دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصاباتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

به مناسبت آغاز سال 1400 دیدار وبیناری رییس دانشگاه ایران با همکاران برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1400/1/16 | 
دیدار وبیناری رییس دانشگاه ایران با همکاران برگزار شد
به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۰
دیدار وبیناری رییس دانشگاه ایران با همکاران برگزار شد
رییس و اعضاء هیئت رییسه، معاونان، مدیران، دانشگاه علوم پزشکی ایران سنت دید و بازدید نوروزی را با مدیران و کارکنان با توجه به شرایط همه گیری کرونا به صورت وبیناری انجام دادند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، رییس و اعضاء هیئت رییسه، معاونان، مدیران، دانشگاه علوم پزشکی ایران بعد از پایان تعطیلات نوروزی و آغاز سال کاری جدید یکشنبه ۱۵ فروردین با مدیران و کارکنان دانشگاه به صورت وبیناری دیدار و سنت دید و بازدید نوروزی را به جا آوردند.
در این دیدار دکتر جلیل کوهپایه زاده؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن تبریک سال جدید اعیاد شعبانیه به همه همکاران و دانشگاهیان گفت: خدا را شاکر هستیم که مجددا این فرصت را نصیب ما کرد تا با همت فراوان و خرد جمعی و با تلاشهای شبانه روزی باز هم بتوانیم وظایف خود در بخش های مختلف مثمر ثمر باشیم. بخصوص در سالی که با سختیهای زیادی آغاز شد و این سختیها برای همه دنیا و البته به نوبه خود برای ما هم در اشکال مختلف وجود داشت.
 وی یادآور شد: با تمام محدودیتهایی که بخصوص در زمینه اقتصادی وجود داشت و بخاطر رهبری به طور منسجم که در مدیریت کل کشور بود. توانستیم اقدامات خیلی خوبی را برای سلامت مردم رقم بزنیم البته از سویی کاستیهایی هم داشتیم و داریم و امیدواریم در سال ۱۴۰۰ با یک پشتکار و همت بیشتر  و انرژی مثبت، تفکر متفاوت و با تجربیات اندوخته شده در ماه های گذشته درباره مدیریت بیماری کووید نوزده بتوانیم این مسیر را به شکل بهتری با همکاری همه دانشگاهیان به پیش ببریم.
دکتر جلیل کوهپایه زاده گفت: با توجه به افزایش موارد کووید۱۹ در کشور افزود: ما هم به عنوان متولیان سلامت باید توجه بیشتر و روز افزون تری به مسائل بهداشتی در همه زمینه ها داشته باشیم و در این خصوص با توجه به نامه استانداری به ادارات، تمامی دیدارهای حضوری یا مراسم حضوری در سازمانها و ادارات ممنوع است.
وی در این خصوص تأکید کرد: امیدواریم با تلاش هایی که وجود دارد هر چه زودتر بتوانیم واکسن را برای پیشگیری چه به لحاظ تولید و چه به لحاظ واردات به پیش ببریم و ایمنی جمعیتی ما هر چه زودتر به سطحی برسد که مشکلات کرونا را کمرنگ تر کند.
دکتر جلیل کوهپایه زاده در بخش دیگری از سخنان خود افزود: دانشگاه علوم پزشکی ایران در سال ۱۳۹۹ دستاوردهای متفاوتی در زمینه های مختلف داشت. تلاش‌ها و زحمات همکاران ما در معاونتها، شبکه ها، بیمارستان ها، دانشکده ها در بخشهای مختلف در مدیریت‌های متفاوت با جمعیت بیش از ۱۴ هزار نفر پرسنل ما جنگیدند و تلاش کردند و غیر از امور رایج و روزانه خودشان توانستند در بخش های علمی، فناوری، درمان، بهداشت، غذا و دارو و توسعه ای و حتی اقدامات خوبی را در جذب خیرین و همچنین در بخش های پدافندی در بخش‌های IT به دستاوردهای خوبی برسند. بطوری که می توان گفت ما دچار روزمرگی کمتری شدیم و هر ساختاری که بتواند اثرات مشکلات روزمره را در شرح وظایف خودش کمرنگ کند طبیعتاً این امکان را پیدا می کند که به نوآوری و خلاقیت و همچنین فرصت‌های بهتری بیندیشند نه ساختاری صرفا اداری و سازمانی.
 وی در این خصوص تأکید کرد امسال با فرمایشات مقام معظم رهبری با نکته‌ای آغاز شد و ما هم بسان گذشته برنامه‌هایی را برای کاهش بروکراسی حاکم که به عبارتی مانع تولید محصول انجام بشود را در دستور کار خود قرار دادیم و در زمینه تولید هم باید پشتیبانی‌های لازم انجام بشود و البته موانع را به اشکال مختلف برداریم و این موضوع در سال جاری باید در سرلوحه تمام برنامه‌های عملیاتی ما قرار دارد.
وی در ادامه افزود: در سال گذشته بالغ بر ۲۰ درصد از همکاران ما در بخش درمان به کووید ۱۹ مبتلا شدند و از دانشگاه  ۶ نفر و با احتساب کل مجموعه ما بیش از ۶ نفر به فیض شهادت رسیدند از جمله اساتیدی مانند دکتر حسنی که یاد و نام شان همیشه در بین ما است و همه این افراد الگوهای رفتاری و اخلاقی برای ما خواهند بود همچنین همکاران دیگر بخش‌های اورژانس، اتاق‌عمل و نیروهای زحمتکش خدمات به این ویروس مبتلا شدند و متاسفانه جان خود را از دست دادند و تعداد زیادی از همکاران تا پای شهادت رفتند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما با یک خرد جمعی با  نگاه متفاوت نسبت به گذشته در آغاز قرن جدید به سمت دانشگاه‌های نسل نو قدم بر می داریم و حرکت می کنیم البته با برنامه ریزی و هدف گذاری در این مسیر تلاش هایمان را در این باره دوچندان خواهیم کرد.
دکتر کوهپایه زاده در پایان با اشاره به تمام فعالیت ها و پیشرفتهایی در تمام قسمتهای دانشگاه در بخش های مختلف در همه جوانب صورت گرفته گفت: با همکاری همه مجموعه خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی ایران در سال جدید به سمت اهداف مورد نظر و از پیش تعیین شده حرکت خواهیم کرد و در این مسیر با برنامه ریزی های صورت گرفته در واحد ها و بخش های مربوطه هر چه بیشتر و موفق تر به پیش خواهیم رفت.
در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمود عیسوی؛ مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری سال نو را به همه همکاران به خصوص همه تلاشگران عرصه سلامت که در بخش های مختلف درمانی مشغول فعالیت هستند، تبریک گفت.
وی با اشاره به همه محدودیتهایی که برای کشور در تمام زمینه ها وجود داشته و دارد تأکید کرد:  می توان اکنون اینطور گفت که با توجه به فشارهای همه جانبه ابرقدرتها که ما در مسیر درستی در حال حرکت هستیم و همه این موفقیت ها بخاطر تلاش و زحمات عزیزانی است که در جای جای این کشور از جمله دانشگاه علوم پزشکی ایران به نوبه خود در حال تلاش و خدمت هستند.
وی ادامه داد: توجه به تلاش شما عزیزان بخصوص کادر درمان و نحوه مواجهه با بیماری کرونا این نکته کاملا مشخص شد که نه تنها جامعه ما جامعه ای پویا و زنده است بلکه در مسیر رشد و سازندگی قرار دارد و این بدین معنا است که هر چه هجوم دشمن قوی تر باشد یعنی که ما قوی تر عمل کرده ایم و در مسیر درست قرار داریم.
وی گفت: چه بسا سال ۱۴۰۰ از سال قبل مشکلات ما بیشتر باشد ولی ما باید با تجربه از گذشته و با برنامه ریزی قوی تر به جلو برویم و دانشگاه علوم پزشکی ایران و کادر درمان خدوم و زحمت کش آن هم در حد و اندازه وخودش می تواند به این امر کمک کند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در پایان گفت: رمز جاودانه ماندن مردم ایران در این است که در بدترین شرایط و مصائب و مشکلات توانسته از پس مشکلات سربلند بیرون بیاید.
در ادامه این جلسه دکتر رسولیان؛ مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان به ایراد سخنرانی پرداخت. وی در سخنان خود ضمن تبریک سال نو و آرزوی سال خوب و خوش برای همه همکاران دانشگاه گفت: بی‌تردید سال نو همراه با یک تحولی است و در واقع همان حول حالنا الی احسن الحال است یعنی هر چیزی در حال نو شدن متحول شدن است و یقیناً این تحولات و رفتن ها از رفتن ها و آمدن ها است که به وجود می آید و نو شدن ها پدید می آید وقتی که ما به دنبال تحول و  ایجاد تغییر هستیم، تغییر پایه تحول است از تغییر آدم ها گرفته تا تغییر جایگاه ها و ...
مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان در ادامه افزود: آدمی در هر شرایطی به امید زنده است و اگر امید از بین برود در واقع افسردگی و نیستی و نابودی جایگزین می شود و بی شک امید به تغییر نکته مهمی به شمار می‌رود و در این صورت است که با وجود انواع فشارها از فشارهای اقتصادی گرفته تا بقیه موارد این امید به تغییر وجود باید داشته باشد و ما در صورتی می توانیم به طور عملی موفق عمل کنیم که امید به این تغییر و تحول را در جامعه ایجاد کنیم. نا امیدی جامعه را راکد و خمود خواهد کرد و قطعاً ما امید زیادی به تغییر و تحول داریم.
وی با اشاره به ارائه برنامه های زیاد و جذاب و متنوعی که دکتر کوهپایه زاده در سخنان خود عنوان کرده بودند، گفت: همه این برنامه‌ها را باید ما به عنوان نیروهای این دانشگاه اجرا کنیم و در این مسیر بها دادن به خودمان و داشتن امید در اجرای موفق این سیاست ها بسیار کمک کننده است.
خانم دکتر رسولیان در پایان با اشاره به اینکه باید به حال درونی خودمان و امید داشتن به آینده امید زیادی داشته باشیم، خاطر نشان ساخت: خودمان را همسو با اهداف دانشگاه همراه کنیم و باید از روزمرگی فاصله بگیریم و تأکید کرد که با نیروهای فعال و علاقه‌مند که همچنان در دانشگاه پای کار هستند، می توانیم در این مسیر حرکت کنیم و علاوه بر این پیشرفتها در همه امور امید را برای نسل جوان ایجاد کنیم تا تخیل، تجلی و تجسم مثیت به آینده و زندگی بهتر را داشته باشند.
لازم به ذکر است که در این دیدار هر کدام معاونتها، مدیران عامل بیمارستانها و مدیران دانشگاه ضمن تبریک سال نو علاوه بر ذکر فعالیت ها انجام شده در سال گذشته، برنامه های خود را در سال جدید با توجه به حوزه های کاری، وظایف محوله، سیاست ها، اهداف از پیش تعیین شده و محورهای تعیین شده از سوی دانشگاه را به خصوص شرایط خطیری که با وجود بیماری کرونا وجود دارد، برشمردند.
عکس و خبر: ابراهیم همتی


 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 396 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر