دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصاباتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

با همکاری دانشگاه پیام نور ارتقای کیفی آموزش مجازی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: 1399/11/27 | 
با همکاری دانشگاه پیام نور ارتقای کیفی آموزش مجازی در دانشگاه علوم پزشکی ایران
با همکاری دانشگاه پیام نور ارتقای کیفی آموزش مجازی در دانشگاه علوم پزشکی ایران
دانشگاه های علوم پزشکی ایران و پیام نور به زودی تفاهم نامه امضا می کنند. ارتقای کیفی آموزش مجازی در دانشگاه علوم پزشکی ایران با همکاری دانشگاه پیام نور، انجام پژوهش های کاربردی مشترک و محصول محور و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به کارکنان و دانشجویان دانشگاه پیام نور مهم ترین بندهای این تفاهم نامه هستند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر رسول یاراحمدی؛ رییس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران در این باره گفت: به دلیل ساختار آموزشی از راه دور، آموزش مجازی نزدیک به دو دهه در دانشگاه پیام نور مطرح است اما این موضوع در سایر دانشگاه ها سابقه ای حداکثر چند ساله دارد و به دلیل همه گیری کرونا در یک سال اخیر مورد توجه بیشتری قرار گرفته است.
وی افزود: دانشگاه پیام نور در حوزه آموزش مجازی از زیرساختهای منحصربفرد، تکنولوژی خوب و تجربیات ویژه ای برخوردار است که در هیچ یک از دانشگاه های کشور وجود ندارد.
دکتر یاراحمدی خاطر نشان کرد: شاید این پرسش بیان شود که ما هم در دانشگاه علوم پزشکی ایران تمامی نرم افزار های آموزشی مورد نیاز را داریم اما تفاوت در اینجاست که آنها به خوبی می دانند، کدام نرم افزار برای درسهای تئوری، کدام برای درسهای عملی و کارگاه ها و کدام برای آزمون ها مناسب تر است.
وی با بیان اینکه برای توسعه آموزش مجازی، افزایش تسلط اساتید به این نرم افزار های آموزشی را نیز باید مورد توجه قرار داد، افزود: برگزاری کارگاه های آموزشی برای اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران از دیگر بندهای این تفاهم نامه است که دانشگاه پیام نور برای این منظور به ما کمک خواهد کرد.
این استاد دانشگاه در ادامه گفت: ما در دانشگاه علوم پزشکی ایران مدعی هستیم که پرچمدار دانشگاه نسل سوم در وزارت بهداشت هستیم یعنی تلاش می کنیم که نتایج تحقیقات مان را به محصول و خدمت تبدیل کرده و ثروت تولید کنیم. بنابراین همکاری ها پژوهشی شرکت های دانش بنیان این دو دانشگاه می تواند ما را به یک دانشگاه نسل سومی نزدیک تر کند.
وی اظهار کرد: وضعیت پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی ایران در سطح بالاتری نسبت به دانشگاه پیام نور قرار دارد اما واقعیت این است که آنها از نتایج پژوهشی کمتر خود نسبت به ما، محصول بیشتری تولید می کنند.
دکتر یاراحمدی در پایان گفت: بر اساس این تفاهم نامه دانشگاه علوم پزشکی ایران برای تمامی کارکنان و دانشجویان دانشگاه پیام نور پرونده سلامت تشکیل می دهد تا از خدمات بهداشتی و درمانی بهره مند شوند.
 تهیه خبر: حسین دزفولی
 
 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 289 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر