دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصاباتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

در دیدارهای نوروزی با چهار عضو هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی ایران تاکید شد کارنامه موفق دانشگاه ایران در سال ۱۳۹۹/ حمایت از برنامه های ۱۴۰۰

 | تاریخ ارسال: 1400/1/13 | 
کارنامه موفق دانشگاه ایران در سال ۱۳۹۹/ حمایت از برنامه های ۱۴۰۰
در دیدارهای نوروزی با چهار عضو هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی ایران تاکید شد
کارنامه موفق دانشگاه ایران در سال ۱۳۹۹/ حمایت از برنامه های ۱۴۰۰
رییس سازمان انرژی اتمی کشور، معاون علمی و فناوری رییس جمهور، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام و استاندار تهران بر حمایت همه جانبه خود از حرکت دانشگاه علوم پزشکی ایران در مسیر تحقق اهداف یک دانشگاه نسل نو مبتنی بر پاسخگویی اجتماعی تاکید کردند.
به گزارش روابط عمومی، دکتر جلیل کوهپایه زاده در شلوغی بازدید های نوروزی از مراکز ارائه دهنده خدمات درمانی و بهداشتی در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰  با چهار عضو هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی ایران دیدار کرد.
دکتر علی اکبر صالحی؛ رییس سازمان انرژی اتمی کشور، دکتر سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری رییس جمهور، دکتر محمد مخبر؛ رئیس ستاد اجرایی فرمان امام و دکتر انوشیروان محسنی بندپی؛ استاندار تهران در دیدار های نوروزی سال جدید، کارنامه دانشگاه علوم پزشکی ایران در سال سخت کرونایی ۱۳۹۹ را موفق ارزیابی و حمایت همه جانبه خود از حرکت این دانشگاه در مسیر تحقق اهداف یک دانشگاه نسل نو مبتنی بر پاسخگویی اجتماعی اعلام کردند.
تغییر نگاه سنتی به آموزش در علوم پزشکی به عنوان یک ضرورت از سوی دکتر صالحی مطرح شد. به باور این عضو هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی ایران توسعه رشته های بین رشته ای یک رویکرد موفق در دنیا است که در کشور ما هم باید پیگیری شود.
رییس سازمان انرژی اتمی گفت: ما نیازمند تفکر به گونه ای دیگر در دانشگاه ها هستیم و در این مسیر شجاعانه باید ریسک منطقی نوآوری ها را پذیرفت.
وی ضمن تقدیر از کارهای انجام شده در سالهای اخیر، چشم انداز دانشگاه علوم پزشکی ایران را روشن ارزیابی کرد و افزود: حرکت به سوی اهداف مشخص از نکات مثبت این دانشگاه بوده که با تلاش های دلسوزانه مدیران ارشد آن محقق شده است.
دکتر سورنا ستاری نیز سرعت حرکت دانشگاه علوم پزشکی ایران در مسیر توسعه زیست بوم فناوری را مطلوب توصیف کرد.
در دیدار با معاون علمی و فناوری رییس جمهور گزارشی از فعالیتهای انجام شده در زیست بوم فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران از جمله آماده سازی زیرساخت های فناورانه ارائه و مقرر شد در سه ماه ابتدایی سال جدید سایت فناورانه دانشگاه علوم پزشکی ایران (فب لب) به بهره برداری برسد.
دکتر جلیل کوهپایه زاده؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در این دیدار اظهار کرد: نگاه ما در دانشگاه علوم پزشکی ایران همانطور که از اسم آن برمی آید، یک نگاه ملی است و همکاری با موسسه واکسن و سرم سازی رازی به منظور تولید واکسن کرونا از مصادیق این نگاه است.
فعال سازی مرکز شرکتهای دانش بنیان و مرکز کسب و کار در محل خوابگاه شقایق واقع در خیابان مطهری و همچنین پارک فناوری در مشکین دشت از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست نوروزی بود.
به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران پارک فناوری مشکین دشت در حدود دو هزار متر بنا، آماده بهره برداری برای شرکتهای دانش بنیان و استارت آپی به صورت کارگاه های تولیدی است و همچنین فضایی در مساحتی حدود دو هکتار در کنار آن آماده مشارکت برای بخش های دیگر فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران خواهد بود.
دکتر کوهپایه زاده همچنین از برگزاری اولین جلسه هیات امنای پارک فناوری مشکین دشت در دو هفته آینده با مدیریت دکتر ستاری خبر داد و افزود: در این جلسه تکالیف مشخص دانشگاهی برای توسعه پارک با کمک استانداری و فرمانداری و معاونت فناوری ریاست جمهوری مشخص خواهد شد.
ارائه گزارش کمک خیرین به ویژه کمک ده میلیاردی موسسه محب پارس به پروژه طب بازساختی در این نشست مورد توجه دکتر ستاری قرار گرفت و ایشان هم تاکید کرد که معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری هم در این زمینه مثل گذشته کمک ها را ادامه خواهد داد.
دکتر محمد مخبر؛ رئیس ستاد اجرایی فرمان امام و دیگر عضو هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز حرکت این دانشگاه در مسیر تحقق اهداف دانشگاههای نسل نو را مطلوب ارزیابی و اعلام کرد: ستاد اجرایی فرمان امام آمادگی کامل برای تدوام حمایت از فعالیتهای فناورانه دانشگاه علوم پزشکی ایران را دارد.
توسعه پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین مراکز رشد و شتاب دهنده از موضوعات مطرح شده در این نشست بود و رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ضمن حمایت از تشکیل هیات امنا پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران، بر استفاده از الگوهای موفق بین‌المللی و مشاورین زبده در این زمینه تاکید کرد.
دکتر انوشیروان محسنی بندپی؛ استاندار تهران نیز در این دیدار ها اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران بر اساس برنامه ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌ها در ابعاد مختلف پیشرفت های بسیار مطلوبی داشته است.
این عضور هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه در حال حاضر همه گیری کووید ۱۹ یکی از مهمترین مسائل روز دنیا و کشور ما هم است، گفت: با توجه به پیچیدگی هایی که استان تهران و به ویژه جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران در غرب این استان وجود دارد، الحمدالله شرایطی فراهم شده که در مدیریت بحران کرونا توفیقات خوبی تا به امروز حاصل شود و در این مدت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در دانشگاه علوم پزشکی ایران به خوبی انجام شده است.
دکتر جلیل کوهپایه زاده از «راه اندازی و توسعه نظام ارجاع» و «کاهش میزان بستری و حرکت به سمت ارائه خدمات به صورت سرپایی» به عنوان راهبردهای مهم دانشگاه علوم پزشکی ایران در حوزه بهداشت و درمان یاد کرد و افزود: تحقق این راهبردها ضمن کاهش هزینه های درمان، موجب می شود که خطرات کمتری سلامتی بیماران را تهدید کند.
پایان خبر
 حسین دزفولی


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 252 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر