دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصابات
  • معرفی گروههای آموزشی دانشگاهدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی ایران: مالیات کسر شده از اعضای هیات علمی در صورت حل مشکل بازپرداخت می شود

 | تاریخ ارسال: 1400/3/19 | 
مالیات کسر شده از اعضای هیات علمی در صورت حل مشکل بازپرداخت می شود
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی ایران:
مالیات کسر شده از اعضای هیات علمی در صورت حل مشکل بازپرداخت می شود
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی ایران از مذاکره برای اصلاح نحوه کسر مالیات اعضای هیات علمی خبر داد و گفت: اگر بتوانیم مشکل را حل کنیم آنجه که به عنوان مالیات کسر شده در ادامه سال بازپرداخت می شود.
دکتر محمودرضا محقق دولت آبادی؛ معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفتگو با روابط عمومی اظهار کرد: قانون بودجه سال ۱۴۰۰ در کنار برخی تسهیلات، در مقایسه با سنوات قبل محدودیت هایی برای دستگاه های دولتی ایجاد کرده و دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز موظف به اجرای قانون است.
وی با بیان اینکه شاهد برداشت های متفاوتی از فانون بودجه هستیم، افزود: تعبیر و تفسیرهای متفاوت از برخی بندهای قانون بودجه امسال در دانشگاه های علوم پزشکی، وزارت بهداشت و سایر سازمان های مرتبط موجب شده تا صدور احکام شغلی کارکنان با چالش هایی همراه باشد.
دکتر محقق گفت: در بخش صدور احکام نسبت به سالهای گذشته دو تغییر داشتیم؛ اول اینکه حداکثر افزایش حقوق را ۲۵ میلیون ریال در ماه در نظر گرفتند و دوم اینکه بر اساس قانون جدید، حقوق فرد نمی تواند، از پانزده برابر حداقل حقوق بیشتر باشد.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی ایران یادآوری کرد: رعایت این سقف پرداختی شامل همه کارکنان بوده ولی این عدد در دانشگاه ها معمولا شامل اعضای هیات علمی می شود.
وی با بیان اینکه چالش دیگر در مورد اعضای هیات علمی نحوه کسر مالیات است، افزود: در بخشنامه سازمان مالیاتی کشور تاکید شده از حقوق اعضای رسمی هیات علمی فقط ده درصد کسر می شود ولی در مورد سایر انواع استخدام های هیات علمی ما موظف هستیم بر اساس چارچوبهای پلکانی، مالیات را کسر کنیم.
دکتر محقق اظهار کرد: از نظر ما و سایر دانشگاه ها این روال غیر منطقی است بنابراین برای رسیدن به تفسیر یکسان از قانون در حال مذاکره با مبادی ذیربط هستیم اما تا الان به نتیجه نرسیده است.
وی خاطرنشان کرد: اگر در ادامه مسیر بتوانیم مشکل را حل کنیم طبیعتا آنجه که به عنوان مالیات کسر شده در ادامه سال به آنان بازپرداخت می شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: راه دوم این بود که بر مبنای ۱۰ درصد مالیات کسر شود اما حل نشدن این موضوع، موجب می شد تا عدد بزرگتری در ماه های پایانی سال از پرداختی این گروه از همکاران کسر شود و شاید مشکل برای ایشان ایجاد کند.
وی با بیان اینکه در حوزه همکاران غیر هیات علمی چالش ها تا حد قابل قبولی رفع شده و مشکل زیادی نداریم، افزود: فقط در مورد نیروهای قرارداد انجام کار معین بخشنامه جدیدی مبنی پرداخت حقوق معادل کارکنان پیمانی صادر شده که هنوز به صورت کامل عملیاتی نشده و در حال رایزنی با وزارت بهداشت برای یکسان سازی برداشت از این بخشنامه هستیم و به زودی و پس از تصویب هیات امنای دانشگاه احکام این گروه از کارکنان صادر می شود.
دکتر محقق در پایان اظهار کرد: اگر اعضای هیات علمی و یا غیر هبات علمی در احکام شغلی خود اشکال و ایرادی دیدند، می توانند درخواست خود را به صورت مکتوب و همراه با مستندات ارائه دهند، حتما رسیدگی خواهد شد.
پایان خبر
حسین دزفولی
 
 
 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 407 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر