان تأمین اجتماعی از اول اسفند در مراکز درمانی توضیح داد.
به گزارش سایت طلا،شهرام غفاری مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی گفت: در سال گذشته فقط ۶۰ میلیون بار مراجعه به شعب و کارگزاری‌های این سازمان بابت امور دفترچه بوده است. این رقم، وسعت مراجعات به واحدهای اجرایی این سازمان را نشان می‌دهد.
غفاری افزود: سازمان تأمین اجتماعی تصمیم گرفت نسخه الکترونیک را اجرا کند و در حال حاضر برای مراجعه در تمامی مراکز درمانی ملکی این سازمان دفترچه درمانی نیاز نیست و فقط با ارائه کدملی به بیمه شده خدمات درمانی ارائه می‌شود.
وی افزود: ۹۸ درصد نسخ تولید شده در سازمان تأمین اجتماعی الکترونیکی است و توسط پزشکان طرف قرارداد نیز روزانه ۱۵۰ هزار نسخ الکترونیکی صادر می‌شود.
مدیر کل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه از ابتدای اسفند دفترچه درمانی تأمین اجتماعی در شعب و کارگزاری‌های این سازمان صادر نمی‌شود، گفت: از ابتدای اسفند بیمه شدگان با کدملی احراز هویت می‌شوند و خدمات را دریافت می‌کنند. بعد از این تاریخ، در صورتی که دفترچه بیمه شده دارای برگ‌های استفاده نشده بود پزشک از آنها برای ویزیت استفاده می‌کند و درصورتی که دفترچه فاقد برگه بود پزشک می‌تواند در سربرگ خود با قید کدملی بیمه شده را پذیرش کند.
غفاری تصریح کرد: با حذف دفترچه، فرایند درمان هیچ تغییری نمی‌کند. فقط دفترچه کنار گذاشته می‌شود و برای پزشکانی که از نسخه الکترونیک استفاده نمی‌کنند سربرگ آنها جایگزین دفترچه می‌شود. البته به تمامی پزشکان توصیه می‌کنیم به طرح نسخه الکترونیک بپیوندند.
 علی اکبر ربیع زاده رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تأمین اجتماعی نیز در این باره گفت: این سازمان دارای ۵۴۹ شعبه و ۳۲۰ کارگزاری است و سالانه ۹۶ میلیون بار مراجعه به این واحدها انجام می‌شود.
ربیع زاده افزود: با این حجم مراجعه، سازمان تأمین اجتماعی سرویس‌های پرمراجعه را به صورت غیرحضوری ارائه می‌کند و از ابتدای آبان سالجاری ۲۱ خدمات غیرحضوری را رونمایی کرده است.
وی با اشاره به طرح ۳۰۷۰ اظهار کرد: در این طرح ۳۰ خدمت سازمان تأمین اجتماعی غیرحضوری می‌شود تا ۷۰ میلیون بار مراجعه کاهش یابد. بیمه بیکاری، هزینه ازدواج، هزینه ترحیم، غرامت دستمزد، درخواست کفالت و بازرسی از جمله خدماتی است که به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود و نیازی به مراجعه به شعب نیست.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تأمین اجتماعی گفت: تمامی بیمه شدگان و مستمری بگیران و کارفرمایان می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه غیرحضوری این سازمان از خدمات بدون مراجعه فیزیکی و به شیوه غیرحضوری استفاده کنند.
ربیع زاده به حذف اعتبار دفاتر درمانی سازمان تأمین اجتماعی از ابتدای خرداد امسال نیز اشاره کرد و گفت: در خرداد ماه ۳ میلیون مورد استعلام استحقاق درمان غیرحضوری ثبت شده است در حالی که در ماههای اخیر این رقم به ۵ میلیون رسیده است.
وی با بیان اینکه با الکترونیکی ساختن خدمات، فعالیت کارگزاری‌های سازمان تأمین اجتماعی کاهش نمی‌یابد، تصریح کرد: سرویس‌های جدیدی توسط آنها ارائه خواهد شد.
 
 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 366 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر