دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصابات
  • معرفی گروههای آموزشی دانشگاهدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت‌وگو با ایلنا: واکسیناسیون عمومی تا پایان امسال/ تزریق واکسن به ۳۵ تا ۴۰ درصد کادر درمان/ واکسن‌های خریداری شده به موقع دریافت شود

 | تاریخ ارسال: 1400/1/25 | 
واکسیناسیون عمومی تا پایان امسال/ تزریق واکسن به ۳۵ تا ۴۰ درصد کادر درمان/ واکسن‌های خریداری شده به موقع دریافت شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت‌وگو با ایلنا:
واکسیناسیون عمومی تا پایان امسال/ تزریق واکسن به ۳۵ تا ۴۰ درصد کادر درمان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: تا پایان امسال تزریق واکسیناسیون عمومی انجام می‌شود و توان شرکت‌ها به گونه‌ای است که امسال برای کل کشور واکسن تولید کنند.
دکتر جلیل کوهپایه‌زاده؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به میزان ورودی و شرایط مراجعان بیمارستان‌های زیرمجموعه این دانشگاه بیان کرد: وضعیت مراجعه به بیمارستان ما در حال حاضر افزایشی است، نسبت به روزهای قبل ما افزایش ورودی به بیمارستان‌ها داشتیم که متاسفانه این افزایش ورودی همراه با کاهش خروج از بیمارستان‌ها است.
فاصله بین ورودی‌ها و خروجی‌ها زیاد است
 وی ادامه داد: در واقع تعداد تخت‌های بیشتری در حال اشغال شدن هستند، به طوری که در یک روز اخیر ۱۲۰۰ مراجعه کننده داشتیم که همین باعث شده تا تعداد بستری‌ها بالا برود، البته ترخیص هم بیشتر می‌شود، اما بین تعداد ورود‌ی‌ها و خروجی‌ها فاصله زیاد است، یعنی ورودی نسبت به خروجی بیشتر است.
 کوهپایه زاده افزود: علیرغم اینکه مراکز جامع سلامت را گسترش دادیم، تعداد پزشکان، ویزیت‌ها، ساعت کاری و نیروی انسانی را بیشتر کردیم، اما اینها واقعا کفاف نمی‌دهد و مردم عزیز باید بیشتر از گذشته رعایت کنند و از هر تجمعی حتی ضروری، تا حد امکان دوری کنند.
 وی در پاسخ به سوالی درباره نیاز به نقاهتگاه برای بیماران کرونایی، افزود: به هر حال، ما برای نقاهتگاه فضا زیاد داریم، اما تا الان به آن نیاز پیدا نشده است، اگر نیاز پیدا کنیم حتما از آن استفاده می‌کنیم.
 ۳۵ الی ۴۰ درصد از کادر درمان واکسن دریافت کردند
 کوهپایه زاده در رابطه با احتمال رسیدن فوتی‌ها به ۶۰۰ نفر، بیان کرد: در رابطه با تعداد فوتی‌ها نمی‌توان پیش‌بینی کرد که چقدر افزایش خواهیم داشت، امیدواریم که تعداد فوتی‌ها به ۶۰۰ نفر نرسد، اما اگر تعداد بستری و بیماران بخش ویژه افزایش پیدا کند، طبیعتا مرگ‌های کرونایی هم رو به افزایش می‌رود، اما امیدواریم بیش از این افزایش پیدا نکند.
 وی با اشاره به واکسیناسیون کادر درمان گفت: واکسیناسیون کادر درمان در حال انجام است و الان نزدیک به ۳۵ الی ۴۰ درصد کادر درمان واکسن دریافت کردند و امیدواریم در یک ماه آینده، یعنی تا آخر بهار، تمام کادر درمان واکسن دریافت کنند و اگر بتوانند آن خریدهایی که کشور انجام داده را به موقع دریافت کنند، به دانشگاه‌های علوم پزشکی هم به موقع تحویل داده می‌شود.
توان شرکت‌های ایرانی برای تولید واکسن برای تمام کشور
 کوهپایه زاده در مورد آخرین اخبار واکسن کرونا در کشور بیان کرد: فعلا همان ۸۵۰ هزار دوز واکسن به کشور وارد شده و باقی آن چیزی که سفارش دادیم در راه است تا بخش بعدی نیز به کشور برسد و هر چه خریدها زودتر انجام شود و واکسن‌های پیش‌بینی‌ شده به کشور برسد ما هم تزریق واکسن را در بخش دانشگاهی با سرعت بیشتر پیش می‌بریم تا جمعیت بیشتری واکسینه شوند.
 رئیس دانشگاه ایران با اشاره به ادعاهایی مبنی بر تکمیل واکسیناسیون ایران در طی ده سال، افزود: ماجرا به این شکل نیست و اینها بیشتر حواشی است که درست می‌کنند و امیدوارم واکسن ایرانی، همین امسال به ثمر برسد و مطمئنا تا پایان سال به مقدار لازم واکسن ایرانی در اختیار مردم می‌گذاریم.
 وی در پایان گفت: مطمئنا تا پایان سال ۱۴۰۰ شرکت‌های ما از اشکال مختلف، از این واکسن به تعداد زیاد تولید خواهند کرد و من فکر می کنم تا پایان امسال تزریق واکسیناسیون عمومی انجام می شود و توان شرکت‌ها به گونه‌ایی است که امسال برای کل کشور واکسن تولید کنند.
پایان خبر


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 620 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر