دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصابات
  • معرفی گروههای آموزشی دانشگاهدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

جزئیات جدید از طرح جهادی ۱۰ روزه واکسیناسیون در پایتخت/ خبر خوب درمانی برای شهرستان‌های تهران

 | تاریخ ارسال: 1400/6/29 | 
جزئیات جدید از طرح جهادی ۱۰ روزه واکسیناسیون در پایتخت/ خبر خوب درمانی برای شهرستان‌های تهران
جزئیات جدید از طرح جهادی ۱۰ روزه واکسیناسیون در پایتخت/ خبر خوب درمانی برای شهرستان‌های تهران
رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه با افتتاح بیمارستان ملارد، مردم پنج شهرستان زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی ایران صاحب یک بیمارستان خواهند شد، به تشریح جزئیات طرح جهادی ۱۰ روزه واکسیناسیون در تهران پرداخت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر جلیل کوهپایه زاده دوشنبه بیست ونهم شهریور ۱۴۰۰ در نخستین نشست سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی ایران با معاونین، مدیران و روسای دانشکده‌ها، اظهار کرد: با توجه به شرایط فعلی و شتاب واکسیناسیون در کشور ضرورت دارد که با انتخاب دکتر عبدالرضا پازوکی به سرعت این جابه‌جایی مدیریت در دانشگاه علوم پزشکی انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه ۹۰درصد فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی ایران خدماتی است و بدون وقفه باید کار پیش برود، افزود: پذیرش این مسئولیت در این شرایط سخت است و من خوشحالم از اینکه این مسیر را دکتر پازوکی ادامه می‌دهد.
رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: بیش از دو سال و نیم در کنار سایر همکاران با افتخار این مسئولیت را به عهده داشتم و کووید ۱۹ این مسئولیت را به آزمایشی سخت تبدیل کرد.
وی با بیان اینکه هر آنچه انجام شده حاصل خردجمعی بوده، خاطرنشان کرد: برنامه جامع علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران برای هشت سال آینده طراحی شده تا مسیر حرکت دانشگاه به صورت نظام مند جلو برود.
کوهپایه زاده یادآور شد: همانطور که ما از ثمره تلاش‌هایی گذشتگان در این مدت بهره بردیم، در حوزه‌های مختلف بذرهایی کاشته شده که نتایج آنها در آینده مشاهده خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به توسعه آموزش در سال‌های اخیر، گفت: با اضافه شدن دانشکده‌های دندانپزشکی و داروسازی در واقع دانشکده ای نیست که در دانشگاه علوم پزشکی ایران نداشته باشیم.
کوهپایه زاده اظهار کرد: برای آغاز آموزش‌ها از ابتدای مهر برنامه ریزی شده و تمهیدات لازم در معاونت‌های آموزشی و دانشجویی پیش بینی شده است.
رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی ایران عملکرد معاونت درمان در همه گیری کرونا را موفق ارزیابی کرد و افزود: از سال‌ها پیش تعداد زیادی تخت بیمارستانی در حال ساخت داشتیم که سال گذشته ۳۲۰ تخت در بیمارستان فیروزآبادی و ۱۶۰ تخت نیز در بیمارستان شهید سلیمانی شهر قدس راه اندازی شد.
وی با اشاره به راه اندازی بیمارستان ملارد در ماه‌های آینده، گفت: در این مدت تلاش کردیم مردم تمامی پنج شهرستان زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی ایران در راستای تحقق عدالت در دسترسی به خدمات نظام سلامت، صاحب یک بیمارستان باشند.
کوهپایه زاده با بیان اینکه به دلیل تنگناهای اقتصادی و کرونا، نشد که برخی پروژه‌ها کامل شود، افزود: ان‌شاالله سایر پروژه‌های درمانی مانند بیمارستان امام خمینی شهریار، بیمارستان جایگزین هفت تیر در شهرری، بیمارستان سوختگی در کن و پروژه توسعه بیمارستان یافت آباد و روانپزشکی ایران در دوره مسئولیت دکتر پازوکی به ثمر خواهند رسید.
وی همچنین اظهار کرد:  ساخت ۲۶ هزار متر مربع فضای آموزشی از زمان دکتر میراسماعیلی در دانشگاه علوم پزشکی ایران شروع شده اما به دلایل مختلف از جمله کمبود منابع مالی کامل نشده است.
رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: این پروژه با نگاه راه اندازی یک دانشکده بین‌المللی پزشکی پیش می‌رود که امیدوارم با حمایت وزارت بهداشت به زودی تکمیل شود.
کوهپایه زاده در ادامه از عملکرد معاونت بهداشت در واکسیناسیون کرونا و ثبت رکوردهای قابل توجه تقدیر کرد و افزود: از امروز وارد طرح جهادی ۱۰ روزه واکسیناسیون در تهران خواهیم شد که باید با افزایش جایگاه‌ها و بهره‌وری مراکز فعلی ۶ تا هفت میلیون دوز واکسن در این مدت تزریق شود.
وی با اشاره به سرمایه گذاری ویژه در حوزه پژوهش و فناوری و همچنین معاونت و پردیس بین الملل، تاکید کرد: مسیر حرکت دانشگاه علوم پزشکی ایران به سمت یک دانشگاه نسل نو توقف ناپذیر است.
رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی ایران در پایان از معاونت غذا و دارو و  مجموعه مدیریت داروخانه‌های بیمارستانی (مدد) تقدیر کرد و گفت: با تلاش فراوان این همکاران در همه گیری کرونا دچار کمبود دارو و تجهیزات نشدیم.
در این نشست دکتر ابوالفضل باقری؛ معاون آموزشی، دکتر سید محمد پورحسینی ؛ مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل حوزه وزارتی و دکتر حسین فرزانه؛ مدیرکل دفتر حراست وزارت بهداشت حضور داشتند.
پایان خبر//
حسین دزفولی


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 675 بار   |   دفعات چاپ: 22 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر