دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • آموزش
  • پژوهش
  • خدمات الکترونیک
  • اساتید
  • دانشجویان
  • کارکنان
  • روابط عمومی
  • پیوندهای مفید

افتتاح بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی فیروزآبادی شهرری

 | تاریخ ارسال: 1400/3/29 | 
افتتاح بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی فیروزآبادی شهرری
افتتاح بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی فیروزآبادی شهرری
ساختمان جدید مرکز آموزشی و درمانی فیروزآبادی با حضور آنلاین رییس جمهور در سی و یکمین آیین پویش ره سلامت با ظرفیت ۳۲۰ تخت، ۵۹ تخت بستری ویژه،  ۳۵ تخت جراحی و ریکاوری و ۴۴ تخت اورژانس راه اندازی شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه،دکتر حسن روحانی؛ رییس جمهور پنج شنبه بیست و هفتم خرداد ۱۴۰۰ در آیین افتتاح بیمارستان فیروزآبادی با قدردانی از تلاش های انجام شده برای به بهره برداری رسیدن این مرکز بهداشتی و درمانی، اظهار کرد: اقدامات انجام شده در طول هشت سال فعالیت دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و سلامت در تاریخ کشور بی نظیر و بی سابقه است و در هیچ برهه ای نداریم که در ۸ سال چنین تحولی در بخش سلامت اتفاق افتاده باشد.
وی اضافه شدن ۱۴ هزار تخت بیمارستانی به ظرفیت درمانی کشور در طول یکسال را اقدامی ارزشمند و افتخار آمیز دانست و افزود: از همه دست اندرکاران می خواهم از تبلیغات ناروا نرنجند و از حرفهای بی اساس نگران نشوند، ‌دروغ‌ها را باد می‌برد و بیمارستان، تخت، پزشک و درمان می‌ماند و مردم در طول سالهای آینده شاهد آثار این هشت سال خواهند بود.
 دکتر سید کامل تقوی نژاد؛ معاون توسعه مدیریت و منابع وزار بهداشت نیز در این مراسم اظهار کرد:  از تعداد پروژه هایی بیمارستانی که در دولت یازدهم و دوازدهم به بهره برداری رسیده، حدود ۸۰ پروژه بین صد تا دویست تخت و چهل پروژه بیش از دویست تخت خواب داشته اند.
وی با بیان اینکه بسیاری از این پروژه ها هر سی تا چهل سال زمان نیاز داشت تا در یک منطقه یا شهرستان احداث شوند، افزود: با بهره برداری از این پروژه ها متوسط برخورداری جمعیت کشور به حدود یک و هفت دهم تخت به ازای هر نفر رسیده که قبل از آن در بسیاری از نقاط این شاخص حدود نیم در هزار بود.
دکتر تقوی نژاد گفت: بسیاری از این بیمارستانهای بالای دویست تختخواب در استانهای مرزی مرزی مانند آذربایجان غربی، کردستان، خوزستان، کرمانشاه و همچنین  سیستان و بلوچستان و خراسان راه اندازی شده اند.
وی با اشاره به کاهش شاخص فرسودگی بیمارستانهای کشور از ۶۳ به حدود ۴۰ درصد، خاطرنشان کرد: به جرات عرض می کنم که کیفیت بیمارستانهای دولتی ساخته شده از بیمارستانهای خصوصی تهران بالاتر است.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت توسعه بلوکهای زایمانی، ساخت ده هزار واحد بهداشتی، چهار برابر شدن تختهای ویژه، توسعه مراکز غربالگری سرطان در شهرهای پرجمعیت، استاندارد سازی اورژانسهای کشور، اجرای طرح بهسازی هتلینگ بیمارستانها در حدود سه میلیون متر مربع را به عنوان دیگر اقدامات انجام شده برشمرد و افزود: در دولت های یازدهم و دوازدهم یک هزار و ۲۰۰ پروژه آغاز و  خوشبختانه ۹۷ درصد آنها تا کنون به بهره برداری رسیده اند.
دکتر تقوی نژاد با بیان اینکه بیمارستان فیروزآبادی شهرری که در سال ۱۳۱۳ساخته شده، یادگار مرحوم آیت الله فیروز آبادی است، ادامه داد: احداث ساختمان جدید این بیمارستان در سال ۸۶ شروع شده بود اما تا سال ۱۳۹۴  تنها ۳۵ درصد پیشرفت داشت و از سال ۹۴ مجدد عملیات اجرایی آن ادامه پیدا کرد.
وی با بیان اینکه حدود ۳۵ تخت جراحی و ریکاوری، ۴۴ تخت اورژانس، ۳۲۰ تخت بستری، ۵۹ تخت ویژه به ظرفیت بیمارستان فیروزآیادی با اعتباری بالغ بر ۹۵۰ میلیارد تومان اضاقه شده، افزود: امروز این بیمارستان در مساحتی بالغ بر ۳۶ هزار و چهارصد متر مربع با ظرفیت ۵۲۸ تخت و اشتغال هشتصد نفر آماده خدمت به مردم شهرری است.
پایان خبر
حسین دزفولیCAPTCHA
دفعات مشاهده: 37 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر