دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصابات
  • معرفی گروههای آموزشی دانشگاهدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

در دیدار فرمانده انتظامی تهران بزرگ و رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران مطرح شد راه اندازی مرکز واکسیناسیون کرونا با همکاری فاتب در غرب پایتخت/ واکسیناسسیون ۸۰ درصد جمعیت هدف تا نیمه آبان

 | تاریخ ارسال: 1400/6/22 | 
راه اندازی مرکز واکسیناسیون کرونا با همکاری فاتب در غرب پایتخت/ واکسیناسسیون ۸۰ درصد جمعیت هدف تا نیمه آبان
در دیدار فرمانده انتظامی تهران بزرگ و رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران مطرح شد
راه اندازی مرکز واکسیناسیون کرونا با همکاری فاتب در غرب پایتخت/ واکسیناسسیون ۸۰ درصد جمعیت هدف تا نیمه آبان
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اهمیت امنیت و سلامت در جامعه، گفت: فاتب به زودی یک مرکز واکسیناسیون کرونا در غرب تهران راه اندازی می کند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، سردار حسین رحیمی؛ فرمانده انتظامی تهران بزرگ ظهر دوشنبه بیست و دوم شهریور ۱۴۰۰ در دیدار با رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار کرد: از روز اول ورود کرونا به کشور از جمله اولویت های نیروی انتظامی کمک به نظام سلامت بود و سعی کردیم نقش مان در مراقبت و حفاظت از جامعه را انجام دهیم.
وی اعمال محدودیت های کرونایی، مقابله با احتکار در ماه های اول همه گیری، تامین امنیت جابجایی واکسن و همچنین مراکز واکسیناسیون را به عنوان خدمات نیروی انتظامی برشمرد و افزود: در حال حاضر سه مرکز واکسیناسیون به نام شهدای نیروی انتظامی در تهران فعال کرده ایم و به زودی یک مرکز دیگر در غرب تهران با کمک دانشگاه علوم پزشکی ایران راه اندازی خواهیم کرد.
سردار رحیمی گفت: امروز برای عرض ادب و خدا قوت خدمت شما رسیده ایم و به سهم خودمان از تلاش صادقانه کادر درمان در نوزده ماه گذشته تشکر می کنیم.
وی افزود: در جلسات ستاد کرونای استان تهران شاهد بودم که دکتر کوهپایه زاده از عمق وجود برای دفاع از حقوق کادر درمان صحبت می کردند و از کمبودها و بعضا کم لطفی ها می گفتند اما از آن طرف هم می دیدم که با قدرت تمام، بحران پیش آمده را مدیریت می کردند.
سردار رحیمی همه گیری کرونا در کشور را به شرایط جنگی تشبیه کرد و افزود: ایفای نقش و مدیریت در این شرایط سخت با شرایط عادی متفاوت است و خداوند را شاکریم که نظام سلامت سربلند بوده و مردم قدردان کادر درمان هستند.
واکسیناسسیون ۸۰ درصد جمعیت هدف تا نیمه آبان
دکتر جلیل کوهپایه زاده؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در ابتدای این نشست با اشاره به افزایش سرعت واکسیناسیون در تهران، گفت: تحقق روزانه تزریق سیصد هزار دوز واکسن در تهران در مراکز واکسیناسیون صف ایجاد می کند.
وی با بیان اینکه با وجود صف های طولانی، مردم از خدمات ارائه شده رضایت نسبی دارند، افزود: تا پایان مهر ماه هفتاد و دو میلیون دوز واکسن وارد کشور خواهد شد و با پنجاه میلیون دوز فعلی که در اختیار داریم، جمع واکسن های وارداتی به حدود یک صد و بیست میلیون دوز می رسد.
دکتر کوهپایه زاده گفت: با در نظر گرفتن این میزان واکسن وارداتی و همچنین واکسن های تولید داخل جمعیت هدف بالای هجده سال کشور به طور کامل واکسینه می شوند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها سی و هفت درصد جمعیت هدف در استان تهران یا دوز اول و یا هر دو دوز را دریافت کرده اند، افزود: با تامین واکسن باید سرعت واکسیناسیون را بالا برد و سعی داریم تا نیمه آبان ماه حداقل هشتاد درصد جمعیت هدف واکسینه شده باشند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران پایان از همراهی فرماندهی نیروی انتظامی تهران تقدیر کرد و افزود: عبور از از این بحران بدون همکاری های بین بخشی محقق نمی شود و در این مدت سپاه، ارتش و همچنین نیروی انتظامی به خوبی در کنار نظام سلامت و مردم بودند.
پایان خبر
حسین دزفولی


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 530 بار   |   دفعات چاپ: 12 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر