دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصابات
  • معرفی گروههای آموزشی دانشگاهدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

 برگزاری مراسم غبارروبی و تجلیل از شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: 1400/6/31 | 
 برگزاری مراسم غبارروبی و تجلیل از شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی ایران
 برگزاری مراسم غبارروبی و تجلیل از شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی ایران
مراسم تجدید میثاق با شهیدان و عطرافشانی مزار شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی ایران به مناسبت گرامی‌داشت چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی ستاد شاهد و امور ایثارگران، مراسم گرامی‌داشت چهل ویکمین سالگرد دفاع مقدس و تجدید میثاق با شهیدان و عطرافشانی مزار شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی ایران چهارشنبه سی و یکم شهریور ۱۴۰۰ با حضور دکتر عبدالرضا پازوکی سرپرست دانشگاه، دکتر جلیل کوهپایه زاده رئیس سابق دانشگاه، دکتر رامتین حدیقی مدیر امور ستاد شاهد و ایثارگران، حجت الاسلام احمدی معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، دکتر سید احمد احمدی مدیر روابط عمومی، دکتر رزاق بیات مدیر گزینش، دکتر یوسف شفایی خانقاه معاون دانشجویی و فرهنگی، مهدی رضیئی مدیر حراست و جمعی از اساتید و کارکنان و دانشجویان در جوار مزار شهدای گمنام دانشگاه در ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ برگزار شد.
گفتنی است: پس از تلاوت قرآن کریم و زیارت شهدا توسط سید محمدرضا میری، گروه سرود بسیج منطقه ۲، با حضور در جوار شهدای گمنام دانشگاه، اقدام به اجرای سرود در وصف شهیدان و دفاع مقدس کردند که مورد استقبال خانواده بزرگ دانشگاه قرار گرفت.
در این مراسم دکتر عبدالرضا پازوکی سرپرست دانشگاه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و خیرمقدم به کسانی که در مکان مقدس شهدای گمنام دانشگاه حضور داشتند، گفت: در ۸ سال دفاع مقدس شاهد تحول عظیمی در جوانان بودیم و کسانی که حضور داشتند، عظمت روحی رزمندگان اسلام را از نزدیک مشاهده کرده اند.
دکتر پازوکی با بیان خاطره ای از دفاع مقدس  ابراز داشت: به عنوان داشجوی پزشکی در قالب تیم های بهداشتی و درمانی عازم جبهه شده بودم و در آنجا شاهد رشادت ها و تحمل رزمندگان و مجروحین بودم که وصف ناشدنی است که تجلی آن را در تک تک رزمندگان می دیدیم.
سرپرست دانشگاه افزود: مسیر، مسیر دیگری بود و شاهد بودیم که طی چند ماه بعد از انقلاب، عزیزان علو روحی پیدا کرده بودند و از حضیض دنیا به احب لقاء الله راه پیدا کردند و امروز مدیون خون شهدا هستیم که جانشان را فدا کردند و از خانواده خود گذشتند تا این امانت به دست ما رسیده است و ان شاالله امانت دار خوبی باشیم.
وی خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران که در آموزش و پژوهش  و خدمات بهداشتی و درمانی فعالیت میکند، در این زمان، عرصه ای از جهاد است و در این شرایط کرونا، رسالتی به عهده ماست که فقط با همدلی و همکاری خانواده بزرگ دانشگاه میسر می شود.
ایشان ضمن تشکر از فعالیت های دکتر جلیل کوهپایه زاده افزود:  در طی سالهای ریاست دکتر کوهپایه زاده، اقدامات چشمگیری در دانشگاه انجام شده است  و امانت را از دکتر کوهپایه زاده تحویل گرفتم و امیدوارم امانت دار خوبی باشم و در پایان آرزوی توفیق روز افزون برای خانواده بزرگ دانشگاه نمود.
در این مراسم، غبار روبی و عطر افشانی شهدای گمنام دانشگاه توسط دکتر پازوکی و فرزند دکتر ولی الله حسنی؛ مدافع سلامت به نمایندگی از خانواده شهدای دانشگاه انجام شد و فرزند دکتر حسنی متخصص بیهوشی؛ استاد برجسته علم و ادب خاطراتی بیان نمودند.
لازم به ذکر است در حاشیه این مراسم: به مناسبت هفته دفاع مقدس، بسیج ناحیه ۲ تهران بزرگ رژه خودروهای نظامی در محوطه دانشگاه برگزار نمود و سرود دفاع مقدس نیز بصورت زنده در محوطه دانشگاه اجرا شد.
پایان خبر// فاطمه دربندی
عکس: حمید رحمانی 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 754 بار   |   دفعات چاپ: 14 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر