دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصاباتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

با حضور رئیس سازمان غذا و دارو کشور برگزار شد: جلسه کمیسیون ماده ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: 1399/12/28 | 
جلسه کمیسیون ماده ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی ایران
با حضور رئیس سازمان غذا و دارو کشور برگزار شد:
جلسه کمیسیون ماده ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی ایران
 آخرین جلسه کمیسیون ماده ۲۰  دانشگاه علوم پزشکی ایران در سال جاری با حضور رئیس سازمان غذا و دارو کشور برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه : جلسه جمع بندی کمیسیون ماده ۲۰  با محوریت فعالیت داروخانه های شبانه و روزی، مورخ چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹، به میزبانی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران و با حضور دکتر محمد رضا شانه ساز‌؛ رئیس سازمان غذا و دارو و دکتر سید حیدر محمدی؛  مدیر کل دارو و دکتر کوهپایه زاده و سایر اعضاء برگزار شد.
 در ابتدا دکتر فاطمه فتحی؛ معاون غذا و دارو دانشگاه گزارشی از جمع بندی جلسات کمیسیون ماده ۲۰ در سال ۹۹ ارائه کرد و افزود: حدود ۱۱۵۰ داروخانه در استان تهران  تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران است که معادل ۴۰ درصد کل داروخانه های استان را تشکیل می دهد.
وی گفت: از این تعداد حدود۱۱۶ داروخانه به صورت شبانه و روزی فعالیت دارند.
دکتر فتحی بیان کرد:داروخانه های شبانه روزی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران در شهر تهران ۲۶ درصد و در سطح شهرستانها ۳۶ درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به انجام ۳۴۱ بازرسی از داروخانه های بیمارستانی تابعه در سال ۹۹، افزود: معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران در دوران کرونا عملکرد خوبی داشته است و داروی های لازم برای کنترل کووید _۱۹ به اندازه کافی در سطح داروخانه ها توزیع شده است.
 دکتر فتحی در بخشی دیگر از بیانات خود به طراحی سامانه جدید معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران اشاره کرد و افزود: این سامانه با هدف اصلاح و بهبود فرآیندهای موجود در معاونت راه اندازی شده است.
وی گفت: این سیستم خود ارزیابی شامل بخش های مختلف (نظر سنجی مراجعین، ویژه پرسنل، کلیپ های آموزشی و معرفی معاونت غذا و دارو و... ) است که در راستای استفاده بهینه از زیر ساخت‌های فناوری ایجاد شده است.
 در ادامه دکتر محمد رضا شانه ساز‌؛ رئیس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: فعالیت داروخانه های شبانه و روزی و ارائه خدمات مستلزم حضور مسئول فنی در آن داروخانه می باشد‌؛ لذا باید تمام قوانین و استاندارد ها در داروخانه های شبانه روزی رعایت شود.
همچنین قبل از مرحله صدور پروانه، داروخانه های شبانه  روزی باید متعهد  به انجام تمام تعهدات خود بشوندو در صورت عدم رعایت بلافاصله تبدیل وضعیت به روزانه صورت پذیرد.
دکتر شانه ساز خاطر نشان کرد: خدمات باید بر اساس داروخانه های سطح یک، دو و سه تعریف و عملکرد آنها به صورت سالیانه ارزیابی شود.
وی تاکید کرد: سرویس دهی در داروخانه های شبانه و روزی حتما باید با حضور مسئول فنی انجام گیرد.
 بازرسی و نظارت دقیق، رعایت قواعد و اصول داروخانه های شبانه و روزی، جلوگیری از توزیع داروهای قاچاق و تاریخ مصرف گذشته و بازنگری آیین نامه داروخانه ها از دیگر موارد مطرح شده توسط رئیس سازمان غذا و دارو در این نشست بود.
 در پایان با اهدای لوح از زحمات اعضای کمیسیون ماده ۲۰ معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران تقدیر شد.
 
پایان خبر:
ره نورد


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 583 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر