دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصابات
  • معرفی گروههای آموزشی دانشگاهدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

آغاز اولین تکتون آموزش پزشکی کشور در دانشگاه ایران

 | تاریخ ارسال: 1400/6/10 | 
آغاز اولین تکتون آموزش پزشکی کشور در دانشگاه ایران
آغاز اولین تکتون آموزش پزشکی کشور در دانشگاه علوم پزشکی ایران
اولین تکتون آموزش پزشکی کشور در دانشگاه علوم پزشکی ایران آغاز و این رویداد سه روزه تا جمعه دوازدهم شهریور ۱۴۰۰ ادامه دارد.
دکتر جلیل کوهپایه زاده رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران در افتتاحیه اولین تکتون آموزش پزشکی گفت: امیدوارم این تکتون یک شروع خوب و تکرار آن موجب ارتقای جایگاه آموزش پزشکی در کشور باشد.
وی با بیان اینکه هدف از برگزاری تکتون آموزش پزشکی را دستیابی به آموزش اثربخش و مفید مبتنی بر نیازجامعه عنوان کرد و افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده در این سه روز، موضوعاتی همجون شبیه سازی، تکنولوژی های آموزشی، استفاده از مدیاها و هوش مصنوعی مطرح می شوند.
دکتر کوهپایه زاده گفت: دامنه گستره این رویداد با توجه به مجازی بودن، بسیار گسترده تر از رویدادهای حضوری است، چرا که افراد مختلف در سراسر کشور و جهان به صورت مجازی حضور دارند.
وی با بیان اینکه امیدوارم اولین تکتون آموزش پزشکی برای همه همکاران در سیستم نظام آموزشی کشور موثر باشد، خاطرنشان کرد: بسیار علاقه مند هستیم مشارکت کنندگان در این رویداد نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دهند تا اهداف مورد نظر این رویداد محقق شود.
دکتر ابولفضل باقری فرد؛ رئیس اولین تکتون آموزش پزشکی و معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز گفت: این رویداد به همت گروه EBC دانشگاه علوم پزشکی ایران برای اولین بار تشکیل می شود و امیدواریم در سالهای آینده با کیفیت بهتری آن را برگزار کنیم.
وی افزود: همان طور که می دانیم، آموزش رکن اصلی هر دانشگاه است و اگر آموزش با کیفیت و کمیت مناسب نداشته باشیم، دانشگاه نمی تواند رسالت خود را به انجام برساند.
دکتر باقری فرد با بیان اینکه اپیدمی کرونا محدودیت های زیادی از جمله در حوزه آموزش ایجاد کرده، یادآور شد: کرونا برای مراکز آموزش عالی و دانشگاهها در عمده کشورهای جهان مشکل ایجاد کرد و
در این شرایط استفاده از تکنولوژی های جدید آموزشی اهمیت ویژه ای پیدا کرده است.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: یکی از اهداف این رویداد این است که ایده ها و برنامه هایی که به دست ما رسیده، بررسی شوند و در نهایت بتوانیم به چند محصول برسیم و با بهره برداری از آنها سطح آموزش علوم پزشکی در دانشگاه و کشور ارتقا پیدا کند.
وی خاطرنشان کرد: این رویداد یکی از مصادیق حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم است. چرا که ایده هایی که فرستاده شده، بررسی و داوری می شوند و در نهایت شرکتهای خاصی در جهت تجاری کردن آنها اقدام خواهند کرد.
دکتر باقری فرد با اشاره به ارسال به بیش از بیست ایده به دبیرخانه اولین تکتون آموزش پزشکی، گفت: یک سوم این ایده ها در حوزه شبیه سازی است؛ ما می دانیم در امر آموزش چقدر شبیه سازها می توانند کمک کنند تا بدون حضور فیزیکی فراگیران و به صورت مجازی آموزش ها انجام شود.
اولین تکتون آموزشی پزشکی تا دوازدهم شهریور ماه ادامه دارد و در این سه روز صاحبان ایده های مرتبط با تکنولوژی های آموزشی در یک کارگاه چهارده ساعته ایده پرداز شرکت کرده و از راهنمایی مدرسین و منتورهای این رویداد که همگی از افراد صاحب تجربه و صاحب نام کشور در زمینه کارآفرینی و فناوری هستند، استفاده خواهند کرد.
در روز آخر نیز صاحبان ایده های برتر، ایده خود را در خصوص شتابدهنده ها و مراکز رشد و سایر داورها و شرکتهای خصوصی و دولتی معرفی خواهند کرد تا در صورت موفقیت برای ایده خود حامی مالی جلب کنند.
پایان خبر
المیرا ترنیان
 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 425 بار   |   دفعات چاپ: 10 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر