دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصابات
  • معرفی گروههای آموزشی دانشگاهدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

افتتاح کلینیک های تنفسی و واکسیناسیون کرونا در منطقه یافت آباد تهران

 | تاریخ ارسال: 1400/2/16 | 
افتتاح کلینیک های تنفسی و واکسیناسیون کرونا در منطقه یافت آباد تهران
 
افتتاح کلینیک تنفسی و واکسیناسیون کرونا در منطقه یافت آباد تهران
 کلینیک های تنفسی و واکسیناسیون کرونا در منطقه ۱۸ تهران، در قالب گام پنجم طرح محله محور شهید سلیمانی افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر علیرضا زالی؛ فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران  در آیین افتتاح کلینیک های تنفسی و واکسیناسیون کرونا در قالب گام پنجم طرح محله محور شهید سلیمانی که صبح روز چهارشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۴۰۰  در منطقه ۱۸ تهران، جنب بیمارستان شهدای یافت آباد، برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون در سایه این طرح محله محور بهداشتی، اقدامات خلاقانه و مبتکرانه ای کلید خورده و امروز نیز شاهد افتتاح رسمی یکی از همین مدل های نوآورانه هستیم. امیدواریم سایر مناطق پایتخت از این برنامه ریزی و تمهیدات خردمندانه الگوبرداری کنند.
وی با اشاره به توفیقاتی که در طرح مراقبتی، حمایتی و نظارتی شهید سلیمانی کسب شده است، افزود: گام چهارم بسیج ملی مقابله با کرونا، در آبان ماه سال گذشته به نام سردار سلیمانی مزین شد و با همدل و هم قسم شدن نیروهای بسیجی و کادر بهداشت و درمان، طرح به صورت اجرا شد. در جریان موفقیت گام چهارم، گام پنجم این طرح نیز کلید خورد و منطقه ۱۸، پیشروترین منطقه در تحقق برنامه های عملیاتی این طرح محسوب می شود.
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، راه اندازی کلینیک های تنفسی و واکسیناسیون کرونا در یک مجموعه که تحت عنوان دهکده سلامت نیز مطرح می شود را تلفیق دو بال بهداشت و درمان دانست و تصریح کرد: در روزهای آتی با توجه به افزایش سرعت واکسیناسیون، نیاز به فضاهای وسیع حس می شود و این فضا برای این منظور در منطقه یافت آباد تهران به خوبی فراهم شده است.
وی با بیان اینکه همکاری شهرداری و اداره تربیت بدنی منطقه نیز در این مجموعه ستودنی است، افزود: برای انجام هرچه مطلوب تر واکسیناسیون در فضایی مناسب، همکاری اداره آموزش و پرورش، اداره تربیت بدنی و شهرداری ضروری است و خوشبختانه شهرداری تهران نیز آمادگی خود را در این خصوص اعلام کرده است.
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، ادامه داد: در گام پنجم طرح شهید سلیمانی، علاوه بر مراقبت، حمایت و نظارت که محوریت گام چهارم این طرح محسوب می شد، واکسیناسیون نیز مورد اهمیت قرار می گیرد. همچنین در گام پنجم مراقبت های بهداشتی در منزل و ایزولاسیون نیز با شدت بیشتری انجام می شود.
دکتر زالی، در پایان منطقه ۱۸ را از متراکم ترین و پرجمعیت ترین مناطق پایتخت دانست و ضمن تقدیر از تلاش های بی وقفه کادر بیمارستان شهدای یافت آباد برای مقابله با بحران کرونا در این منطقه، عنوان کرد: این بیمارستان یکی از مراکزی بود که از همان روزهای آغازین با سختکوشی، علی رغم تمام مشکلات زیرساختی، بودجه ای و نیروی انسانی، وارد مدار ارایه خدمات شد و کماکان یکی از کانون های فعال و پویای مقابله با کرونا در این منطقه است.
 دکتر جلیل کوهپایه زاده؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز گفت: بخش اول این مرکز برای واکسیناسیون عمومی افراد و در حال حاضر برای افراد بالای ۸۰ سال آماده شده که با رعایت پروتکل های بهداشتی و نوبت دهی، شهروندان این منطقه از تهران را تحت پوشش قرار می دهد.
وی با بیان اینکه بخش دوم این مرکز  به درمان های سرپایی بیماران تنفسی یا همان درمان های تزریقی اختصاص داده شده، افزود: این تلفیق بهداشتی و درمانی ترکیب ارزشمندی است که ما امیدواریم، بتوانیم در بخش‌های مختلف استان تهران نیز مراکز مشابه را با مشارکت های بین بخشی و همکاری مردم ایجاد کنیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطر نشان کرد: بالغ بر ۲۰ میلیون تزریق واکسن در ماه های پیش رو برای عموم و در سطح استان تهران انجام خواهد شد، بنابراین راه اندازی این مراکز کمک می کند تا واکسیناسیون به موقع و  سریع انجام شود.
برپایی دهکده سلامت برای تمام مناطق پایتخت قابلیت الگوبرداری دارد
سردار سیدمحمود حسینی، جانشین قرارگاه پدافند زیستی سپاه تهران بزرگ نیز در این مراسم، رزمایش افتتاح کلینیک های تنفسی و واکسیناسیون در قالب گام پنجم طرح شهید سلیمانی را نشانگر عزم راسخ  و هم افزایی همه جانبه نیروهای دلسوز و یکدل بسیجی و کادر بهداشت و درمان دانست و گفت: این نیروها هم قسم برای خدمت رسانی به مردم تلاش می کنند.
سردار حسینی اظهار کرد: برپایی کلینیک های تنفسی و واکسیناسیون در قالب دهکده سلامت، با همکاری شهرداری و اداره تربیت بدنی منطقه ۱۸ تهران، با محوریت پیشگیری و درمان، برای تمام مناطق پایتخت قابلیت الگوبرداری دارد.
وی با اشاره به فداکاری های پرسنل زحمتکش بهداشت و درمان از ابتدای شیوع بیماری در کشور، تصریح کرد: از همان روزهای نخست شاهد بودیم مردم نیز این مدافعان سلامت را تنها نگذاشتند و طرح شهید سلیمانی نیز نماد بارز همراهی نیروهای بسیجی با کادر درمان است که از پاییز سال گذشته کلید خورد، چراکه در بحران آبان ماه نیاز به تدابیر پیشگیرانه به موازات اقدامات درمانی حس شد.
سردار حسینی ضمن تاکید بر ضرورت همکاری سه دانشگاه علوم پزشکی استان تهران، برای تحقق اهداف گام پنجم طرح شهید سلیمانی، عنوان کرد: همانگونه که در گام چهارم، با تلاش این سه دانشگاه متولی نتیجه مطلوبی حاصل شد، در این گام نیز امیدواریم با همراهی نیروهای بهداشتی و بسیجی، فرجام کار با سربلندی همراه باشد.
سرهنگ دوم پاسدار علی اصغر صفری فرمانده بسیج ناحیه مسلم بن عقیل، نیز در این مراسم با اشاره به آغاز گام پنجم طرح شهید سلیمانی، همزمان با آغاز پیک چهارم بیماری، از همکاری دکتر نژاد جواد؛ رییس بیمارستان شهدای یافت آباد برای راه اندازی کلینیک های تنفسی و واکسیناسیون در قالب دهکده سلامت، تقدیر کرد و گفت: این رزمایش که به همت نیروهای بسیجی ناحیه مسلم بن عقیل آغاز شد، در استان تهران قابل تعمیم است و بی شک این اقدامات نقطه امیدی برای مردم خواهد بود تا اطمینان داشته باشند کادر بهداشت و درمان و بسیج همواره در کنارشان حضور دارند و به خدمت رسانی مشغول هستند.
پایان خبرCAPTCHA
دفعات مشاهده: 1102 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر