دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصابات
  • معرفی گروههای آموزشی دانشگاهدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

در خصوص فراخوان پویش "مجاهدین واکسیناسیون" صورت پذیرفت؛  ۱۰۹ نفر از دانشجویان دانشگاه ایران به فراخوان واکسیناسیون پاسخ مثبت دادند / دانشجویان ورودی ۹۹ در جمع داوطلبین

 | تاریخ ارسال: 1400/7/10 | 
 ۱۰۹ نفر از دانشجویان دانشگاه ایران به فراخوان واکسیناسیون پاسخ مثبت دادند / دانشجویان ورودی ۹۹ در جمع داوطلبین
در خصوص فراخوان پویش "مجاهدین واکسیناسیون" صورت پذیرفت؛
 ۱۰۹ نفر از دانشجویان دانشگاه ایران به فراخوان واکسیناسیون پاسخ مثبت دادند / دانشجویان ورودی ۹۹ در جمع داوطلبین
در حاشیه فراخوان پویش "مجاهدین واکسیناسیون" گفتگویی با آقای مقدسیان مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران صورت پذیرفت که تقدیم مخاطبان می‌شود.
مفداایران - حسین مقدسیان در خصوص شروع به کار داوطلبان دانشجویی دانشگاه ایران گفت: دانشجویان دانشگاه ایران بسیار زودتر از راه اندازی پویش اخیر واکسیناسیون، در مراکز تجمیعی مختلف حاضر شده و اقدام به کمک‌های داوطلبانه خود نمودند. معاونت بهداشتی دانشگاه، جهت واکسیناسیون بیشتر و سریعتر گروه‌های مشمول، به دنبال گسترش و تعدد جایگاه‌هایی خارج از محیط دانشگاه و مراکز تابعه دانشگاهی بود که مسلماً با اتخاذ این تصمیم نیاز به نیروهای کار بلد در تزریق واکسن به عنوان مثال در مراکزی همچون ایران مال احساس می‌شد، لذا از ابتدای مشارکت مراکز غیر درمانی، و با خودنمایی این نیاز، دانشگاه‌ها که تا آن زمان از اکثر پرسنل خود در این زمینه بهره برده بودند به کارگیری نیروهای خارج از دایره سازمانی را در برنامه‌های توسعه‌ای خود مد نظر قرار دادند.

این تصمیم با انتشار فراخوانی در این زمینه همراه شد، که اقدام به جذب دانشجویان علاقمند به این امر می‌کرد. در فراخوانی که منتشر شد، بسیج دانشجویی دانشگاه، آمادگی خود را برای اجرای این طرح، اعلام کرد.
ایشان همچنین افزود: در واکنش به این استمداد، ۱۰۹ نفر از دانشجویان دانشگاه ایران به این فراخوان پاسخ مثبت دادند. خوشبختانه این افراد واکسیناسیون را به صورت آکادمیک آموزش دیده بودند و فقط یک دوره توجیهی برای واکسن کرونا نیاز بود تا ایشان عملاً بتوانند به خیل خدمتگزاران عرصه بهداشت و درمان بپیوندند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه ایران درباره مرکز خودرویی ورزشگاه آزادی اضافه کرد: هم اکنون دانشجویان دانشگاه ایران در سوله فتح و مرکز خودرویی آزادی بیشترین حضور را دارند که به صورت روزانه در حدود۲۰ نفر مشغول خدمت رسانی هستند. جالب آنکه در بین داوطلبین شاهد حضور دانشجویان ورودی ۹۹ نیز هستیم که این امر نشان از علاقه فراوان به مشارکت‌های اجتماعی دانشجویان دارد که به نوبه خود از شاخصه‌های بارز و روحیه‌های لازم کارکنان حرفه‌ای عرصه بهداشت و درمان در تمام دنیا به حساب می‌آید.
در این مراکز خودرویی به طور متوسط بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ خودرو مراجعه کرده و در مراکزی که ۳ شیفته هستند تا ۲۵۰۰ دوز واکسیناسیون در این جایگاه‌ها صورت می‌گیرد که البته در مرکز تجمیعی فتح تعداد تزریق دوز بالاتری رانیز  ثبت کرده‌اند.
جهت تامین رفاه حال شهروندان از خردادماه واکسیناسون بدون وقفه صورت گرفته و حتی داوطلبین در روزهای تعطیل و تاسوعا و عاشورا نیز در مراکز حاضر شده و اقدام به خدمات رسانی شیفتی می‌کنند که در زمانی ما توانستیم از نیروهای بسیج محلات به عنوان نیروی کمکی استفاده کنیم تا روند واکسیناسون تسریع پیدا کند.

مقدسیان در خصوص نقش دانشگاه‌ها در روند واکسیناسیون گفت: تامین واکسن در واقع به عهده دانشگاه‌ها نیست و ارتباط مستقیم به واردات واکسن دارد که گرچه نقدهایی به آن وارد است ولی در وضعیت کنونی، این امر روند افزایشی قابل توجهی پیدا کرده که امیدواریم با استمرار این روند، شرایط مردم با سرعت قابل قبولی به حالت عادی برگردد.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 554 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر