دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصابات
  • معرفی گروههای آموزشی دانشگاهدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

تقدیر فرمانده انتظامی تهران بزرگ از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی

 | تاریخ ارسال: 1400/2/7 | 
تقدیر فرمانده انتظامی تهران بزرگ از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی

تقدیر فرمانده انتظامی تهران بزرگ از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی

فرمانده انتظامی تهران بزرگ همزمان با هفته سلامت از روسای سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران تقدیر و تشکر کرد.
سردار سرتیپ پاسدار رحیمی با حضور در ستاد فرماندهی مدیریت کرونا تهران بزرگ در دانشگاه علوم پزشکی از تلاش‌های کادر درمان در یکسال و چند ماه گذشته برای مقابله با کرونا تقدیر کرد.
وی افزود: امروز که ۱۴ ماه از شیوع این ویروس در ایران اسلامی گذشته است با وجود تحریم‌های ظالمانه به برکت تلاش‌های زحمتکشان عرصه سلامت سربلند و موفق بیرون آمده ایم و این جز با مدیریت و درایت عزیزان کادر درمان امکان پذیر نبود.
سردار رحیمی با اشاره به حدیث نبوی درباره دو نعمت امنیت و سلامت گفت: این دو در جامعه باعث آرامش روح و روان و زندگی مردم می‌شود و هر گاه هر یک از این دو دچار نقیصه شود بی شک روان و سلامت جامعه نیز با مشکل مواجه می‌شود.
وی با بیان اینکه اگر روزی رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس در مقابل دشمنان با ایثارگری و مقاومت پیروز شدند امروز نیز کادر درمان با ایثار و فداکاری جان خود ثابت کرد که از همان جنس رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس هستند، افزود: هجمه بیماری در این مدت به ویژه در خیز چهارم بسیار سنگین بوده و هست و بودن بر بالین بیماران در این شرایط واقعا طاقت فرسا و نیازمند عزمی ایثارگرانه است.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: در این مدت شاهد جلوه‌های بی نظیر ایثارگری، انسانیت و شرافت کادر درمان در عرصه‌های مختلف مقابله با کرونا بوده ایم که قابل تقدیر است.
سردار رحیمی افزود: وقتی سلامت در جامعه نباشد امنیت روانی مردم نیز بهم می‌خورد و ما در این مدت شاهد بودیم که ارزش کار بخش سلامت بیش از پیش برای ما نمایان شد.
وی ایجاد همدلی، اخوت و هماهنگی بین بخش سلامت و سایر بخش‌ها از جمله بخش امنیتی، انتظامی در بحث مقابله با کرونا را از صحنه‌های به یادماندنی در این مدت برشمرد.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه نیروی انتظامی از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا با تمام توان به میدان آمد و علاوه بر کشف و ضبط مقادیر زیادی از لوازم پزشکی و بهداشتی در عرصه ایجاد امنیت در محدودیت‌های کرونایی نیز وارد شد.
سردار رحیمی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه با همدلی و اخوت بیشتر بین بخش‌های انتظامی و سلامت شاهد غلبه بر ویروس کرونا باشیم، افزود: به همه همکاران انتظامی خودم توصیه می‌کنم که همچون گذشته در اعمال قانون و مباحث مربوط به محدودیت‌ها و کرونا حضور جدی داشته باشند و از نظر ما هنوز چیزی عوض نشده است.
فرمانده ستاد مدیریت مقابله با کرونای تهران بزرگ نیز با ابراز خرسندی از حضور سردار رحیمی در ستاد کرونا، گفت: ما هم اکنون در حال تجربه خیز چهارم هستیم که بسیار سهمگین‌تر و سخت‌تر از امواج قبلی بوده است و پیش بینی می‌شود این شرایط حداقل تا دو هفته دیگر وجود داشته باشد.
دکتر علیرضا زالی با تشکر از فرمانده انتظامی تهران در همکاری فعال با ستاد کرونا افزود: همواره معتقدم که پیوستگی عمیق در بحث رعایت‌ها با کاهش بیماری وجود دارد و در این میان نیروی انتظامی و در راس آن فرماندهی آن در تهران جایگاه غیرقابل انکاری دارد.
وی ابراز امیدواری کرد: با همکاری سایر بخش‌ها در آینده شاهد مهار بیماری باشیم.
در این جلسه نیز همچنین دکتر جلیل کوهپایه‌ زاده؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران و دکتر عباسعلی کریمی؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در سخنانی با مثبت خواندن فعالیت‌های نیروی انتظامی تهران در کمک به بخش سلامت برای مهار ویروس حضور جدی این نیرو را تا انتهای مهار کرونا خواستار شدند.
در پایان این جلسه سردار رحیمی با ارایه لوح تقدیر از آقای دکتر زالی، دکتر کریمی و دکتر کوهپایه‌ای و چند تن از همکاران دیگر حوزه سلامت به پاس تلاش‌های بی شائبه و خستگی ناپذیرشان در ۱۴ ماه گذشته در سنگر مقابله با کرونا تقدیر کرد.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1618 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر